Ocularis Infernum - "Ocularis Infernum" (ep)

Četri pašmāju brigādes iezāģējumi vienā mērena lieluma riņķī jau pieejami kopš 29. oktobra "Randoms" veikalā, bet muzons tika atrādīts 13.novembrī "Melnajā Piektdienā" pat dzīvajā.

Tad nu tā, uz diska vāka gandrīz neko - bez vienības nosaukuma - lasīt nevarēju. Parāvu šamējo VIENU NO MĀJAS LAPĀM vaļā, kur izlasīju nepieciešamo informāciju. Prieks, ka šie cenšas, ir rezultāts, par kuru nedaudzās rīmēs varam sacīt -> tapuši uz pareizā ceļa nākamībā.

Un te nu tā kā vajadzētu būt viedoklim. Tāds ir: vēl pavisam kapsētas zvani nav nogāzti. Ja viedējam īsumā.

Garumā sakot:
1) "Intro" - tāds ir standarts tām visām attiecīgā žanra komandām gan dzīvajo uznācienos, gan mirušo apsvētībā nu jau ceptiem lielriņķiem. Vispār šajā mūzika bez "intras" nekas nesākas un reizēm arī nekas nebeidzas. Traģiskajos gadījumos viss apraujas arī bez beigšanās. Ocularis Infernum savu ievadu uzbūvējis kā skaņu kombināciju ar pārsitieniem un caururbjošiem sieviešu iekliedzieniem, caur vātīm dodot saprast, ka nekāda vienkārša dzīve nesekos.

2) "Hunger", un te jau ritmiskas vagas atslāņojas, kur pamatīgi kartupeļi iesēti. T.s. dziesma- iesākumā mēreni, bet tad jau rullējās pa visām melnajām iekšām. Mazie bērni var turpināt gulēt arī pēc plkst. 23:00, viņu vecākiem arīdzan nevajadzētu uz klapi rullēt naktīs, lai apakšējiem kaimiņiem nerādītos beigti kaķi sapņu murgos, un finālā pie šā diska rullētāja dzīvokļu durvīm neklauvētu pašvaldības represīvo iestāžu mundieroti pārstāvji...

3) "Nothern Maid", un tad jau arī sapņu princesei, kas reizē ir vienības vokālā balss sanāk pa īstam rēkties. Tas jau būtu atsevišķs stāsts, kā nu daiļā dzimuma pārstāvei izdodas teju (gan drusku plānāku kā citudien) vīrieša rīkles virinājumu paveikt. Ne uz reizi tā balss tā arī atkožama. Bet velmējums arīdzan atrullējās reizēm ritmiski, reizēm ar pārejām. Caur kurām vien-gabalā sakausējas vairākas frāzes, kas ir attāli veidotas prom no "kvadrāta" (tonika-subdominante-dominante-tonika). Ir modulācijas par toni uz augšu, pa toni uz leju. Un viss slēdzas neparedzami.

4) "Black Morning", tātad "melnais rīts". Patiešām, hronoloģiski mums daudz biežāk kā piektdienas parādās nedēļas pirmā darbdiena. Kas ir pirmdiena. Varbūt tai dienai ir veltīts tieši šis skaņdarbs, kas nošu raksta ziņā ir visfatālākais no četrinieka. Kā jau pie blekeriem pieņemts, jāsarullējas kopdarbībā tā - lai sitamo dribls sakustu vienā upē, kur atkal garnējumam pa virsu sieviešu (kā izrādās) mutes uzdziedājums darbojas. Vai ne? Kā tāda skaņu glezna iedomājas prātā, totālas asociācijas ar neizbēgamību.

Jau pieminēju vāciņu. Viss melnajā, pat tik melni- ka gotiskie burti tik tikko pret saules gaismu zaigojas. Saprast neko nevar. Bet varbūt arī nevajag. Paceļam rokas, cik tad atceramies šos skaņdarbu nosaukumus. Domāju, sanāks ne vairāk kā 10% no mūsu līdzpilsoņiem. Noskaņa tomēr prevelē pāri visam. Galvenais - te ir Melnums. Paņemam šo riņķi rokās, un tas būs smaaaaaaaaags, gan ne līdz malām piepildīts. Toties cerības asni laužas ārā pa malām, tiešā un pārnestā nozīmē.

Es te speciāli nepieminēju stila robežas. To (var arī komentos) pateikt man. Pirmkārt, šī brigāde darīja visu pēc savas saprašanas, otrkārt - arī es šajā rakstā darīju kā sirds man vēlēja.

Cipari: mūzika 7,75 no 10; noskaņa 8,3 no 10; vāciņš 7 no 10 (+2 punkti par melno krāsu visriņķī).

Ocularis Infernum vietnes:
http://draugiem.lv/ocu...
http://www.myspace.com...

Komentāri:

 • Limfas Porcija (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Muzonam jau ar nav ne vainas kopumā!

 • pfffff (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  šis raksts vairāk atgādina kaut kādu komēdiju nevis normālu anotāciju.

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Hail...
  http://karametals.lv/z...

 • pfffff (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  atsaukties uz sevis rakstītiem un izdomātiem avotiem un uzdot tos pat faktiem ir vēl viena amatieru kļuda.

 • Arnolds (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nu tad, profesionāli pffffff, atsaucies uz kādu no saviem dižrakstiem (publikāciju, nevis komentāru pusē) un tikai tad sauc par amatieriem cilvēkus ar 20 gadu pieredzi mūzikas žurnālistikā.

 • knaggis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  da ssito bandu ar suudainu mietu........
  pirmkaart- cilveeki ahuuni snobi(manaa uztveree)
  saataniskaa pakaape- marazms
  vokaals- pilniiga dirsa
  grimms- fakin pirmklasnieki..
  miiksti evil sludinaataaji....

 • knaggis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  jaa un dizains vaakam- suuds, worst ever- kur ir radossaa pieeja?
  objektiiv veerteejot- vaacinna deel vien nespereetu roku....
  un fonts pilniiig aizpluudis kaut kaadaa nesalasaamaa rokrakstaa.....
  jeezus lai staav klaaat

 • maris (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Knagji, Tev uz skolu jaiet, nevis pa metal lapaam jaalozjnjaa. mamma piekjers - atslegs internetu :D