Muzikants ar spieķīti

Tā nu tas reiz ir, mēs visi novecojam, un mums visiem reiz arīdzan pat trešā jaunībai aiziet aiz muguras. Arī mūziķiem, arī pat visslavenākajiem mūziķiem. Tas nu reiz kā ar cirvi iecirsts uz mūžiem. Šāda pārdoma rodas: domājot par gaidāmajiem Metallica's diviem šoviem Rīgā.

Pat tad, ja reiz kāda mūzikas super-komanda iegriežas Rīgā, tad pirmajā reizē tas ir negaidīts šovs. Otrajā reizē: jau ikdiena. Kad jau zināms viss, kad jau viss ir apvārīts domās. Jāsaka, vai tad pasaulē ir vēl kāda komanda, kas var uzveidot pasaules līmeņa (ar to domājot gan atpazīstamību, gan harizmātisma zvaigzni) un Latvijas krastos nav pabijusi? Ja domās pārskatām tās slavenības, tad nemaz tik daudz šo mūziķu neatradīsies - tādi, kas vēl nav iegriezušies Dzintarzemē un kuriem "derētu" tikai lielās arēnas. No mūsu gala: tikai Iron Maiden un AC/DC nav vēl minušas šo zemi. Visi pārējie jau atspēlējuši pa reizei, bet daži Rīgas gaņģus provējuši pat 4-kārt (Cannibal Corpse, Deep Purple, vecmeistari Nazareth...). Tā "lielo plaču" koncertdzīve taču izsīks pavisam. Kā reiz upe, kura nu pārvēršas nelielā strautiņā. Visi pārējie: "perspektīvie", "puspazīstamie" ir tikai nelielām koncertzālēm vai pat tikai dažiem Rīgas klubiem piemēroti. Tas nu tā ir...

Mēs esam iesprostoti arīdzan laika robežās. Tas rit un rit, bezgalīgi vienā virzienā. Arī visi kādreiz spraunie mūziķi pamazām sejās sakrunkojas, uzacis noslīd, balsis apaug ar vecišķu bārdu, bet pirkstu mājieni uz ģitāru stīgām kļūst lēnāki - vecie akordi kļūst primitīvāki, pārvēršas vienkāršākos (bet joprojām atpazīstamos, pat ikonizētos) akordos. Tas nu tā ir. Un tad nu sākas "izšķirošās nāves". Kad uz Citu Sauli pārvietojas ex-frontmeni tām vai citām blicēm. Queen mūziķi mocās bez dzīvelīgā Merkurija, kad Pols Rodžerss pēc neilgas tūres atkal atsacījās no šamējiem. The Rolling Stones Džegeram arīdzan aiz >60mit, varbūt tamdēļ "ripojošie akmeņi" (tai vietā, lai mierīgi vadītu pensiju uz sapelnītajiem miljoniem) turpina drudžaini uzstāties. Saprazdami: reiz ar Mika "demaršu" izbeigsies viss.

Nu jā, Metallica patreiz ir uz viļņa, patreiz spēka gados, patreiz uz visaugstākā pavērsiena. Virsotnē. Tamdēļ arīdzan manīgi koncertorganizatori šos pamatīgi izmanto, kamēr vēl kauli nav apauguši ar pusmūža taukiem. Dragājam, dragājam bez gala un bez malas. JO: reiz tas viss beigsies, kad rītdiena pienāks.

www.karametals.lv

Komentāri:

 • Neonz (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Vel Black Sabbath arīdzan nav šaipusē pabijuši...

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Laikam Black Sabbath nebūs. Ozijs Osborns aizlaikos pateicis, un nesen atkārtojis: publisku koncertu no viņa puses vairs nebūs/bet ko var zināt no šāda kalibrēta mākslinieka? Varam cerēt uz Heaven'n'Hell (kura solists Ronijs Džeims Dio- gan ar solo koncertu Rīgā bijis)...

 • Neonz (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nu es Heaven & Hell uzskatu par Black Sabbath, tur jau tikai juridiskas lietas, kāpēc ir tas cits nosaukums. Bet Ozijs takš jau 1993. gadā izlaida savu "pēdējo" albumu un netaisījās vairāk koncertēt. :) Cita lieta, ka viņiem tagad strīds par Black Sabbath tirdzniecības zīmi, kas varētu traucēt kādus BS koncertus ar Oziju pie mikrofona.

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Lieli muzikanti- lieli strīdi, un tad ir reizes, kad dzimtā tēvzeme ar kara ieročiem (reizēm cirvjiem) ir jādala.

 • Arnolds (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Immortal nav bijuši Rīgā. Uz Krieviju gan, suņi, jau otro reizi brauc. Lētais šņabis pievelk?

 • Bestial_Warfucker (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Jā, gribam Immortal!!!

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Ne visai sen par Immortal uznācienu parunājos ar Melnās Piektdienas cilvēkiem. Atbilde ir: kaut kad jau būs, bet ne vistuvākajā laikā... un nemaz tik dārgi arī šie nemaksā.