No šķība brauciena purvā līdz spīdošai uzvarai: GODS TOWER

(Raksta Dethecrator) Piektdien 9. decembrī Melnajā Piektdienā melnais pūlis rādīja ragus, slavējot baltkrievu GODS TOWER. Pagāni tādi, bitīt matos!

Koncis sākās kā vienmēr — nelaikā. Šoreiz tam it kā pat bija attaisnojums: pirmā iesildītāju grupa bija nobirusi. Nu nekas, visi teica, gaidīsim uz skatuves Austrumprūsijas (nu labi, labi, lai būtu Kaļiņingrada) brigādi DEFORMITY. Slāviska paskata veči grieza īstenībā normālu, klasiski orientētu thrash, kura labais iespaids bruka, kolīdz līderis atvēra muti. Ir tāds stāsts iz dzīves: savulaik ticis izsludināts Čārlija Čaplina dubultnieku konkurss, kurā pats Čaplins joka pēc pieteicies, bet finālā… palicis otrajā vietā. Lūk, ja notiktu METALLICA dubultnieku konkurss, tad viņi paši paliktu otrie, jo pirmie būtu DEFORMITY! Spēlēja viņi normāli, bet tieši dziedāšana (vokālu kopēšana) sabojāja iespaidu, turklāt nospēlēja šī «vitaļika» ilgāk par stundu, tā ka uz beigām daudziem jau bija ZB. Liekam 4.

Turpretim HEAVEN GREY priecēja no visiem aspektiem. Dziesmas no dažādām desmitgadēm, viens jauns gabals («When the Mist Falls»), uz čella atgriezies sastāvā Murgonis — spēks, emocijas un smagi mierīga atmosfēra gluži kā «Visu Latvijai!» vai cionistu sinedrija sanāksmē. «Pat ja tavs liktens ir drūms, to sagaidīt vari ar vīrišķību» — apmēram tāda pārliecība veidojās, klausoties HEAVEN GREY sacerējumus. Dziesmas latviski un angliski aptuveni uz pusēm, un izpildījumā kopumā izskatījās kāpināta enerģijas un skaņas biezuma pakāpe, ja salīdzina ar HEAVEN GREY koncertiem pagājušajā ziemā. Pelnīts 8!

Un tad jau GODS TOWER parādīja, kāpēc šī mūzika līdztekus kālijam, traktoriem un smagajiem auto ir viena no savas valsts eksportprecēm. Kompozīcijas kopumā garas, maksimāli ritmiskas un kačājošas, stila ziņā variējošas no industriālā metāla ar folkloras motīvu piesitienu līdz industriālajam metālam bez folkloras motīvu piesitiena. Kopumā gan spēlētā materiāla, gan skatuves dinamikas un visa pārējā (tajā skaitā gaismu) dēļ atgādināja stipri vien uzkačātu, vīrišķīgāku NO BIG SILENCE. (Tie, jāatzīst, nav parastie vārdi, ar kuriem pierasts komentēt GODS TOWER koncertu, un arī ierakstu radītais iespaids ir lielā mērā savādāks, jo šie salīdzinājumi attiecas tikai uz konkrēto pasācienu MP.)

Teju ar katru dziesmu publika lēni, bet konsekventi uzvilkās arvien vairāk un vairāk, kā tam arī būtu jābūt! «Ja likteni savu sagaidīsi ar vīrišķību, liktens tavs nebūs vairs drūms!» — tā varētu raksturot kopējo iespaidu, kuru baltkrievi radīja. Nospēlēja GODS TOWER kopumā teju divas stundas, nogriežot tādus gabalus kā «Eye for an Eye», «Evil» un «Rising Arrows», pa vidam vēl paspējot pavilkt savu prezidentu uz zoba. Arī ierakstiem, krekliem un pārējām lietām cenas bija ļoti normālas — CD pa 4 lati, piemēram. Tā kā GODS TOWER sniegums jāvērtē uz 9, un šī ir grupa, ko gribam dzirdēt vēl!

Komentāri:

 • Inde (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  uz čella atgriezies sastāvā Murgonis :) raksta autors ir murgonis, uz čella spēlē Reinis.

 • Neonz (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Ar vispārzināmu iesauku "Murgonis".

 • Anonīmais Šakalis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Citviet (citvietņviet?) pazīstams arī kā Murgonis667.

 • Neonz (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tad jau Sametis + 2 = Murgonis ?

 • Pēteris Duņaškins (3178557) @ 24.12.2011 - 03.33

  Labs raksts! Hail!