Negaidīts iznākums: Bloodstock konkursā uzvar ONCE UPON!

(Raksta Dethecrator) Piektdienas vakarā noslēdzošajā Bloodstock Open Air festivālkonkursā uzvaru par četru matu tiesu ieguva ONCE UPON, aiz sevis NEatstājot DEODIUM un DEHEAD. Neatstājot zaudētājus aiz sevis? Jā! Jo visām grupām balsu skaits bija… vienāds!

Tāpēc sabiedrības (un vēl jo vairāk pašu grupu) priekšā pienākas skaidrojums, kāpēc ceļazīme uz Britu salās vienu no visbūtiskākajiem vasaras smagfestiem pienākas tieši mazāk zināmajai no trim finālistēm. Jo brīdī, kad grupām bija pilnīgi vienāds rezultāts (pa 13 punktiem katrai), vienu vajadzēja izcelt… žūrija aprunājās un nosprieda sekojošo.

Kopš atlases kārtas norises (atceramies — ONCE UPON par dažu plusiņu tiesu uzvarēja pirmajā atlases vakarā, kurš tika uzskatīts par švakāko gan dalībnieku mazzināmības, gan publikas šķidruma, gan pasākuma vispārējā jaunuma dēļ) tieši šī grupa no trim finālistēm spēja uzrādīt vislielāko progresu. Brīžiem nekas neatgādināja par to kvintetu, kurš uz tās pašas skatuves virināja pirms pusotra mēneša! DEHEAD un DEODIUM turpretim ir jau labi nostabilizējušās grupas, kurām no sava sasniegtā līmeņa progresēt ir grūtāk: neapšaubāms fakts, ja tev ir jau laba pieredze aizmugurē. Un ne tak vienmēr progress ir pašmērķis.

ONCE UPON laiku līdz finālam bija izmantojuši, pilnībā pārkārtojot savu šovu. Sākās tas tagad ne ar dragāšanu, bet melodiju MELECHESH garā (tikai klusu), kam pamazām pievienojās citi štrumi un beigās vokāls. ONCE UPON izspēlējās dažādos stilos, no kuriem viņiem iepriekš pierakstītais metālkōrs bija tagad jau mazākumā. Trekns deathcore, pārdomāts alternatīvais metāls un citi elementi priecēja klausītāju pelēkās šūnas un kakla muskuļus ar savu daudzveidību. (Tīklā atrodamie ONCE UPON demo gabali ir maldinoši: tur vēl tas ir tipisks metālkōrs, bet tagad jau grupa ir strauji daudzveidīgojusi savu materiālu — albumā, cerams, būs jaunsarakstītais materiāls, ne tie pirmie kucēni un telēni.) Abi vokāli progresējuši, un progresa iespējas ir vēl. Rifi biezi, ritmi mainīgi, bungas līmenī. Šī grupa arī vispamatīgāk bija ņēmusi pie sirds kategoriju «saziņa un kontakts ar klausītājiem». Jāpiebilst: arī DEHEAD un DEODIUM darīja to pašu, tā kā nevar teikt, ka kādam no finālistiem tas nebūtu panākts — piemēram, oriģināls elements bija kāršu kavas birdināšana tautā no skatuves.

Uzvarētājiem gan arī savi trūkumiņi, protams. Tā kā šovs bija pārkārtots ievērojami, tad varēja manīt — grupa vēl nav daudzviet saspēlējusies (vienubrīd pazuda ģitāras skaņa, citubrīd basists nedaudz nokavēja dziedamo brīdi utt.), bet tie visi ir elementi, kas ar praksi ir labojami. Droši vien grupa to pati saprot un smagi svīdīs gan mēģinājumu telpā, gan izmantos katru iespēju uzspēlēt dzīvajā, uzprasoties uz spēlēšanu arī ārpus Rīgas un (vēlams) kur ārpus Latvijas, lai pārbaudītu sava šova atbilstību tādai publikai, kas par viņiem vēl neko nav dzirdējusi — aiziet viņu materiāls arī nezinājāju ausīs vai nē. Protams, spēlēšana Bloodstock Open Air uz mazākās skatuves pārsimt pielopojušus britu priekšā nav nekāda pasaules naba un arī ne svarīgākais koncerts mūžā — taču grupas tiek vērtētas pēc tā, cik atdevīgi viņi ņemas pat tādu gadījuma rakstura klausītāju priekšā. Piemaukt debijas albumam klāt dzīvo EP «Live in Bloodstock» — neko tāda neviena cita grupa Baltijā taču nav līdz šim spējusi, vai ne?

Viens no demogabaliem: http://www.muzikaspasaule.lv/mp/index.php/audio-video/audio-video-2/898-grupa-once-upon-piedava-debijas-singlu-savior
ONCE UPON pilnīgi noteikti spēlēs dzīvajā Klaņģu kalnā kopā ar DOMINANZ, RELICSEED un citiem: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/813
Atlases apskats: http://www.karametals.lv/zinas/konkurence-pieaug-cina-par-dalibu-bloodstock-festi-827/

Komentāri: