Mūzika pesimistiem, nihilistiem, mizantropiem un pašnāvniekiem

Domas kustināt ierosina P3team!

Par Black Metal kā tādu, būtību un vēsturi vienai daļai viss tā, kā būtu skaidrs, ja nav skaidrs, ir milzum daudz literatūras, mūzikas, vismaz divi pretēji viedokļi un gaumes. Pacilāšanas vērts viens specifisks atzars – par kuru mazāk trin nažus, raksta pilnkrāsu žurnālos un rotē pa metālistu rādio vai tvē.

Suicidal depressive black metal – ir black metāla viens no apakš žanriem, kas muzikāli un tematiski fokusējas galvenokārt šo atslēgvārdu ietvaros vai saistītām tēmām: Pašnāvība, Depresija, Apātija, Naids, Emocionālā nestabilitāte ….un viss ar šo saistītais un izrietošais – daži pirmssākumi vai pieminēšanas vērtie ir: Silencer, Make A Change... Kill Yourself, Nocturnal Depression, Austere, sarakstu var turpināt individuāli.

Interesanti, ka pa lielam, galvenokārt, tie ir viena cilvēka projekti, variējot ambient un black metal jaukumos vai raw black metal ietvaros, iekļaujoties jau citā žanrā.

Populārākā vietne šī stila bezmaksas ierakstiem no visas pasaules un tās malām:
http://suicidal-depres...

Līdzīga satura, ar labu domu – ja patīk, atbalsti autoru un iegādājies taustāmo disku.
http://depressive-blac...

Pieļaujam, ka visā internetā meklējot, var uziet vēl vismaz pārsimts maz zināmas pērles, protams, gadīsies arī kāds gaumes jautājuma grupējums vai sūds, tas pats ar Youtube un Last fm - ir vismaz 300 dažādu kvalitāšu attiecīgā veida un žanra audio, video, pareizie atslēgvārdi – un var droši nodoties savas psihes izvērtēšanai.

Komentāri:

 • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

  Vinterriket/Uruk-Hai splits ir klausīšanās vērts:

  http://depressive-blac...

 • Karkass (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Pieminētās grupas ir ietekmīgas, bet tās pārstāv pēc-2000. gada paaudzi, kuru tomēr ietekmēja senākas lietas, tā ka par pirmsākumiem es drīzāk sauktu šo vīru daiļradi:

  Mazpazīstama grupa no Norvēģijas: Strid
  http://www.metal-archi...
  Krietni priekšā savam laikam, es teiktu..

  Nevar noliegt arī Burzum, it īpaši 1994. gada albuma 'Hvis Lyset Tar oss' milzīgo ietekmi, kura manāma ļoti daudzos attiecīgā žanra albumos:
  http://www.metal-archi...

  Vēl vieni žanra tēti - Forgotten Woods ar savu 1996. gada opusu 'The Curse of Mankind':
  http://www.metal-archi...
  Ļoti oriģināla pieeja, šis albums joprojām ir ārkārtīgi spēcīgs, daudzšķautņains un arī unikāls. Silti iesaku. Manuprāt, viens no tiem norvēģu dārgumiem, kas palika kaut kā nepamanīts aiz skaļākiem nosaukumiem, jo īsti neiekļāvās tā laika BM tradīcijā, bet tas ir daudz vairāk noklausīšanās vērts nekā daži labi pazīstamāki to (un agrāku) gadu albumi.