Pirmais blekmetāliskais mūzikls "Svartediket" ir ceļā

Un tur - kā viens no galvenajiem varoņiem būs Gāls (Gaahl - attēlā), bijušais Gorgoroth frontmens. Pirmizrāde - varam trīs reizes minēt - būs Norvēģijā, Bergenā, 26. maijā starptautiskā kultūras festivāla "Festspillene I Bergen" ietvaros. Nosaukums mūziklam paziņots arīdzan: "Svartediket".

"Svartediket" - tas ir "Melnezers", kas atrodas līdzās Bergenas pilsētai, un no turienes tiek ņemts dzeramais ūdens šai pilsētai. Nosaukumu ezers ieguvis saistībā ar to, ka visos gadalaikos tas vizuāli ir nepārtrauktā melnā krāsā. Tamdēļ ap šo ūdens krātuvi vijas dažādas leģendas un mīti.

Mīti un leģendas bijušas par cēloni, lai mākslinieciski un uzņēmīgi cilvēku cerētu pirmo vēsturē gaidāmo blekmetālisko mūziklu. Zinot Gāla sātaniskās domas un netiešu atbalstu baznīcu dedzināšanas notikumiem Bergenas apkārtnē, vēl joprojām ir atklāts jautājums par "Svartediket" esamību Bergenas kultūras festivālā, ko daļēji balsta pilsētas varas iestādes. Visvairāk te iebildumus vēsta vietējās luterāņu baznīcas pārstāvji.

Bet Gāls - intervijā par gaidāmo opusu - Bergenas "Tidende" avīzes reportierim sacījis: "visai liela runa būs par baznīcu kurināšanas simboliku".

Mūziķa vietne: http://www.myspace.com...

Komentāri:

 • karkass (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Bleks attīstās, kāds tur brīnums.
  Gan ar laiku būs arī black metal operetes, ārijas, soneti un odas, hell yeah \m/

 • Bestial_Warfucker (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Uz skatuves nē, bet tīri muzikāli jau bija grupas "Master's Hammer" albums "The Jilemnice Occultist" (1992) - black metal opera.

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Un tāda brigāde kā Elend- taisa jau "black" simfonijas!