Pie katafalka stūres jāsēž līķim: OCEAN DISTRICTS — «Expeditions»

(Raksta Dethecrator) Svaigi iznākušais igauņu postrokeru OCEAN DISTRICTS ieraksts «Expeditions» atceļojis arī līdz mūsu krastiem. Kā tad nu mūsu iezemieši uzņems igauņu muzikālos ceļotājus?

Mažora akordi un augšupejošas melodijas nav vairs rokmūzikā nekas nepierasts. Arī kombinācijā ar blastbītu ne — jau pirmajā dziesmā OCEAN DISTRICTS skaidri pasaka, kas te būs dzirdams un kas viņi tādi ir: instrumentāls postroks un vietām postmetāls, kurš cenšas mums iestāstīt, ka jamie četri igauņi nu nemaz nav nospēruši savu stilu, skanējumu un konceptu no PELICAN. Pat nosaukumu ziņā — nu kāpēc viņi domā, ka mēs nepamanīsim, ka OCEAN DISTRICTS ir gabals «Aurora», kamēr PELICAN — «Aurora Borealis», igauņu kvartetam ir «Ataraxis», kamēr Ilinoisas kvartetam — «Ataraxia»?

Nu lai būtu — pieņemsim, ka tā ir nevis «kopēšana», bet «cieņas izrādīšana» žanra meistariem. Kaut kas līdzīgs tekstam igauņu veikumā parādās tikai ceturtajā gabalā «Vessels», kas ir iesamplēts kaut kāda veča runājiens pa kasti vai maķugaļņiku. Seko agresīvāks, bet arī konvencionālāks gabals «Endurance», panākot zināmu ātruma un skaļuma kāpinājumu albuma vidū (lai arī gabals pats par sevi ir tipisks mažorīgs postroks — problēma ir tāda, ka to ir interesanti spēlēt, bet nav interesanti klausīties: šie gabali ir tie, pie kuriem publika pazūd no zāles uz bāru). Starp citu, nav jādomā, ka CD ir metams pa logu ārā: nekādā gadījumā to nedariet — var tak uzkrist kādam virsū! Tā vietā igauņu veikums noderēs, piemēram, kā laba braucamā mūzika, jo ceļojuma gars viennozīmīgi vijas cauri visam albumam — sākot ar «The Horizon», turpinot ar «Arctic Circle» un «Expedition», kamēr uz beigu galu pie «Seven Summits» igauņi jau kļūst drusku mīkstāki, uz RUSSIAN CIRCLES pusi. Nobeidzošais gabals «Discovery» laikam ir pats labākais visā ierakstā, un prātā nāk doma —  varbūt pareizi ir, ka albums ir instrumentāls: tas tik vēl pietrūka, lai pa virsu te būtu DEAFHEAVEN-veidīga ķērkšana un vaimanāšana!

 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (6 galvaskausi)!

 

Albums: http://oceandistricts.bandcamp.com/

Grupa: http://www.oceandistricts.com/

 

Komentāri: