Priecājies šodien, rīt vari būt jau līķis: KISS OF THE DOLLS — S/T

(Raksta Dethecrator) Uz Frenka Zappas veco jautājumu — vai rokmūzikai piederas humors? — mūsu glam-metāla aktīvisti KISS OF THE DOLLS jau kuro reizi atbild ar «trve cvlt» necienīgu atbildi: «Protams, ka JĀ!!!»

 

Jau četrus pilnus gadus nospēlējusī vienība KISS OF THE DOLLS izdarījusi tādu lietu, kuru Latvijas metālscēnā laikam neviena komanda vēl nebija mēģinājusi: izlaist pilnmetrāžas albumu bez speciāli sadomāta nosaukuma. (Skaidrības labad ņemsim vērā, ka FRAILTY, WAGARS, TESA, SUN DEVOURED EARTH un OCULARIS INFERNUM savulaik izlaistie pašnosaukuma ieraksti visi ir EP.) Kā arī Šekspīrs un pārējie to izdarījuši atšķirīgi no citiem: proti, parasti grupa tā saucamo «self titled» (pašnosaukuma jebšu beznosaukuma) albumu izdod kā pašu pirmo.

 

Reti kura grupa savas karjeras vidū izdod S/T ierakstu, un tam parasti ir divējādi iemesli. Pirmais — grupa maina skanējumu uz vieglāku (METALLICA, kuras «Melnais albums» oficiāli skaitās zem S/T nosaukuma), vai smagāku (aktuāls piemērs: šīgada lieliskais QUEENSRIJCHE S/T klucis). Otrs — grupa pēc veiksmīgas līdzšinējās darbības izdod savu «definitīvo» albumu, kurš rezumē grupas līdzšinējo sasniegumu kvintesenci un vienlaikus sprauž tālāku ceļu: tā savuties darījuši DEFTONES, STRAPPING YOUNG LAD, ALICE IN CHAINS, SUFFOCATION, ABSU un daudzas citas bandas visdažādākajos žanros. Tieši pie šīs beidzamās motivācijas skaitāms pašnosaukuma albums no KISS OF THE DOLLS (& Friends)!

 

Saturiski KISS OF THE DOLLS trešais ieraksts (jā, jau trešais!) ir veidots vienkārši: paņemtas dziesmas no pirmajiem diviem albumiem («Metal Kiss» un «I Wanna BE») un pārrakstītas pa jaunam pie Somijas producenta Anssi Kippo. Līdz ar to šis ieraksts nav kompilācija, bet gan jauns albums, kuru mierīgi var klausīties kopā ar abiem pirmajiem. Nebūs sajūta, ka dziesmas kādā brīdī sāk atkārtoties!

 

Un visi, kas dzirdējuši KISS OF THE DOLLS gan dzīvajā, gan ierakstā, pie sevis atzīst: šī grupa ir muzikāli daudz interesantāka nekā tās pašpasludinātais «bling bling glam glam» vizuālais stils. Nevērtē vīru pēc cepures, neskati grupu pēc klipa! Grūvīgi ritmi, blūzīgi rifi, teksts ar dzīvesgudru smīnu, spļaušana virsū pareizrunai un arī Račam, kurš saka, ka vienā albumā likt dziesmas dažādās valodās neesot labais stils — KISS OF THE DOLLS Latvijas smagajā rokā ir ievilkuši treknas, līkas līnijas, par kurām mēs nemaz pirms tam nevarējām iedomāties, ka tādas varētu būt!

 

Albumā piedalās dažādi draugi, biedri un palīgi (gan dziesmu, gan diskā iemīcīto klipu taisīšanas piepalīdzētāji), tāpēc grupas nosaukumam piekabināts klāt «& Friends» (tas gan neskaitās albuma oficiālā nosaukuma elements), bet to gan skatiet un baudiet paši, kas tie par draugiem! Paši dalībnieki atzīst, ka ļoti par labu nākusi padarbošanās ar Somijas skaņu inženieri: ko no mūsu mūziķiem prot izspiest Mēmais, Lomiks un citi spečuki, tas jau esot vairāk vai mazāk apgūts, tāpēc laiks apgūt pieredzi no labākajiem profesionāļiem tuvajās ārzemēs! Somijā piedzīvotā dresūra esot nākusi par labu visiem KISS OF THE DOLLS murmuļiem.

 

Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)!

 

Video:

http://www.kissofthedolls.com/faili/video/

Komentāri: