Piektdienas, 13. datuma lielkoncertā skanēs jauna grupa VELNEZERS

(Raksta Dethecrator) Katru reizi, kad 13. datums iekrīt piektdienā, jau kopš pagājušā gadsimta beigām tiek rīkots lielkoncerts, no kuru tradīcijas klubs «Melnā Piektdiena» arī ieguvis savu nosaukumu. Bet šīs piektdienas grupu salikums ir reti raibs: Viduslaiku folkloras izpildītāji OBSCURUS ORBIS, miroņu metāls un deviņdesmito gadu alternatīvais roks, kā arī jau trešo gadu desmitu aktuālā RŪSA! 

Koncerts sāksies ar blekmetāla pagrīdnieku VELNEZERS debiju uz lielās skatuves — šim projektam tas būs tikai otrais oficiālais koncerts. Sācies kā viena cilvēka projekts, VELNEZERS ierakstījis jau divus ierakstus — «Bads» (nejaukt ar tāda paša nosaukuma albumu no elektronikas meistara OYAARSS) un «Pagātnes Raktuves», lai tikai tagad savāktu pilnu sastāvu koncertiem. Sekos drūmie miroņu metālisti INCINERATE DIVINITY, kam debijas ieraksts pamazām top. 

Melodisku smeldzīgumu, kāds piestāv piektdienai, ja tā iekrīt 13. datumā, lielkoncertam piešķirs APĒDĀJS — neviena cita grupa tik droši neturas pie deviņdesmito gadu dziesmu rakstīšanas tradīcijām. Zināms, ka APĒDĀJS cels priekšā klausītājiem dažu labu jaunu dziesmu. Tālāk ar dūdu, stabuļu, bungu un mandolīnas kombināciju jumtu nost raus autentiskās Viduslaiku mūzikas izpildītāji OBSCURUS ORBIS — kā atceramies, viņiem nesen iznācis otrais albums «Secundum Artem». Bet lielkoncertu noslēgs klausītāju vienmēr iecienītie favorīti RŪSA! 

Koncerta sākums «Melnās Piektdienas» klubā Brīvības ielā 193c no pl. 19:00 — klausītāji tiek aicināti ierasties laikus, jo grupas ir daudzas, un koncerts sāksies laikus, bez kavēšanās! 

Klubs un afiša: http://www.melnapiektdiena.lv/events/13112015

«Apēdājs»  http://apedajs.bandcamp.com/

Video: «Obscurus Orbis» — «Skudrinka» 

 

https://www.youtube.com/watch?v=xcr7WViTANk

Komentāri: