Notiks elektroniskās mūzikas un formastērpu fetišistu saiets «Nakts Maiņa IV»

(Raksta Dethecrator) Nu jau ceturto gadu pāreju no brīvdabas festivālu sezonas uz iekštelpu rudens — ziemas koncertsezonu iezīmē pasākums «Nakts Maiņa», kurš tradicionāli notiek 29. augustā uz peldošās remontdarbnīcas pie Andrejsalas piestātnes. Pasākums ir unikāls ar to, ka tas notiek autentiskā industriālā kuģubūves vidē, tas vienlaikus ir it kā svaigā gaisā un tomēr zem jumta, ja ir slikts laiks.

«Nakts Maiņā» skan smagā elektronika: industriālā, trokšņu, EBM un cita mūzika, kuras mērķis ir aiznest klausītāju ritmiskā pulsācijā, kas savienojas ar zemapziņu un ieved mūs transā. Pasākums ilgst visu nakti līdz rītam, un šogad te būs retā iespēja pašu mājās paklausīties Latvijas post-dabstepa meistaru Oyaarss (īstajā vārdā Arvīds Laivinieks), kurš jau vairākus gadus uzstājas pamatā Rietumeiropā un kura plates izdod vācu leibls «Ad Noiseam». Jaunais talants AON cels priekšā savus mierīgos un inteliģentos skaņdarbus no jaunā albuma «Mūžību meklējot», no Latvijas vēl spēlēs «Thinner», kā arī «Tank Jank», «Posts TV» un DEO.SYS, bet Vācijas pagrīdes elektronikas skatuvi pārstāvēs savās aprindās ļoti pazīstamie XOTOX. Vistālākie mākslinieki «Volkova» ceļu mēros no Argentīnas, kur šogad savukārt savas Dienvidamerikas tūres ietvaros piestāja latviešu projekts «Autogen».

«Nakts Maiņas» festivāli vienmēr kalpojuši par izrādīšanās vietu visiem militārisma un formastērpu stila piekritējiem, kā arī kibergotiem un citu visoriģinālāko subkultūru piekopējiem. Taču apmeklēšanai nebūs šķērslis arī jebkurš cits stils!

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas «CityTattoo» salonā Šķūņu ielā 8 Vecrīgā (otrais stāvs), kur tās maksā 7 eiro, tikpat arī tad, ja uzrādīsiet flaijeri, kurš pieejams mūzikas veikalā «Randoms» un citur. Pasākuma vakarā uz peldošās darbnīcas ieeja — 10 eiro.

 

Video: Oyaarss un Neļaudis — «Pārejošs kaut kas»:

https://www.youtube.com/watch?v=pCAMT9FN58U

 

Video: XOTOX — «PSI»: https://www.youtube.com/watch?v=yhoFJdn643I

 

Informācija un karte, kā nokļūt:

http://www.sturmmandat.com/component/content/article/99-events/584-nigshshift4

Afiša: http://www.sturmmandat.com/images/data/events/2014-08-29_nm4poster.jpg

Latvijas «šturmistu» jaunie izdevumi: http://www.sturmmandat.com/mandates

Komentāri: