Pērkontēvs izsludina kampaņu pret riebīgu popmūziku, noslīcina Liepājas «poproka skolu»

(Raksta Dethecrator) Nesen, izraisot milzīgu negaisu Kurzemes piekrastē, senlatviešu dievs Pērkons uzsācis kampaņu pret lētas popmūzikas potēšanu bērnu prātos. Ar precīzi mērķētu lietusmākoni Pērkontēvs appludinājis vairākus kvartālus, pielejot arī pagrabu, kur atradās t.s. «Liepājas poproka skola». Foto (c): rekurzeme.diena.lv

Sociālajos tīklos klīst aicinājums ziedot «plūdos izpostītajai Liepājas poproka skolai. 3. jūnijā pēc negaisa pamatīgi applūda Liepājas poproka skola. Cietuši ir 90% skolas mūzikas instrumenti — ģitāras, bungas, klavieres, skaņas iekārtas u.c. Rezultātā lielākā daļa šo instrumentu vairs nav izmantojami. Skolas vadītājs, mūziķis Gints Purgailis veicis pašaizliedzīgu darbu, piepildot savu sapni, nodibinot šo skolu […] Lielākā daļa instrumenti ir iegādāti paša spēkiem. Nepilna gada laikā Liepājas skola attīstījās tik tālu, ka spējusi piedāvāt apmācību ģitāristu, basģitāru klasēs, elektroniskās mūzikas un taustiņinstrumentu klasē, bungu un sitaminstrumentu klasē, vokālajā klasē,» raksta ziedojumu vācēji. «Diemžēl šobrīd skola ir slēgta uz nenoteiktu laiku!»

«Par iespējamo atbalstu lūgums sazināties ar skolas vadītāju Gintu Purgaili (tālr. 22111510, e-pasts [email protected]) vai arī ar mani, Ainaru Roni (tālr. 22843265, [email protected]).»

Uz karametāla.lv jautājumiem Pērkons atbildēja tieši un konkrēti: «Ņefig huiņu klausīties un spēlēt! Liepāja ir pazīstama kā viena no Latvijas kvalitatīvās mūzikas citadelēm, līdzās Cēsīm, Jelgavai, Daugavpilij, Kuldīgai un daudzām citām vietām. Jau tā pēdējos gados no Liepājas nav izcēlusies neviena inovatīva un stabila grupa — tad kāpēc situāciju pasliktināt vēl vairāk, ievelkot nenobriedušus prātus kaut kādā poproka pidarasīšanā? Droši vien kāds vēl par to maksā kaut kur kādam… Un tas notiek pilsētā, kuras robežstabi veidoti no mana Pērkoņkalves dižakmens?!» — retoriski jautā senlatviešu dievība.

«Tad nu es nolēmu ņemt lietu (sic!) savās rokās, uzsūtīju atmosfēras fronti un stundas laikā nogāzu pusmēneša nokrišņu normu. Neieslīgstot tehniskās detaļās — cerams, ka tagad visi popmūzikas štancētāji ņems vērā, ka viņus apdraud ne tikai manis mestie zibeņi, bet arī plūdi! Mums visiem jāattīstās un jāapgūst jaunas iemaņas. Pagājušajā ziemā izmēģināju spert un zibeņot arī sniegavētras laikā — sanāca sveiciens FRAILTY desmit gadu jubilejas vakarā,» rūca Pērkons.

Viņš atklāja, ka plāno apciemot KILKIM ŽAIBU festivālu pēc divām nedēļām: «Es tur braucu katru gadu, man rekur visas biļetes par piemiņu saglabātas no paša pirmā festivāla! Bet es plānoju tikai skatīties un klausīties, nevis lietu nest, jo citādi vējā skaņu nes prom no skatuves. Ļoti gribu dzirdēt ne tikai SAPUJUŠO JĒZIŅU, bet arī NOKTURNAL MORTUM (ceru, ka nospēlēs arī manu mīļāko gabalu «Моєї мрії острови»), DESTROYER 666 un pārējos. Varbūt uzrasināšu OBSCURUS ORBIS laikā — tie man ne visai, jo spēlē arī kristīgā repertuāra folkdziesmas. Ja kāds gribēs ar mani KILKIM ŽAIBU sadzert, tad piesakieties pie mana priestera Estragona, tam šogad būs pat vairāki autobusi no Rīgas,» karametālam.lv sacīja Pērkontēvs.

Bildes:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=504683709631585&set=a.463494870417136.1073741826.100002698826718&type=1&theater

http://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/pec-telpu-applusanas-lieli-zaudejumi-liepajas-pop-rok-skolai-116488

http://www.db.lv/foto-video/foto/pamatigi-appludusi-liepajas-pop-rok-skola-nodarot-lielus-zaudejumus-415890

http://rekurzeme.diena.lv/vietejas-zinas/liepaja/foto-pamatigi-applust-liepajas-pop-rok-skola-nodarot-lielus-zaudejumus-77875

http://www.liepajniekiem.lv/tv-kurzeme/sizeti/pludi-rada-neatgriezeniskus-zaudejumus-pop-rok-skolai-116502

Komentāri: