"Metalshow.lv 2010": aizvēries, lai dzīvo "Metalshow.lv 2011"

Lielākais pašmāju smagās mūzikas festivāls "Metalshow.lv Open Air 2010" pieder vēsturei. Un...

Organizatori būs atsvīduši kārtējos sviedrus, karstās dienās - gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Kārtējo reizi visi šausminājušies par mazo apmeklētību pie tik lieliskām bandām. Bet ... neapglabāsim šo situāciju aizmirstības zārkos.

Galu galā - vismaz vienai šādai gadskārtējai smagās mūzikas parādei ir jābūt. Zināms: trakmūzikas jaktes ir elitāra padarīšana. Un tad elitārajiem /abās skatuves pusēs/ viens fests nu nekad neliksies par maz. Kur tad visi šie mūziķi sanāks vienā draudzīgā bariņā, paskatīsies viens uz otru, paspēlēs, parādīs - kas nu atskaites gadā sadarīts. Padalīsies ar mūzikas idejām, paņems jaunas pirms nākošās "atskaites". Tas taču grandoši izcili. Arī pieredzes apmaiņa melnos kreklos un trakās skaņās: nebūt ne zemē metama. Vai ne?

Un palūkojoties ilgstošākā perspektīvā... Hmm - nez kādas domas un informāciju aiznesīs "headline" bandas, kas sniedz koncertus vairākos "Metalshow.lv Open Air'os"? Ka tā Latvija (valsts nosaukums nesaglabāsies atmiņā) ir tāda maza draņķīga zeme, kur nekas nenotiek? Vai arī - tur ir ekstraklases vietējās bandas, kas zēvelē mūziku līdzīgi "kā pie mums"? Vai arī neko nedomās par Rīgas skatuves dēļu tricināšanu? Tikai tāds ķeksītis garajā koncertu ķēdē?

Visticamāk: pasaule mainās, un to mēs arīdzan caur festivāliem (gadskārtējiem) apzināmies. Kad nu reiz daudzas un dažādas mūzikas komandas sāk apgurt, "staigājot" no vienām skatuvēm uz otrām. Likteņtēvs sadala panākumus un spozmi, dažiem izredzes mākslinieku godā pabūt aiz Latvijas robežstabiem. Lielum lielam vairumam - tepatās Latvijā "jāpiedzimst un jānomirst".

Varbūt arī caur šo "Metalshow.lv" jāsaņem tā Lielākā Mācība. Ja uzsākam šādu darbošanās veidu - dragāt mūziku - tad darām šo lietu konsekventi un ar izturību. Tas neko nedos: ja kādā vienībā savāksimies un uztaisīsim pat nesliktu skaņu/melodijas. Ja nākošā rītā pēc festivāla mums aizsāksies lielu mākslinieku cienīgas ambīcijas. Vairs nevaram otru bandā pie saviem sāniem paciest un jāiet katram uz savu pusi? Liekot sirdi uz rokas - paviedēsim, cik mūzikas komandas ar nosaukumiem no 2010. gada "metalshow.lv" saglabāsies līdz nākamās Saules Kārtas šās sērijas festam. Kāds ir atbiruma procents, kādi jauno vienas dienas Vārdi parādīsies. Un kas vispār notiks starplaikos starp šo un nākamo "metalshow.lv"!? Visumā šis festivāls ir - pašmāju mūzikas sausā atlikuma regulārs izvērtējums. Izvērtējums arīdzan bandām, kuras vēl var atnākt līdz skatuvei un nodragāt nesliktu koncertu. Un pie mums šādas apvienības netrūkst. Tēmai gaidāms turpinājums. Ne tikai "Metalshow.lv Open Air 2011" formātā...

http://karametals.lv

Komentāri:

 • kretīns (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Samērā pamaz cilvēku pie tāda sastāva. Vietējās grupas bija super.

 • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  liekas, ka daļai iestājies jau tāds pie pakaļas no krīzes, bezdarba, beznaudas, bezsmadzenēm, ka tas mazais pūlis, kas palicis, nespēs to lielo masu noturēt.

  un tas arī ir normāli - kāda valsts, tādi pilsoņi.
  (labs salīdzinājums - pasaules festi - lt, ee, utt, kur visi brauc)

  nez vai rīkotāji gribēs taisīt showu 2011 pēc šitā pasākuma, cerams, klubu neizvērs ciet jau šoruden.

  http://www.youtube.com...

 • Dethecrator (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Mūsu pēc lai tik ver ciet!!! Nopietni. Tukša vieta ilgi nebūs. Nāks jauni, ambiciozi citi cilvēki vietā un jau pēc pāris mēnešiem attaisīs kaut ko citu!!! Tieši tā tas notiek!

 • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  atveram-aizveram.
  kur ir tie ambiciozie un jaunie cilvēki?
  Kargins, Šlesers, Lembergs vai Kalvītis atvērs klubu metālistiem un rokmūzikas cienītājiem un pievērs acis uz mīnusiem, kādu laiku?

  nav manīti ambiciozi jauni cilvēki, klubi, kas būtu pārpildīti un neizjustu tādas vai šādas problēmas ar apmeklējumu vai maksātspēju.

  man ar pie dirsas, pa lielam, jo TE nekad nebūs Tā, kā ir ārpusē.

 • Raitis Sametis (sametis) @ 24.12.2011 - 03.33

  Manīsim nākamos rezultātus jau 2011. gada vasarā.