Mūzikas festivāli – pēdējais glābiņš pirms cirvja vēziena

Vasara pilnbriedā - un jauni traskmūzikas (un ne tikai) mūzikas festivāli arī šajā gadalaikā neliek ilgi sevi gaidīt. Iespējams, šāda koncertu forma – vēl ir pēdējā "barotava" mūziķiem, pirms tam – kad pienāks tas satrakotais "2012" gads un vispār nezināma nākotne.

Visumā runa ir par tiem mūziķiem, grupām... kas dragā savu, nevis funkcionālo (sabiedriskās ēdināšanas iestādēs vai korporatīvās ballītēs...) mūziku. Tiem, kas cenšas radīt savas augstākās raudzes pienesumu kopējā skaņu katlā.

Laikā – kad ikdienā visu "parādi komandē" IT tehnoloģijas, un kad publika ir pārēdusies ar informāciju- tad pavisam jūtami mainās spēles noteikumi šais norisēs skaņu lauciņā. Absolūti saprotams, kamēr vien Latvijā būs cilvēki - tikmēr nepāries vēlēšanās arī muzicēt. Ko darīt, lai "atzīmētos" sabiedriskajā telpā un atzinības Olimpā pie viena...?

Tādi jauni "gurķi", kas tikko no garāžas t.s. izlīduši un dragā karstu rokmūziku, diezin vai solo tūri pa kultūras namiem noorganizēs? Albumu – izdos par saviem (aizņemtiem, varbūt sponsoru) līdzkļiem, bez peļņas ierēķināšanas.. Koncerti- tikai festivāli, festivāli.

Latvijas apstākļos – tādai vidusmēra bandai – atliek tikai festivālu tūre pa dažiem saietiem. Kādi 12 šādi pasācieni pa vasarām notiek, un katrai bandai sanāk katru gadu sev tajos pierādīt. Jautājums, kur - Latvijā vai pasaulē/vispirms Eiropā?

Vēl ir laiciņš pirms brīža – kad IT monstrs pāņems visu pasauli, tamdēļ festi - tas ir "pēdējais salmiņš" – pirms visas vecās dienas nogims "2012" sociālajā vilnī. Tamdēļ netieši (bet varbūt tieši) mūziķi - jūt, jāizmanto vasaras plašie uznācieni. Klubos "pa vienam"mīcīties, domājot ... atnāks "50 klausitāji vai ne" - nav jēgas. Kas notiek?

Nākotne pienāks neatkarīgi vai mēs to gribam vai nē. Un rudens arīdzan vairs nav aiz nekādiem tur kalniem.

http://karametals.lv

Komentāri:

 • kkk (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Kas notiek, kas notiek.. nekas nenotiek! Mēs esam pārāk maza valsts. Turcijā parasts roka festivals sapulcē kā minimums 20K faņķiku.

 • Dainis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tā pati Grieķija - 50M iedzīvotāju, tāpēc arī daudz bandu, kas var dzīvot uz "iekšējo pieprasījumu".

 • Valdis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nu, vispār Grieķijā ir 11 miljoni iedzīvotāju.
  Bet laba doma par 2012. gadu. Tas pasaules gals ir simbolisks, ne fizisks.

 • Dainis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  My bad - patiešām Grieķijai tikai 11305118 useru (Dati no vikipēdijas)

 • Dethecrator (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  1) Albuma ierakstīšana, ja pa studiju nemuļļājas, bet viss ir sacerēts, atspēlēts un noaranžēts iepriekš, velk uz 500 latiem. Normāls matainais nodzer tādu summu pa pusgadu, tā kā nav ko pīkstēt!

  2) IT nozīmē, ka komunikācija no ķēdes GRUPA —> LEIBLS —> MEDIJI —> AUDITORIJA ir pārvērtusies par GRUPA <—> AUDITORIJA. Un nesakiet vēl, ka tas nav labi!!!

  3) Tieši pēdējās ziemas laikā Latvijā nostiprinājās virkne jaunu klubiņu/rokbāriņu, kur spēlēt «gurķiem». Turklāt arī ārpus Rīgas.