"PiS" grib apsūdzēt Behemoth līderdziedātāju

Polijā kaislības ap vienu trakmetālistu bandu, arī mums labi zināmo Behemoth. Viņu 2007. gada rudens koncerts ar "incidentu", kur komandas solists Adam "Nergal" Darski iznīcināja (saplēsa) bībeli, izraisīja niknumu Polijas konservartīvās partijas "Prawo i Sprawiedliwosc (PiS)" (tulkojumā - "Likums un Tiesiskums") biedru niknumu. No šīs partijas rindām nu nāk vēlme frontmenu saukt pie atbildības saistībā ar Polijas likumiem.

Attiecīgajā koncertā Adam "Nergal" Darski 2007. gada septembrī koncertēja Gdaņskā, kur cita vidū nosauca katolisko baznīcu par "visslepkavnieciskāko kultu uz planētas", un tūdaļ pēc tam uz skatuves visiem redzot saplosīja šīs bībeles eksemplāru.

Intervijā "Decibel" žurnālam, kur šis notikums ir atainots, Behemoth basģitārists Tomasz "Orion" Wróblewski saka: "tas nav nekāds spontāns akts. Mēs līdzīgi esam rīkojušies agrāk iepriekšējos divos gados, bet viss sākās līdz to izdarījām Polijas koncertā. Mēs par lietām esam daudz diskutējuši. Uzskatām Behemoth ir Behemoth, un Behemoth šovs ir Behemoth šovs. Mēs tagad esam pārsteigti par cilvēkiem, kuri nāk uz mūsu šovu un liekas iebaidīti no tā, ko mēs darām. Ja tāds cilvēks parādās mūsu koncertā, tad tas ir ar nolūku būt iebaidītam. Mēs neatbaidām nevienu konkrētu personu. Mēs tikai iebaidām to reliģiju, kurā mēs esam auguši".

Tiek ziņots, ka izmeklēšana šajā gadījumā jau aizsākusies 2008. gadā, bet pierādījumu trūkumu dēļ trīs mēnešus dēļ tika pārtraukta.

Nu atkal ir vēlme no minētās "PiS" organizācijas šo lietu atsākt. Vēstis sekos. Jāseko arī Behemoth vietnei: http://www.behemoth.pl/

Attiecīgais koncerta video:

Komentāri:

 • e (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  pilnīgs sviests..

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  bet pa reizēm karametāls sastopas ar puritāniskās sabiedrības noraidošo reakciju...

 • Arnolds (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Gaygorothiem taču arī koncis Polijā beidzās ar tiesvedību.

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  ne visur brīvdomība valda mūzikas frontē.

 • hmmmmzzz (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  nah japles ta bibele ?
  Kkadi puke vini.