Neoliberālisms un kapitālisms — riebīgāki vēl par līķiem! SIDECHAIN RETREAT — «The Biggest Deal»

(Raksta Dethecrator) Kreisi politiskā hārdkora scēna Latvijā maz bijusi attīstīta, tomēr pirms pāris gadiem beidzot radās viena šāda grupa, kas intensīvi atgādina klausītājiem: cilvēks cilvēkam — vilks! 

Savā otrajā albumā «The Biggest Deal» SIDECHAIN RETREAT vēl konsekventāk nekā pirmajā pieturas pie globālās finansu oligarhijas kritikas. Tikai, ja Nobela prēmijas laureāti — ekonomisti Pols Krugmens un Džozefs Stiglics laupītājkapitālisma atmaskošanai raksta biezas grāmatas, kas kļūst par bestselleriem, tad SIDECHAIN RETREAT te pietiek ar divām līdz četrām minūtēm, lai uzliktu albuma tempu pirmajā dziesmā «World Demise», tālāk aicinātu «Devastate the State» (ieskanas diezgan palabs ģitāras solo), un tad nāk kaut kāds STUCK MOJO atgādinošs džamdafakaps grūti apstrīdamajā dziesmā «You Will Fucking Die». 

Ekonomiskās izspiešanas un planētas izvarošanas kritiķi bieži vien glorificē «liberāļus» un «liberālo» domāšanas veidu, nez kāpēc domājot, ka tā varētu būt alternatīva. SIDECHAIN RETREAT nav uzkāpuši uz šī grābekļa: «Liberal Fascism» parāda, ka šim enerģiskajam trio vienlīdz skeptisks skats jebkādu ideoloģiju virzienā, ja tās pretendē uz Vienīgās, Pareizās Ideoloģijas™ statusu. «Embrace the Freedom» parāda īsto virzienu uz brīvību! 

Tiekot tuvāk albuma vidusdaļai, grupa atļaujas vienu palēnāku dziesmu («Hatepride»), tūlīt pat nokaunas un metas dragāt kā vēl nekad («Total Shit»), pa vidu vēl ierukšķēdami, tad atļaujas tādu kā dzērājdziesmu («My Right»), kas negaidīti nobeidzas ar īsu, apžilbinoši glītu solo. Tālāk rodam melodiski uzrakstītu, taču satura ziņā padumju dziesmeli «All Cops Are Bastards» — varbūt tas ir taisnība tādās valstīs kā Krievijā, taču Latvijā šai dziesmai patiesībā būtu jābūt par prokuratūru (atceramies «salauztā slotaskāta lietu»!), tāpēc šādi greizi vispārinājumi mūzikai par labu nenāk. 

Ņemot talkā Anastasijas Krilovas balsi, basa solo un vēl dažas labas atkāpes no ātrajiem ģitāru ritmiem uz lēnākiem, iespaids par «The Biggest Deal» albumu uzlabojas «Against Destiny» dziesmā. Ar «Financial Apocalypse» atgriežoties pie savas iemīļotās tēmas, SIDECHAIN RETREAT uzkurina sevi līdz S/T dziesmai, lai visu nobeigtu ar NAPALM DEATH-veidīgu «Highest Rate». 

Jaunais SIDECHAIN RETREAT albums ir aukstas dušas v.i., atgādinot par to, kādā pasaulē mēs dzīvojam: nav vēl pārvarētas globālās ekonomiskās krīzes sekas, kad jau rindā gaida nākamā(s) krīze(s). Tramps un citi populisti ne tikai raujas pie varas, bet arī tiek. Un liberālisms arī vairs nav pašsaprotama alternatīva policejiskai valstij. Kāpēc Karametāls tagad maz ko saka par «The Biggest Deal» muzikālo pusi? Tāpēc, ka šādas mūzikas autori paši lielāko uzmanību pievērš saturam, nevis tās muzikālajam iepakojumam. Svarīgi — šo grupu vērts vismaz kādreiz redzēt koncertā. 

Albums: https://sidechainretreat.bandcamp.com/ 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)! 

Komentāri: