Par METALLICA - 2010

Kā jau citā rakstā vēstīts - šo uznāciens 2010. gada 17. aprīlī nav aiz kalniem. Un dažādas noskaņas, domas lien paurī šā notikuma sakarā.

Tātad...
* Ja pirms diviem gadiem šāds notikums bija uz uzrāvienu, tad patreiz šis uznāciens ir jau atkārtošanās. 2008. gadā "Death Magnetic" riņķis vēl perspektīvā zīmējās, un vispārēja intriģētība un ažiotāža valdīja visriņķī. Šajā reizē notikums guvis (prātos) tāda "ierindas koncerta" statusu. Uz vispārējās recesijas fona METALLICA tomēr, neraugoties uz visu, būs 2010. Saules Riņķa viens no spilgtākajiem pasākumiem Rīgā. Bija iecerēti divi koncerti, bet knapi izdodas izpārdot vienu (raksta brīdī vēl pieejamas sēdvietas par ls 40). Ažiotāža pieklususi. Nu jā, pārāk biežas audiences notrulina skatītāju dziņu. Kopumā Baltijā šie būs bijuši reizes četras. Nez kad atkal šamējie ciemosies, un nez kad atkal šamējie radīs bijušo ažiotāžu.

* Pati METALLICA ir sasniegusi visas iespējamās mūzikas virsotnes. No Likteņtēva puses - ir izredzētie. Es nevaru apgalvot, ka vienība būtu jebkad prezentējusies ar augsto skaņu mākslu. Prezentējas ar troksni sākuma gados tais puišelnieciskajos thrash laikos, vēlāk jau sāka rullēt komercializētas balādes - ar kurām, protams, ieguva krietni lielāku auditoriju arī ārpus underground dzīvesziņas piekopējiem. Pat kļuva ļoti komerciāli, likās ... ka nu "kapa krusts pāri" un sekos tikai teju pop-sīgas dziesmas. Bet tad atkal caur "Load", "Re-Load" un tagad arī caur "Death Magnetic" slāņiem vēlreiz nostabilizējās smagās mūzikas popularitātes avangardā. Kļūdami par ikonu plašās rokmūzikas piekritēju aprindās. Elitāri domājošie gan šņaukājas par tādu minimizētu rokenrollēšanu - ko mums bieži un regulāri (caur nepārtraukajiem koncertiem) atreferē METALLICA. Manīsim, kad un kāds būs nākamais riņķis no viņu puses. Patreiz par ierakstu aktivitātēm ziņas nav...

* Nu jā, METALLICAs mūziķi skaņu mākslas smēdē stāv it kā krustcelēs. Tās "Death Magnetic" dziesmas, lai arī cik dzīvelīgas un aktuālas arī šodien nebūtu, rīt vai parīt tomēr visiem piegriezīsies. Ko darīt: balādes rullēt - tā būtu totāla atražošanās ar visām no tā izrietošajām sekām, atgriesties pie thrash saknēm... nu arī tā kā jau kaut kur viss dzirdēts un nodeldēts. Veidot kaut ko jaunu: tur vienlaikus ir gan iespējas, gan arī izgāšanās. Pārrunājot "metallicas lietas" ar dažu labu viedīgu pašmāju mūziķi, sadzirdēju sakām "ražo un cel pats sevi". Atstājot pamatos labi ievelmētos akordu rifus, tomēr vismaz par "10%" kabinam klāt ko jaunu. HEHE... ponts - būtu kādu taustiņnieku "ar vārdu" piesaistīt. Mana fantāzija: Toniju Benksu no GENESIS. Kurš nu tā: ja ne visur, tad pāris jaunās dziesmās norullētu spožus iespēlējumus... Visi palektos!

* Nu jā, sarunas par jauno disku parādīsies pats ātrākais pēc gadiem diviem. Populāras grupas, kuras pēc statusa līdzinās METALLCA'i, nevar atļauties tērēt spēkus albumam katru gadu. Reizēm pienāk brīdis, kad pārāk biežie lielriņķu laidieni sāk traucēt viens otram. Mūsu varoņiem jūtami izdevīgāk ir bezgalīgā virtenē reproducēt 'dvd' ar visādiem koncertu ierakstiem visās pasaules malās (kā liecina info www.metallica.com lapā). Un arīdzan pašas tagad aktuālās dziesmas jānorullē līdz metāliskajam spīdumam, tā - lai kārtīgi iesēžas karsēju smadzeņu rievās.

* Un būs jau arī pensiju gadi, kad vairs sakrunkotās rokas neaizsniegsies līdz ģitāru grifiem. Kad kruķīši un spieķīši pirkstos būs daudz biežāk nekā mediatori vai bungu vālītes. Tad paši reizē ar tikpat padzīvojušiem faniem paņemsim rokā šos 'cd', 'dvd' un vēlreiz uzliksim rullēties uz jau morāli novecojušiem atskaņotājiem. Priekam! Nostaļģijai! Bet bērni un bērnu bērni grozīs galvu par vectētiņu spirganajām acīm, kad vēl arī pēc gadiem 40 kaut kur kādā savrupmājā aizskanēs METALLICA's skaņas. Tas noteikti būs - jo tagad slava jau izkaldināta un turpinās kaldināties.

www.karametals.lv

Komentāri: