OBITUARY Rīgas uzgrāviens: jaunas un akmeņainas kapsētas

8. aprīļa vakarā "Melnās Piektdienas" klubs sevī iesūca melnās skaņās, kuras ar grandoņu un no podesta augstumiem izvirda iebraucēju bandu trio: PATHOLOGY, GRAVE un visbeidzot OBITUARY. Ap 250 "metālgalvu" šo vakarēšanu atbalstīja... Aizsteidzoties notikumiem priekšā: jaunība savijās leģētā spirālē ar pieredzi...

Vakarā trīs bandas ņemās pa skatuvi, kur vien trīs dažādās kārtās pāri galvām un nezkurās ausu bungādinņās gāzās mūzikas māksla trīs dažādās kārtās. Tā teikt – pilnam komplektam. Viena vakara gaitā varējām veikt tādu kā mūzikas minitūri stilu mežā pēdējo apmēram divdesmit gadu laikā. Ātram izbraucienam cauri vairākām kapsētām.

Un tadu nu pirmie – PATHOLOGY - uzgrāva visjaunākā griezumā, neliksim "rāmjos šos kārtējos" uz vēlreiz atcerēsimies, ka nu grāvējbandas dzimst arī šodien. Nav zvanīts, kad konkrētā komanda būtu reinkarnējusies šajā pasaulē "vakar un aiz stūra", tomēr atgrāva pa īstam pavisam "grind" sveloņā. Ātri un kā ar kaulzāģi zāģējoši, tad uz cirvja tēsieniem atkal būvēja kārtējo skaņdarbu. Aizvien ārdās visur, kur parādās. Arī pašmāju "Melnajā Piektdienā". Un visās citās vietās, kur visa šī garā tūre paredzas.

GRAVE – jau zināmi, jau iepazīti, ne pirmo reizi Rīgā. Arī šai reizē – atturīgāks tas stils, kas zīmējās ar pašu vārdu gandrīz. Nu zārkmetāls, precīzāk. Tad nu uzgrāva un nolaida bez kompromisiem, kā visi ... kas "pagadās" uz "Melnās Piektdienas" skatuves. Nu tā, pa vidam – starp pieredzi un jaunatni.

OBITUARY – absolūta šamējo debija mūsu galvaspilsētā. Un jau atpazīstami caur miroņdziesmām. Koncerts ieskaņā un izskaņā – lēnāks, pārdomātāks. Pa vidam iesvelmējās uz ātrākām skaņām. Pirms beigām arī bungu solo – ne tik bieža "parādība" trakmetāliskās aprindās. Un tad jau arī ģitāras solo turpat arīdzan. Un kādi trīs "enkuri/encore" uz skatītāju vēlēšanās. Un vēlēšanās no klātesošajiem matu kratītājiem bija un ir, vienmēr. Pa vidam norēcas, no tālākajām rindām vien saprotot vārdu "good f*king in Riga", "well new death obituary" jeb sēru paziņojumu par nomirušajiem. Aizsteidzoties notikumiem priekšā – mūziķi uz jautājienu: "ticiet dzīvei pēc nāves?" - atsacīja: "būs pēc mums arī viens obituary, un mūsu pelni būs paklājs nākamajām paaudzēm"...

Jā. Pēc koncerta izdevās ar OBITUARY mūziķiem parunāties. Kā izrādās: "mazajos klubos mums patīk spēlēt labāk, nekā stadionos. Un Rīgas publika – kickass". Sapratāt: baigi labā. Mazajos klubos mūziķuprāt – ir vislabākā saskare. Un kārtīgi trakmetāla mākslinieki vispār spēlē katram atsevišķi, un pat nav īpaši svarīgi, cik tad nu viņi ir tai konkrētā brīdī zālē. No kurienes pašiem ietekme – protams, no BLACK SABBATH – "tā lēni, tā mironīgi, tādas lietas viņi darīja pirms mums". "Un mums nepatīk aukstais laiks, nu vienu dienu varam pieciest koncerta labā, taču ne jau nedēļām un mēnešiem". No Rīgas gan viņi neko neesot redzējuši, vien ar lidostu saskārušies agrāk/pirms gada. Un tagad braucot caur autobusu, kaut ko pa logu "saredz". Un – "meitenes", un meitenes... mūziķi draudzējās arī dažu labu stundiņu pēcāk ar Rīgas daiļavām.

Un daža nakts atkal aizvilkās pāri pielijušajiem Rīgas namiem. Gaidībās uz jaunām trakmetāla kapsētām... un pārējie lēnām sapuva uz visiem laikiem.

Komentāri:

 • Inde (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Bij labs pasākums.

 • jaanis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Koncis ideals!! Grave biki par maz bija bet Obituary.. insane. leenaam sapuvaam.

 • Dainis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nez cik ilgi tas raksts taps? :-)

 • Inde (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Super, saturīgs apraksts. Paldies!

 • korpse (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Lieliska recenzija. Masterpiece.

 • Church Burner 665 + 1 (Church_Burner) @ 24.12.2011 - 03.33

  Daudz neko nesapratu no tās recenzijas, bet izskatās ka apgriezto krustu izjājēji ir plosījušies ne pa jokam!

  Vairāk tādu uzgrāvienu.