Nargaroth - Rīgā jau 30. janvārī

Tātad, tai dienā Baltijas turnejas ietvaros Rīgā, klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies vācu black metal leģenda Nargaroth.

Līdz ar šo projektu uz skatuves, sveicot mūzikas mūsu kolēģus portālu www.metalmusic.lv dzimšanas dienā, kāps arī pašmāju grupas Urskumug, Thinner un Nycticorax.

Projektu Nargaroth ap 1990.gadu nodibināja Renē Vāgners, uz skatuves pazīstams kā Kenvulfs (Kanwulf), ārpus tās- Ešs (Ash). Koncertos viņš dodas kopā ar pavadošo grupu, kopš 2007.gada tās sastāvs nav mainījies.

Sākotnēji pievērsies death metal un citiem smagā metāla subžanriem, tagad Kenvulfs Nargaroth dēvē vienkārši par “smagā metāla grupu no Austrumvācijas”. Tomēr viņa radītā mūzika pilnībā atbilst black metal kanoniem. Eksperimentējot ar dažādiem mūzikas stiliem, Nargaroth pārkāpj jebkādas pieņemtās robežas, un īpašs pārsteigums faniem bija aizvadītā gada rudenī iznākušais albums “Jahreszeiten” (Gadalaiki) – tajā bez neierastā melodisma pat jaušamas intonatīvas atsauces uz klasiskajiem Antonio Vivaldi skaņdarbiem ciklā “Gadalaiki”. Šis albums arī vien ļoti pastarpināti iekļaujams minētajā žanrā, līdz ar to paverot jaunus apvāršņus “Nargaroth” turpmākajā muzikālā attīstībā.

Lai arī bieži vien Nargaroth saista ar politiski kontroversiāliem uzskatiem, jo īpaši vācu nacistu grupējumu, pats mūziķis to noliedz, un arī mājaslapā ievietots paziņojums – “Nargaroth nekad nav bijuši saistīti ar nevienu politisko grupējumu, un nepieļaus, ka grupas nosaukums tiek minēts politiskās aģitācijas kontekstā”. Tajā pašā laikā Ešs pilnībā iesaistījies starptautiskā kustībā, kas meklē abu pasaules karu laikā bojā gājušo “nezināmo kareivju” mirstīgās atliekas.

Pasākuma sākums plkst.19.30, “Nargaroth” uz skatuves kāps ap plkst.22. Biļetes koncerta dienā kluba kasē Ls 7.

Vietne: www.nargaroth.de

Komentāri:

  • Bestial_Warfucker (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Black Metal ist Krieg!

  • Rainis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    dzīvajā nu patiesi bija, kā gaidīts.
    jau otro reizi baudīts un vilties nelika.