METALLICA otrreiz Rīgā - 17. aprīlis (papildināts)

Viņi jau šeit bija. Ilgi gaidīti, ilgi braukuši, ātri nospēlēja, ātri pazuda.

Tātad...
* (Plkst. 18:57) Zēni jau agrā pēcpusdienā bija "Arēna Rīga" tuvumā, vēl dienā notika šo iesildīšanās mēģinājums, tūliņ pēc tam - arī autogrāfu sesija "Meet and Greet" dalībniekiem, kā arī tikšanās ar dažu mediju pārstāvjiem. Netiek atklāts, kādā veidā situācijā, kad visa gaisa satiksme ir apturēta, bandas dalībnieki ieradās. Ir zināms, ka vēl 16.4. ar prāmi tika atvesti 58 konteineri ar iekārtām, kuras vēl tai pašā vakarā sākts uzstādīt. Ir zināms, aptuveni 11 tūkstoši biļešu ir izpārdotas uz šo koncertu... Arī Rīgas ielās vērojami daudzi fani ar attiecīgo atribūtiku...

* (Plkst. 24:00) Ienākušās ziņas no organizatoriem - www.fbi.lv

Koncertaģentūra FBI informē, ka 17. aprīlī uz 360 grādu skatuves, kas novietota “Arēna Rīga” centrā, iespaidīgu koncertu sniedza viena pieprasītākajām grupām pasaulē – “Metallica”.
“Metallica” ierašanos pie saviem skatītājiem neapturēja Eiropā un Latvijā paralizētā gaisa satiksme. Grupa Latvijā ar autobusu un prāmi ieradās no Kopenhāgenas, kur bija devušies pēc sava iepriekšejā koncerta Oslo, un ceļš kopumā prasīja 28 stundas. Džeimss Hetfīlds, Kirks Hemets, Larss Ulrihs un Roberts Truhiljo, atceroties savu uzstāšanos Latvijā pirms diviem gadiem, pauda sajūsmu par iespēju atkal atgriezties un koncertēt šeit.

“Metallica” Latvijā ieradās savas pasaules tūres “World Magnetic Tour 2010” ietvaros. Šī tūre, kas tika uzsākta pirms diviem gadiem, pēc “Pollstar.com” apkopotajiem datiem ir starp 2009. gada desmit komerciāli veiksmīgākajām turnejām koncertējošo mūziķu vidū.

Uzstājoties 12 000 skatītāju priekšā uz skatuves, kas novietota zāles vidū, “Metallica” sniedza divas stundas garu priekšnesumu. Pateicoties īpašajam skatuves risinājumam, visi klātesošie, neatkarīgi no koncerta vērošanas vietas, varēja redzēt grupu “sejā” – Hetfīlds, Hemets un Truhiljo regulāri mainīja atrašanās vietas, bet Ulriha virtuozā bundzinieka meistarība visiem bija skatāma pateicoties rotējošajai bungu konstrukcijai. Koncertā tika izpildīti gan klātesošajiem labi zināmie “Master Of Puppets”, “Nothing Else Matters”, “Enter Sandman” un citi hiti, gan arī materiāls no jaunākā albuma.

Grupas uzstāšanos papildināja lāzeri, pirotehnika un albuma “Death Magnetic” tematikas skatuves dekorācijas. Nododot skatītājiem iespaidīgu adrenalīna devu ģitāru un bungu solo pavadījumā, “Metallica” vēlreiz apliecināja, kāpēc tiek dēvēta par vienu no labākajām koncertgrupām pasaulē.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:
“That Was Just Your Life”
“The End of the Line”
“For Whom the Bell Tolls ”
“Creeping Death”
“Fade to Black”
“Broken, Beat and Scarred”
“Cyanide”
“Sad But True”
“One”
“Wherever I May Roam”
“The Day That Never Comes”
“Master Of Puppets”
“Blackened”
“Nothing Else Matters”
“Enter Sandman”
“Stone Cold Crazy (Queen cover)”
“Hit the Lights”
“Seek & Destroy”

Nākamais “Metallica” koncerts norisinās 18. aprīlī Tallinā, bet pēc tam grupa dosies uz Viļņu, kur sniegs divus koncertus pēc kārtas. Kopā grupa Baltijas valstīs pavadīs piecas dienas.

www.metallica.com

Komentāri:

 • dAziks. (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  METĀLS!

 • Church Burner 665 + 1 (Church_Burner) @ 24.12.2011 - 03.33

  Vienīgais par ko šo bandu apbrīnoju: neizskaidrojama spēja piesaistīt tik daudz cilvēku, kas pēc būtības nav viņu stila auditorija.

 • alkāns (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  jā, tas ir kas neticams, ka pusmūža sievietes iet skatīties fear factory haha

 • dAziks. (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Pusmūža sievietes ownz, viena kas atradās man priekšā, visu Master of Puppets noheadbangoja cik nu viņai tur kakliņā bija, bet fakts kā tāds. Bieži ko tādu neredzēsi. :D

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Labs marketings + darbs ar medijiem 20 gadu garumā...