Nachtmystium un The Living Jarboe Rīgā!

7. aprīlī Rīgā, jaunajā mūzikas klubā „Nabaklab” pirmo reizi Latvijā koncertu sniegs ASV psychedelic black metal grupa „Nachtmystium”, un amerikāņu solo māksliniece Jarboe (ex-Swans).

Biļetes jau nopērkamas „Biļešu Serviss” kasēs un www.bezrindas.lv, biļešu cena: 7,- Ls
Koncerta sākums: 21.00

Nachtmystium pirmsākumi rodami 2000.gadā, kad to izveidoja tās līderis Blake Judd, kurš ir arī extreme metal ierakstu firmas Battle Kommand Records dibinātājs. Kopumā ir izdoti 4 pilnformāta albumi un daudzi EP / split izdevumi un „Nachtmystium” ir viena no visplašāk pazīstamākajām ASV black metal (USBM) apvienībām.

Pirmie ieraksti raksturojami kā raw black metal a la Burzum un Darkthrone, bet vēlākajos darbos „Nachtmystium” atrod savu oriģinālo ceļu, eksperimentējot un sakausējot black metal ar dažādiem psihodēliskā roka / ambient elementiem. Pēdējais grupas albums Assassins: Black Meddle, Pt. 1 ir izdots uz smagā metāla aprindās labi zināmās ierakstu firmas Century Media Records un daudzos medijos tas tika novērtēts kā viens no 2008.gada labākajiem metāla albumiem.

Kā otrā grupa uzstāsies leģendārās Ņujorkas post-punk grupas „Swans” ilggadējā dalībniece, komponiste un māksliniece Jarboe!

Jarboe pievienojās „Swans” 1986. gadā, tikai dažus gadus pēc grupas dibināšanas, un palika tās sastāvā, vēlāk tiekot dēvēta par vienu no grupas līderiem līdz pat „Swans” izjukšanai 1998. gadā. Neskatoties uz to, Jarboe solo karjera sākās daudz ātrāk, vēl esot „Swans” sastāvā un Jarboe pirmais albums „Thirteen masks” iznāca 1991. gadā. Kopš tā laika Jarboe izdevusi vairāk kā 13 albumus, sadarbojusies ar tādiem mūziķiem kā „Neurosis”, „A Perfect Circle”, „Skin” un daudziem citiem, kā arī devusies neskaitāmās tūrēs.

Rīgā „The Living Jarboe” uzstājās jau 2004. gadā. Šajā koncerttūrē kopā ar Jarboe uz skatuves kāps mūziķi no grupām „Inswarm”, „Cobalt”, „Batillus” un „Hull”.

Nabaklab pirmo reizi durvis vērs 2.aprīlī; klubs atrodas Rīgā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12.

Piedāvājam ieskatam dziesmu no Nachtmystium daiļrades:

www.myspace.com/nachtm...
www.thelivingjarboe.com
www.nabaklab.lv
www.radionaba.lv

Komentāri:

  • Church Burner 665 + 1 (Church_Burner) @ 24.12.2011 - 03.33

    Opā - šī nu gan ir must-see banda!

  • Mušmire (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Interesanti jau, skan kā Pink Floyd

  • Bleķis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Nez kā Nachtmystium interesi neizraisa, ar neko īpašu nepārsteidz. Standarts.