New Wave of Latvian Heavy Metal

(Raksta Dethecrator) Aizritējušie divi gadi ir likuši runāt par sevi daudzām ļoti labām grupām, kas ir tikušas līdz saviem pirmajiem albumiem. Kopējā iezīme ir tāda, ka gan studijas ieraksti, gan koncerti dzīvajā ir izcili kvalitatīvi.

Un šeit mēs varam minēt tās grupas, kas daudziem jau ir mēles galā — proti, tādus kolektīvus kā RELICSEED, SIA RADIKAL, SACRAMENTAL, DISLOCATION, RISE INSIDE, GRONDH, SUN DEVOURED EARTH, KATALEPSIJA, HELID, MALDUGUNS, OPIFEX, OCULARIS INFERNUM, TOTENKOPF un citas. Lai arī tās spēlē dažādos stilos, vienojošā iezīme — šie kolektīvi raksta, ieraksta un izpilda ļoti kvalitatīvu mūziku. Likumsakarīgi, arī «vecākās māsas» spiestas sapravīties un uzturēt līmeni. Un tā — uz citu valstu līmeņa mums nav, par ko kaunēties!

http://www.youtube.com...

Svarīgi ir arī tas, ka pagrīdes klubiņu dzīve atjaunojusies pēc «trekno gadu» norietā piedzīvotā panīkuma — Rīgā ir tagad savs pusducis klubiņu, kurā regulāri notiek tieši pagrīdes roka koncerti (neskaitot citu žanru perēkļus); otrs pusducis ir ārpus Rīgas (un tas savā ziņā vērtējams kā vēl nozīmīgāks panākums, jo vēl nesen Preiļos vai Jelgavā nebija nekā). Tā kā vietējā koncertdzīve pamazītēm, bet neizbēgami intensificējas ar katru gadu.

http://www.youtube.com...

Uztrenējušies pašu mājās un izlaiduši pa ierakstam, pa tuvākām un tālākām ārzemēm tagad sāk braukāt ne vairs tikai tie plus/mīnus pieci kolektīvi, kas to darīja jau līdz šim. Vēl viena būtiska iezīme — grupas arvien vairāk novēršas no angļu valodas, dodot priekšroku dzimtajai!

Savelkot visu kopā, mēs varam sev uzdot jautājumu: vai mums nav jāsāk runāt par to visu kā kopīgu fenomenu — NEW WAVE OF LATVIAN HEAVY METAL?

http://www.youtube.com...

Komentāri:

 • Valdis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Jā, mēs varam gan runāt par letiņu smagā metāla jauno vilni. Jādara viss, lai mūsējos arvien vairāk pamanītu arī ārpus robežām. Es domāju, nav uzreiz jābrauc uz tālām zemēm. Vispirms pietiks ar Igauniju, Lietuvu, Baltkrieviju, Poliju. Lai mūsējos saredz. Bet skaidrs, ka arī tepat vajag vairāk reklamēties, lai uz koncertiem nenāk vien iekšējais loks.

 • church_burner (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  HAIL! No tavas mutes ragainaa ausii...

 • TT-80 (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tāds SUN DEVOURED EARTH nav redzēts dzīvajā un nav dzirdēti arī izcili albumi. Cik saprotams tas ir kāds jokains keyboard klimpermanis. Heavy metal tur nestāv ne tuvumā. Kapēc ir jāmelo, Desekrator?

 • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tāpēc, teteška, ka smagā mūzika iziet arī ārpus tava šaurā prātiņa. Sun Devoured Earth ir normāls post-black-ambient projekts, kam dažreiz nosliece uz postroku.

  Dzīvajā jams nespēlē tāpēc, ka tas ir viena cilvēka projekts, kas 2 gadu laikā izlaidis 10 (!!!) albumus un EP — bet gan jau kaut kad sāks arī uzstāties, tas ir tikai laika jautājums.

  Mest Sun Devoured Earth ārā no metālarhīviem var, bet papriekš tad no turienes jāizmet arī, sacīsim, Burzum un Uruk-Hai!

 • Ķēniņš (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  aizej pie ārsta

 • church_burner (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Paklausījos to http://www.last.fm/mus... - pirmo gabalu noskipoju, jo likās, ka klausos agrīno "Tumsu" skanējumu - tā kā salīdzinājums ar Burzum, lai arī trāpīgs no mūzikas leģējuma un skaņu biruma (laiks pret nošu plūdumu) viedokļa raugoties, šeit ir galīgi nevietā - tas būtu kā salīdzināt kaut ko visiem zināmu ar pirkstu.

  P.S. Kolēģi - neaizmirsīsim, ka šis ir ekstrēmās smagmetāl - kara mūzikas portāls un lai tas tā arī paliek. Pieļauju, ka mums visiem gaumes dažreiz prasa kādu mierīgāku nošu virknējumu (kas ir tikai normāli) - bet šeit rakstām un viedējam ekskluzīvi tikai par kapsētas uzgrāvēj - trak - komandām. (vai tādām, kas to aizlaikos palīdzējušas celt)

 • TT-80 (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tu resnais budzi, izskatās ka tu reāli nerubī fišku no smagās mūzikas! Kāds Burzum?? Ko tu te muldi??? Ja kādam ir šaurs prāts tad tas ir tev! Paklausījos to tavu normālo mēslu, Un tas ir new wave of latviešu heavy metal?? tad ir kauns par tādu.

  http://soundcloud.com/...
  Tur skaidri un gaiši uzrakstīts - dream pop. Un kādi 10 albumi? kurš tos ir dzirdējis, izņemot tevi? Nelej te huiņu, pirdēj.

 • black widow (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  mhm, kas ellē tas - doomgaze? malduguns un sia radical spēlē labāk.

 • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

  Pareizi, pareizi. «Dzirdējuši neesam, noklausījušies neesam, bet viedoklis ir.»

  Būtu labi, ja kāds arī par citām grupām un vispārējo kustības virzienu smagajā pagrīdē izteiktos! :)

  P.S. Nevienam nav aizliegts arī savas domas savirknēt un piesūtīt kā rakstu vai recenziju!

 • jaanis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Piss visus dirsaa.. Latvju metals labakais !!

 • Bleķis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nu ja Dethecratoram tas viss šķiet ģeniāli, tad jebkurš cits viedoklis ir aplams.
  Izcili kvalitatīvi - nav par skaļu teikts? Nevajag pārspīlēt.
  Garāžas līmenis vairumam grupu tā arī nepāries (garāžu līmenis nebūt nenozīmē sliktu muzikālo devumu), bet dažas ir cerīgas - lai veicās.
  Ja jau esi tāds latvju metāla lietu bīdītājs, stutētājs, apjūsmotājs - bliež augšā kādu www resursu, kurā apkopo visu lv veikumu (un tavs devums šai lietai būs kudiš lielāks nekā šāds rakstiņš mazzināmā resursā), man teiksim nav vēlmes vazāties pa kaut kādiem saietiem, un ievērtēt, kurā ūķi kas un kā spēlē, līdz ar to vairākas tevis pieminētās vienības man nav zināmas, un tai pat laikā tas nožēlu manī nerada.
  Un šeit jau arī iezīmējas portāla attālināšanās no karametāla - visi šie post- - buļļa kaka. Protams saprotama vēlme pievilkt visus daudzmaz aiz ausīm pie metāla kategorijas, un tad skaļi ziņot - kā pie mums viss kūsā.
  Tas pats Karametālisko zāģerbrigāžu TOPs, lai gan subjektīvs, bet tai pat laikā nožēlojams. Ko tur Skyforger dara 1.vietā - pagājušo gadu atražojot sevi izlaida ne īpaši veiksmīgo Kurbadu, un tas dod 1.vietu? Black Sabbath 2.vieta - visu cieņu šo devumam, bet krietni pārvērtēta grupa, kāpec nav Alice Cooper :D.
  ...
  Šobrīd vienīgā kvalitatīvā un persperktīvā lv grupa ir Frailty. Pārējiem jaunuļiem sevi vēl ir jāpierāda.

 • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

  «Perspektīvā grupa Frailty un pārējie jaunuļi.» Ak jē…

 • Bleķis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Ir bijis lērums grupu, kuras izlaiž kādu demo, nu vēl vienu albumu saveido, un čušs, citas turpretīm padzīvo kādus pāris gadiņus, un vienīgais sasniegums pāris koncerti ūķos.
  Priekš manis Frailty pagaidām vēl ir junioru līgā, kad ar pāris ripuļiem pierādīs savu kvalitāti un varējumu, tad OK.

 • gggg (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Bleķa kungs būs ko palaidis garām - Frailty bagāžā ir 2008. gadā izdots albūms Lost Lifeless Lights (izdeva Solitude Productions, RU), 2009. gadā izdots beznosaukuma EP. Tāpat, grupa tika atzīta par labāko LV metal grupu 2009. gadā, un jau minētais EP ieguva 2009. gada labākā ieraksta statusu. Grupa pastāv kopš 2003. gada. Šobrīd strādā studijā pie otra pilnā garuma albūma. Kaut kā būsi pārcenties ar to junioru līgu, ko? :)

 • Goat Molestor (Goat_Molestor) @ 24.12.2011 - 03.33

  Te nu gan emocijas un dažas muļķīgas domas virmo.

  Bleķim. Frailty jau sen vairs nav jauna grupa, jo kur gan tie laiki, kad Frailty piedalījās Fresh Blood konkursos. Iesaku tev biežāk sekot mūsu kaulzāģa ziņu lentei par pēdējiem lv albumiem.

  Tad par to kapēc Skyforger ir uz doto momentu Karametāla zāģerbrigāžu topa pirmajā vietā. Iesaku atkal lasīt biežāk mūsu portālu, sekot koncertu atskatiem jo Skyforger pagājušajā nedeļā sniedza lielu koncertu pie strēlniekiem kur bija ap 3000 cilvēku. Mums tas šķiet gana iespaidīgi lai to novērtētu ar aktuālo pirmo vietu topa augšpusē. Metāla grupas katru dienu nespēlē Rīgas centrā! Black Sabbath apvienošanās arī ir pasaules mēroga notikums, ko nevar ignorēt. Alice Cooper mums arī ir bijis topā, bet protams kad ir aktuālitātes.

  Par Kurbadu kā ne visai veiksmīgu albumu, tas nu gan ir tīri subjektīvs apgalvojums. Mūsu 2010.gada topā tas bija 3-niekā, tika iegūtas arī dažādas Latvijas mūzikas gada balvas. Nevar to visu ignorēt, Bleķi. Kur nu vēl līgums ar metāla ierakstu industrijas milzi.

  Par visādiem post metāliem. Karametālam ir dažādas sejas un izpausmes, tapēc nevajag brīnīties ja savu reizi parādās kāds neredzētāks stils jeb brigādes nosaukums. Konkrētais piemērs, Sun Devoured Earth gan arī man nešķiet veiksmīgi piemeklēts piemērs. Mums ir labākas jaunās vienības.

  Piemēram 2.decembrī MP notiks sešu vietējo grupu koncerts- Metāla Fantadroms 3.

 • (Bestial_Warfucker) @ 24.12.2011 - 03.33

  New Wave of Latvian Heavy Metal varētu būt pārāk skaļs vārds. Nav takš mums to zonderkomandu tik daudz. Bet Grondh, Malduguns un Ocularis Infernum, protams, uzgrauj pamatīgi un kvalitatīvi! Par Sun Devoured Earth gan būšu kritizētāju pusē, nekādu karametālu es tur nedzirdu.

 • church_burner (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Perspektīvā un daudzsološā junioru grupa Iron Maiden hehehe...

 • korpse (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  čo to izkatās, ka topiks aizgājis pilnīgā dirsā x)

 • Ķēniņš (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  ...ko var te ņemties :D

 • Anonīmais Šakālis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Labāk lai diskusija aiziet dirsā, nekā Latvijas metāls :)