Mūzika lielā nelaimē: VOIVOTUS — «7»

(Raksta Dethecrator) Kad notiek tādas lielas nelaimes kā Zolitūdes traģēdija, ilgi negribas klausīties nekādu mūziku, nu vismaz to parasto nē. Ko lai piemērotu atrod?

Kā lai paklausās jautrus grainda gabaliņus par visādām izdomātām nejaucībām, ko vien teorētiski varētu izdarīt ar cilvēka fizisko ķermeni, ja tepat notiek vēl trakākas nelietības reālajā dzīvē? Kā lai bauda melodisko miroņu metālu? Bet īstajā brīdī cilvēks pilnīgi nejauši atsūtīja saiti uz VOIVOTUS ierakstu.

Kāda Karēlijas iemītnieka Vladimira Kļimova–Lehtinena soloprojekta nosaukums tulkojumā tieši to arī nozīmē, proti, «Liela Nelaime». Šis ir eksperimentāls visa-kā-sajaukums Džastina K. Broderika (JESU, GODFLESH, FINAL, JK FLESH u.c.) darbu garā, tikai šeit visas ietekmes sakrāmētas vienā ierakstā. Pirmie divi gabali «Užmanankoski» un «Hiisi» ir depresīvs bleķis tā daudzveidīgākajā izpausmē — proti, šeit nebūs rodams THOU SHELL OF DEATH hipnotiskais apcerīgums, te notiek viss kaut kas: melodija parādās un pazūd, ritmi mainās diezgan platā amplitūdā, bet vokāla vietā izlādējas statiskā elektrība. Un kaut kādas nedentificējamas skaņas pa vidu. Rifošana cienījama.

Tālāk skan gabals «Oja», bet tas nav nekāds «Ōjā!», tas ir pamatīgs noise klucis 11+ minūšu garumā, kur ausij nākas aizķerties, pat ja viņa to negrib! Tā kā Lū Rīds atstāja ģitāru rūcam uz kabineta, ierakstīja to un pamanījās pārdot kā «Metal Machine Music» albumu, te vietām darās kas līdzīgs, plus vēl kāds vienlaicīgi tīra rūsu no ģitāras stīgām un fonā muld. «Kalmui» sastāv no lifta šahtā ierakstīta fona trokšņa (vai kaut kā tamlīdzīga, jo NORDVARGR vai LUSTMORD veida tumšais ambients tas arī īsti nav). Ar «Yönselgäh» VOIVOTUS atgriežas pie bleķainas industrijas, seko viens patukšs fillerītis, un pēdējais gabals «Huondesvalgei» ir pati konvencionālākā un pieejamākā dziesma. Laikam tāpēc arī bandcamp pleijeris atveras tieši ar to, nevis no albuma sākuma.

Ieraksta oficiālā noformējuma bilde rāda mazu saliņu tundras purvā un no miglas iznirstošu VOIVOTUS nosaukumu, bet to, ka nosaukums ir «7», laikam apzīmē uz saliņas augošo koku skaits — trīs priedītes, trīs eglītes un viens nīkulīgs alksnis. Starp citu, «7» nenozīmē to, ka šis būtu septītais VOIVOTUS albums — septiņnieks nāk no dziesmu skaita.

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)!

EP (5 dziesmas): http://voivotus.bandcamp.com/

Komentāri: