Pret šnabi iebildumi nav pat līķiem: THE FACTOR — «Power Play»

(Raksta Dethecrator) Draudzīgā dzērājhevīša komanda THE FACTOR ne vien izlaida savu otro pilnvērtīgo albumu «Power Play», bet arī atrādīja to klausītājiem Eiropas tūrē. Redzēsim, kā tam ies Metālmūzikas Gada Balvas ceremonijā! 


Albumā jau pirmā dziesma «Manimal» parāda, ka THE FACTOR ir mainījušies kopš sava debijas albuma «Ļauj man dzert»: tagad šis vairs ir dzērājhevītis tikai idejiski (tas ir, katrā dziesmā tiek piesaukti dažādi apreibināšanās veidi — šmiga, tabletes, sievietes), bet ne muzikālajā formā. Tagad šeit skan tas, ko bieži dēvē vienkārši par «metal metal»: melodijas netraucē rifiem, un otrādi. Saklausāmi dažādi stilistiski pavērsieni, nevienam no viņiem nedodot priekšroku. THE FACTOR ir kļuvusi par pilnīgi nobriedušu grupu gan uz skatuves, gan ierakstā — šis piecinieks pamazām kļūst arvien smagāks (un te Karametāls nedomā tikai sōlista apmērus). 


Neraugoties uz it kā primitīvo dziesmu tematiku («Jack On Pills», «Miss Devil (ShEvil)» un «Midnight Caller» apmēram rada priekšstatu), mūziķu prasme īstenībā ir daudzpusīgāka nekā viņu apdziedātā tematika. Tas gan neattiecas uz «Stone Cold Friend» it nemaz: te nu muzikālā izpausme ir vienojoši primitīva ar saturisko pusi! 


«Wrench vol.1: Slave» atsvaidzina albuma skanējumu ar perkusijām un lēnākām melodijām, «Sins» atļaujas paspēlēties ar ritmiem, un kopumā «Power Play» savā ziņā pieturas pie principa, kas bija arī pirmajā THE FACTOR diskā: albums savā otrajā pusē kļūst muzikāli daudzveidīgāks pretstatā taisnvirziena dziesmām iesākumā. «Pointless Arrogance» atsauc atmiņā gadu tūkstošu mijas mazāk zināmos džamdafakapus (ta ne HEDE, ta ne PRIMER 55), un noslēdzošā «Equilibrium» ķeras pie paģirainas pašatklāsmes brīdī, kad no rīta ir pie rokas tikai akustiskā ģitāra un blumīzeris. Nav ko raukt degunu — kam tad no mums tā nav gadījies! 

«Unholy Five» kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)! 


Recenzija par iepriekšējo THE FACTOR albumu: 
https://karametals.lv/zinas/the-factor-lauj-man-dzert-2012-749/

Metālmūzikas Gada Balvas pasniegšanas ceremonija jau šopiektdien «Melnajā Piektdienā»: 
http://www.melnapiektdiena.lv/events/10022017

 

Komentāri: