Panāc tik šurp, būsi līķis! KASTETE — «Ideju impērija»

(Raksta Dethecrator) Labākā instrumentālista titulu Metālmūzikas Gada balvā ieguvis bundzinieks «Straight Edža» jebšu Edgars Felkers, un šis sasniegums lika atmosties arī Karametālam.lv — vēl nav apskatīts dažs labs albums, kurš vienpusīgajam, toties ražīgajam bungotājam atnesis vietējās scēnas augstāko atzinību!

Tad nu tā. KASTETE ir viena no nedaudzajām latviešu grupām, kuras ieraksts «Ideju impērija» beidzot neliek štukot par tēmu: kas tas ir — albums vai EP? Jo šeitan ir 13 kārtīgas dziesmas, lai arī tik uz pāris minūtēm katra. Skaidra bilde, ka no šāda hc/punk arī vairāk par «pantiņš — piedziedājums — pantiņš — outro» nevar gaidīt, un ziniet ko? Labi vien ir!

Grupa darbojas jau piekto gadu un ir ar visai iespaidīgiem «radurakstiem» (dalībnieki iepriekš spēlējuši vai piespēlējuši COLLIDE, SAVING DAYLIGHT REMAINS, SEBORRHEA, TRAUMA MORALIS, HIDDEN WELL, MUTILATE MYSELF, APĀTIJA, GATLING, HUSKVARN, FRAILTY). Koncerti gan ir reti (viennozīmīgi iesakāmi), jo dalībnieki spēlē vēl citur, bet Edža mītējas Fašņā.

«Ideju impērija» ierakstīta Valmieras «Hodila» studijā, bet divos savā starpā atšķirīgos piegājienos. Drīz vien pēc KASTETES dibināšanas ierakstītas pirmās 8 dziesmas (tipiska pankmūzika), kurām seko 2012. gada raža — vēl pieci gabali, kuri ir melodiskāki un labāk izstrādāti kompozicionāli. Kā jau tam jābūt, progress pa gadiem bijis. Tomēr ir pareizi, ka vecie gabali nav izmesti un ir atraduši savu vietu albumā, jo koncertos taču skan visi! Te jums nebūs nekāda koķetērija ar GREEN DAY, SUM 41 un citiem džampdafakap lēkātājiem — te ir īstena mūzika kā rupjā maluma karaša, kas jāēd silta, svaiga un bez zaptes!

 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)!

 

Video: http://kastetehc.wordpress.com/video/

Bildes: http://kastetehc.wordpress.com/photos/

Disks: http://www.randoms.lv/?sub=view_item&cat=101000&iid=KASTETE&oldsub=search&q=kastete

Komentāri: