Ņemties ar līķiem ir progresīvi: LEGACY ID — «Genesis»

(Raksta Dethecrator) Mūspusē pastāv apjomīga miroņu metāla tradīcija, savas blekmetāla apakšstraumes, dzērājhevīša purvs, arīdzan post-žanri met viļņus laiku pa laikam, bet progresīvajā mūzikā ilgu laiku bija tikai vieni īsti varoņi HOLY LAMB. Beidzot aug jaunā maiņa? 

Jaunie progmetāla zeļļi LEGACY ID aizvadītajā gadā sevi pieteikuši gan ar jaudīgiem koncertiem, gan ar debijas albumu «Genesis». Jāsaka, grupa ir ļoti augusi kopš pašiem pirmajiem koncertiem pirms gadiem diviem — šai vienībai ir izdevies relatīvi ātri atrast savu stilu un to pilnveidot. 

Albumā saklausāmas dažādas noskaņas un tendences: no dziesmām vairākums ir progresīvais metāls, nevis progresīvais roks, bet dažas iesākas visai klusi un nosvērti, lai tālāk skanētu ar pilnjaudas rifiem («Grande Finale»). Pareizs ir bijis lēmums visas dziesmas iedziedāt ar tīro vokālu — šeit Anda Jēkabsona balss ar dziedāšanu nemocās, jo spēj visu izdarīt bez grūtībām. Arta Apiņa, Ivara Logina un Andreja Ņikitina rifi ir jaudīgi un grūvīgi, par kuriem ko sliktu pateikt būtu pagrūti. «Monopoly», «Collateral Damage», «Hope», «Prison Break», «Razorblades» — dziesmas lido cita pēc citas. Izņemot gabalu «In Your Face»: tas izklausās, ka šeit būtu ieklejojis no kāda KORN albuma! (Ja vien tiktu spēlēts uz vēl vienas stīgas zemāk.) Bet, no otras puses, tas ir labi, jo šī dziesma šķietas izbirusi no kāda KORN pirmās desmitgades albuma, tur nav dzirdama pēdējo ierakstu drebelīgā elektronika: nebūs jāmeklē svētītais ūdens, krusts, ķiploku virtenes un sudraba lodes! 

Sevis meklējumi un muzikālie atradumi progresīvajā virzienā LEGACY ID devuši kaut iesākumā nelielu, tomēr klausītāju loku arī ārpus dzimtās zemes. Progresīvās mūzikas cienītāji vispār mazāk dalās pēc reģionālajām pazīmēm — progresīvā scēna ir viena liela, kopēja vide visā pasaulē, un tāpēc LEGACY ID sākuši iegūt cienītājus arī citās zemēs. Cerams, ka sekos arī koncerti pie tuvākiem un tālākiem kaimiņiem, bet pašlaik LEGACY ID izdevies interesants gājiens pašmāju koncertdzīvē: uz šīs grupas koncertiem nāk sava publika, kurā redzami ne tikai parastie metālscēnas koncertgājēji. Tas ir labi, jo savs pūlis ir labākais apliecinājums, ka grupa ir trāpījusi uz diezgan pareiza ceļa. Jo citādi — tas, ka klausītāji ir klāt jaunas grupas koncertā, ir visnotaļ patīkami pašai jaunajai grupai un koncerta rīkotājiem, tomēr patiesībā viņi varbūt ir atnākuši nevis uz tavu jauno projektu, bet klausīties aiz tevis spēlējošo ESCHATOS un TESU. 

Debijas diska pirmā tirāža bija ļoti pieticīga — 50 eksemplāri, kas tika mēneša laikā pārdoti. Tāpēc tieši no šodienas pieejama otrā tirāža. Kā arī tieši patlaban «Genesis» atrodas Latvijas Metālmūzikas Gada Balvas balsošanas sarakstā, un atceramies — par šo albumu varam balsot arī gada debijas ailītē!

Vērtējums — ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠(8 galvaskausi)! 

Grupa un albums: http://legacyid.bandcamp.com/ 

Balsošana:  http://www.metalshow.lv/section=home&lang=1&mode=selected&selected=522 

Komentāri: