Pļavā pie Liepājas klusu guļ līķi… MEADOWS — S/T

(Raksta Dethecrator) Beidzot parādījies arī kāds jaudīgs postroks, kurš nebūtu vienīgi no Rīgas vai Aizkraukles! Jā, šogad tapusī instrumentālās mūzikas vienība MEADOWS ir no Liepājas.

Un ar Liepāju viņus skanējumā nesaista praktiski nekas: mēs visi jau zinām, kāds ir tas tipiskais «Liepājroks» — melodisks hārdroks vai melodisks dzērājhevītis, kam cauri vijas tipiskā Liepājas mūziķu DNS stīga. Nē, šis ir krietns, žanra labākajās tradīcijās ieturēts postroks: muzikālās tēmas atkārtojas, bet ne līdz apnikumam; ir mierīgi apcerīga (nevis agresīva) atmosfēra; skaņas blīvums spiež ausīs, liekot izbaudīt visas nianses. MEADOWS debijas EP ir kvalitātes līmenis tāds kā RUSSIAN CIRCLES ierakstiem (gan ieraksta līmenis, gan komponēšanas māka), tikai krietni lielāka skaniska apcerīguma doza!

Vienlaikus jāatzīst, ka šis S/T debijnieks nepiedāvā neko tādu, ko mēs jau nebūtu dzirdējuši Vaģika Vasiļjeva daiļradē. Tomēr tas ir tikai dabiski: ja jauna post-mūzikas vienība uzsāk darbu Latvijā, tad tai būtu grūti sacerēt jebko, kas jau nebūtu bijis pa daļai apspēlēts kādā no SUN DEVOURED EARTH pārdesmit ierakstiem. MEADOWS ierakstiņā gan neatradīsiet koķetēriju ar blekmetāla domugaitu vai «shoegaze» intensitāti: šis ir tīrs postroks savā labākajā paraugā! Attiecīgi uz tādu smagumu, kāds raksturīgs TESA, liepājnieki nemaz nemēģina tēmēt, tāpat uz MONA DE BO eksperimentālismu arī ne. Kas zina, varbūt tālāk viņi to darīs — bet tas jau atkarīgs no viņu pašu interesēm, jo klausītājiem nebūtu jāmēģina no debijas EP izvērst kādus tālejošus norādījumus par to, kur MEADOWS būtu jāiet, kādā virzienā, un ko tieši tur jādara…

Smagumiņš ieskanas gabalos «January 19th», «Mornings» un acīmredzami MŪŽAMEŽA inspirētajā «66+6=666» (jā, MEADOWS laikam nav gājuši skolā ar matemātikas novirzienu…), kamēr pārējie divi gabali ir atmosfēriskāki. Šis ir ļoti labs iesākums, un īsti labā ziņa ir tāda, ka — atšķirībā no SUN DEVOURED EARTH — liepājnieki ne tikai grib, bet arī tehniski var spēlēt dzīvajā! Un to darīs viņi jau šopiektdien «Melnajā Piektdienā», pasākumā «Gājputni»! Priekš kam mums klausīties kaut kādus EXPLOSIONS IN THE SKY, MONO un ENVY, ja mums ir pašiem savējie!

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)!

EP (5 dziesmas): http://meadowstheband.bandcamp.com/

Koncerts: http://www.melnapiektdiena.lv/events/20092013

Komentāri: