MORTIIS: albums “Perfectly Defect” par brīvu

Pēdējā laikā – daudz jaunumi no norvēģu puses, un arī šī reize nav izņēmums. Mūzika, kas pašā norvēģu zemē tiek saukta par “industriāli-metalurģiju”, nāk pie mums pēc bandas darbības dažu gadu pārtraukuma.

Jau kopš 10. oktobra disks ir lejupielādējams brīvajā veidā... Un paši mūziķi sakās esam: “šāds lēmums par diska došanu par velti pieņemts pēc zināma pārdomas brīža. Jo mūzikas industrija pārkārtojas pēc jauna modeļa. Tagad cilvēkiem ir pavisam jauna mentalitāte iegūt dziesmas, ne tā kā – tas notikās agrāk. Mēs par šo ierakstu samaksājām no mūsu kabatām, un izlēmām: šī būs patiesa dāvana mūsu faniem, kas jaunumus gaida veselu mūžību”.

Tagadējais disks iecerēts kā prelūdija vēl vienam diskam, ko paredzēts izdot jau komerc-variantā, un tam nosaukums būs “The Great Deceiver”, kas būs nākošais pēc 2004. gada pilnmetrāžas studijnieka “The Grudge” un 2007. gada izlases “Some Kind of Heroin”.

Vienības līderis – arī vārdā Mortiis – pie tā paša vēl izsakās: “man apnika savu mākslu dot kontrolēt citiem, un, kad līgums ar bijuši leiblu iztecēja, tad es pielietoju jaunās iespējas muzikas izplatīšanai. Bet bezmakas albumā man izdevās izveidot visai amizantu atmosfēru, dziesmas tam tapa pailgā laik;a, un tās atgādīna drūmu “sountrack” mūziku...(...) Jā, un arī neviens leibls mums neatļautu savu mūziku tīklā izlikt bez maksas, un turpat visi aicināti arī ziedot – lai kaut cik nosegtu ierakstu izdevumus.”

Par visu vairāk uzzināsim: www.mortiis.com

Komentāri: