Ossastorium - Expergo (recenzija)

(Raksta E. Vizla) Lietuviešu mūsdienīgā Death metal grupa OSSASTORIUM piedāvā saviem klausītājiem savu jaunāko ierakstu "Expergo", kas tapis laika posmā no 2009. - 2011. gadam.

Ja godīgi, tad šī ir mana pirmā iepazīšanās ar šo grupu, un jāteic, ka "Expergo" varētu kalpot kā laba vizītkarte tiem cilvēkiem, kas tāpat kā es, pirmo reizi nopietnāk pievēršas Ossastorium daiļrades izpētei. Nekavējoties ir jānorāda uz grupas ļoti augsto profesionālo līmeni, tas dzirdams jau pirmajā albuma kompozīcijā. Instrumenti iespēlēti nevainojami un tīri, iztiekot bez Death metal tik raksturīgajām tehniskajām pārmērībām (skat, kā es protu močīt ģitāru...!). Pēc pašu Ossastorium teiktā, grupa ar šo albumu iezīmē jaunu pavērsienu daiļradē, skanējumu un noskaņu padarot smagnējāku, dziļāku un tumšāku.

Jāsaka, ka tas viņiem ir izdevies labi, bet tomēr pašās dziesmu konstrukcijās ir atrodamas vietas, pie kurām vajadzētu piestrādāt pastiprināti un vairāk. Ja lielāka uzmanība būtu pievērsta tam, kā dziesmu intro partijas attīstās tālāk, jo pirmajās divās kompozīcijās (Steppenwolf un Aeons of Chaos) intro motīvi ir ģeniāli, kamēr pārējais, kas tiem seko, vietām izklausās izrauts no kāda cita konteksta, "Expergo" varētu pretendēt uz meistardarba statusu savā stilā. Instrumentālā kompozīcija Into a Maelstrom to savā veidā kompensē, ļaujot klausītājam uz mirkli slīgt atmosfēriski masīvā skaņas atvarā. Tālāk seko kompozīcija Duel, kas neatstāj pārāk spēcīgu iespaidu, it īpaši tās noslēguma melodija. Pēc tās nākamais gabals ir Arcanum, kas jau skan daudz labāk un kompozīcijas struktūra kā arī melodijas ir izvēlētas teicamas. Dziesmas noslēgums gan varēja būt mzliet citādāks, bet tas ir gaumes jautājums. Awakening, kas ir priekšpēdējā albuma kompozīcija, turpina tādā pašā garā, kā Arcanum, un veiksmīgi koķetējot ar arabeskām melodijās spēj panākt vajadzīgo klausītāja uzmanības piesaistīšanu.

"Expergo" lielākā pērle ir noslēdzošā instrumentālā kompozīcija Igne Natura Renovatur Integra, kas pēc savas būtības ir perfekts atmosfērisks ceļojums, un vienīgais kas tam pietrūkt, ir pāris minūtes vairāk. Ja Ossastorium savā skanējumā integrēs vēl vairāk šādu atmosfēriski simfonisku motīvu, viņi ar savu mūziku būs trāpijuši desmitniekā.

Pagaidām: tikai 7.5 no 10

http://www.youtube.com/watch?v=hAAx7d7F2mk

 

 

 

Komentāri: