Nesaulē krājas līķi: ANNA KIJEVĀ — «Māsa» 

(Raksta Dethecrator) Metālbalvas balsošanā nokļuvuši arī daži visai netipiski un kategorijās grūti saliekami ieraksti… 

Aizvadītajā gadā veselu 200 eksemplāru tirāžā iznācis TESAs blakusprojekta ANNA KIJEVĀ (grupai nav pilnīgi nekāda saistība ar Ukrainu un Annām) otrais ieraksts «Māsa». Abas šīs grupas cēlušās no panku pagrīdes un, kaut arī smagumā sen aizgājušas no tās prom, līdz šim no metālistu pagrīdes bija it kā izvairījušās. Zinātāji saka gan — TESA, 9HORIZON un ANNA KIJEVĀ cilvēki, kuriem esot bijuši vēl vairāki sānprojekti (ne ta ZEMNIEKS UN KOSMOSS, ne ta KOSMOSA ARKLS), izvairoties ne tikai no metālistiem, bet vispār no apzinātas kontaktu dibināšanas ar jebkādiem cilvēkiem… Tā kā «Māsas» un «G H O S T» iesniegšana Metālbalvas balsojumam pats par sevi ir patīkams solis īstajā virzienā! 

«Māsa» ir īsa, toties intensīva plate, kurā trīs bārdainie ar izmisīgu jaudu bliež pa stīgām un sitamajiem. Pancīga zampa («sludge»), pilna ar nolemtību, kura sen pārvērtusies rezignācijā — jāsaka: tādu noskaņu kā ANNA KIJEVĀ neviena cita grupa uzburt ne jau ka nevarēs, bet nemaz negribēs. Savdabīgs moments — vokāli rada iespaidu, ka ikviena nākamā dziesma tiek dziedāta ar progresējošu Rietumu latvieša akcentu. Mārrutks zina, kāpēc tā, bet izklausās iedarbīgi! 

Bez titulgabala šeit sastopamas tādas kompozīcijas kā «Mēs esam karš», «Sev», «Dubļainā», «Trūkumi» un «Grausti» — šie nosaukumi aptuveni ieskicē kopējo noskaņu. Pašās beigās — drūmvakarīgā miroņhimna «Nesaule». Visas septiņas dziesmas kopā veido 24 minūtes un 44 sekundes, tātad tieši 16 sekundes par īsu, lai šo plati varētu uzskatīt par albumu, nevis EP. 

Attiecībā uz savu dziesmu izejas punktu grupa ceļ priekšā šādu literāru fikciju: «1906. gadā sāka «nomierināšanas» stratēģiju, kurā cara ģenerāļu vadītās soda ekspedīcijas ieviesa sistemātisku masveida teroru. Arī kāds Žanis nonāca cara kazaku aplenkumā un, slēpjoties šķūnī, situācija likās bezcerīga. Tomēr, izlavoties cauri armijas rindām, viņam dzīvību izglāba kāda vietējā meitene. Vēlāk viņa bija zināma ar pseidonīmu Anna Kijevā.» Nav zināms, vai šis pastāstiņš attiecas tikai uz pirmo ierakstu «Maldās» (2014.), vai arī uz «Māsu» (2015.). 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)! 

Ieraksts: https://annakijeva.bandcamp.com/album/m-sa

Komentāri: