Mitoloģijā dievi un cilvēki mierīgi sadzīvo ar līķiem: OCEANPATH — «Elementi»

(Raksta Dethecrator) OCEANPATH beidzot, pēc vismaz 10 gadus ilgas darbības koncertdzīvē, izlaidusi pirmo ierakstu «Elementi». Kādi tad ir tie elementi, kas tur iekļauti? 

Tā kā tekstus veido stilizācijas, savērptas par un ap tautasdziesmās atrodamo tematiku, tad skaidrs, ka šeitan nebūs apdziedāti tādi elementi kā ūdeņradis, hēlijs, litijs un hroms, bet gan senlaiku priekšstati par «elementiem». Ieraksts sākas ar vidēji ātrajiem «Vēja vārdiem», uzkurina spiedienu ar «Zemes vārdiem», tad seko agresīvie «Uguns vārdi». Līdz šim pazīstamākā OCEANPATH dziesma «Brimlad» tagad ieguvusi jaunu aranžējumu vairāk nekā septiņu minūšu gadumā — līdz ar jaunu nosaukumu «Ūdens vārdi». Te nu arī elementu rezerves beigušās, bet tas OCEANPATH neapturēs: seko vēl viens gabals «Bāliņš jāja kara taku», kurā tiek apskatīts agresīvs nacionālisms. (Protams, agrīno Viduslaiku izpratnē, pie kam no sievišķīga skatapunkta.) 

Grupai, kuras sastāvā tagad ir jau četras daiļā dzimuma būtnes un viens ģitārists, pastāv liels kārdinājums kļūt par kārtējo «female-fronted gothic metal» pakaļdarinājumu (ar uzsvaru uz pakaļ- un nevis darīšanu). OCEANPATH jau iepriekšējos gadus zināja, kā neuzkāpt uz šī grābekļa: jārada dziesmas, kuras būtu interesanti klausīties, pat ja nezinām, kas tieši viņas izpilda. 

«Elementi» ir ieraksts, kurš pārsniedz EP garumu precīzi par 13 sekundēm, tālab Discogs klasifikācijā tas ierindojas «minialbumu» kategorijā. Būtu dīvaini, ja pēc daudzu gadu koncertēšanas OCEANPATH spētu ierakstīt vienīgi EP, jo arī tagad «Elementiem» ir krietni jūtama mazuma piegarša. Bet tiem, kam tuva šāda mūzika, no vietējām grupām iesakāms vēl arī LUREAWAY debijas EP. 

Šajā nedēļas nogalē OCEANPATH piedalās «Zobens un Lemess» festivālā, kur «Elementi» pirmoreiz būs pieejami taustāmajā formātā. 

Festivāls: http://www.zobensunlemess.lv 

Video: 

https://www.youtube.com/watch?v=mROgZWMdS7g 

☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)!

Komentāri: