Nedēļas koncerts: METALLICA – Pinkpop fests /17. jūnijs 2022

Ne jau man jums jāstāsta, kas ir METALLICA. Prieks, ka pēc pandēmijas atsākas varena koncertdzīve. Arī Nīderlandē, kur metālkomanda sniedz vienu no šā gada vērienīgākajiem koncertiem...

Mūzika šai brigādei ir pirmajā vietā, ar gadiem tā viņiem kļuvusi lēnāka. Viss spiests uz zemajām frekvencēm, kas darbina ne tik daudz ausis kā ķermeņu apakšdaļas. Radot kaut ko orgasmam līdzīgas sajūtas. Paši muzicējošie zēni, gan sasnieguši jau pusmūža gadus, skaņu riteni piebremzējuši. Dziesmas pārsvarā izskan palēlinatos ritmos, trakie uzrāvieni viņiem vairs nav vajadzīgi. Tos komanda radīja reiz jaunībā, tagad izretus.

Labi, ka daudzreiz situācijas “izvelk” soloģitārists, kurš tad veic garās pasāzas. Un daudzreiz uz tā rēķina izvelkas viss (visi) skaņdarbs. Viss tas sasaucas ar daļēji aizsmakušā solista uzbrēcieniem, kur melodiju ne visai var saprast.

Tā vai citādi, klausoties viņus- tas ir uzēst treknu sēņu zupu ar gaļu. Arī akordu ziņā mūziķi ir neizvēlīgi, tā teikt “nepūderējam publikai smadzenes”. Ritmiskais zīmējums gan drusku sarežģitāks, bet bundzenieks arīdzan neizceļas ar briesmīgām pasāžām. Tādas nesarežģītuma dēļ rokfani arī mīl METALLICA.

 

Skatāmies youtubes “World Music Festivals” kanālā:

 

https://www.youtube.com/watch?v=7AHz2DEGhZo

Komentāri: