Rammstein "uzspridzina" ūdensvadu Rīgā

4. marta vācu grupas koncerts teju apdraudēts bija. Smaga ūdensvada plīsuma dēļ - bija apdraudēta satiksme plašā rajonā ap Brasas staciju. Arīdzan vakarēšana "Arēnā Rīga" teju bija uz "noraušanu". Ne tikai satiksmes ierobežojumu dēļ, bet arī tamdēļ - ka ūdens spiediens koncerthallē vakarā ir minimāls (t.s. netek pa krāniem ne bufetēs, ne pašu mākslinieku garderobēs). Tomēr pēdējā brīdī tika pieņemts lēmums pasākumu laist tautās. Attēla (c) www.nra.lv.

Koncerts šīs avārijas dēļ sācies ar pusstundas nokavēšanos, turklāt organizatori to atļāvuši bez attiecīgo iestāžu (Valsts Ugunsdzēsības un Glābšanas dienesta) akcepta. Jau tiek risināts jautājums par soda rēķinu piestādīšanu koncerta organizatoriem. Visvairāk valsts iestāžu darbinieki ņēma uztraukties par to, ka pēc Rammstein ugunīgā (šā vārda tiešā nozīmē) šova var izcelties arī kādi neplānoti notikumu pavērsieni (ugunsgrēks), bet zemā ūdens spiediena dēļ tuvējās ūdens ņemšanas vietās iespējamie dzēšanas darbi tad varētu būt neefektīvi. Attiecīgais dienests gatavojas it kā piedzīt soda naudu ls 1000 apmērā no daža "Arēna Rīga" darbinieka. "Labi, ka viss beidzās bez sarežģījumiem", izplatītā paziņojumā vēsta VUGD vadība. "Cilvēki, kuri pieņēma lēmumu turpināt koncertu- vai nu nesaprata vai nevēlējās saprast, ka uzņemas atbildību par 10 000 cilvēku dzīvībām", sacīja VUGD priekšnieks Ainars Pencis.

Tikām pašā koncerta vietā publika ar sajūsmu uzņēma pašu koncertu, kas noslēdzās ap plkst. 22:30 apmēram 12 000 skatītāju "galvu" klātienē (pēc neoficiālās versijas). Paši mūziķi iecerēto after pārtiju gan atcēla, tā teikt - "jutās saguruši un ballēsies citās pilsētās" (kā vēstīja menedžeris preses relīzē).

===
Te vēstījums no www.fbi.lv - organizatoriem.

" Koncertaģentūra FBI informē, ka 4. martā “Arēnā Rīga” ar iespaidīgāko šovu halles vēsturē uzstājās pasaulslavenā vācu grupa “Rammstein”. Izmantojot aptuveni 2 000 litrus dīzeļdegvielas, “Rammstein” klātesošajiem sagādāja iespaidīgu specefektu devu.
“Nepārspējami! Grandiozi! Man trūkst vārdu, lai to aprakstītu!” – šādi apmeklētāji raksturoja redzēto. Uzstājoties uz 44 tonnu smagas skatuves, “Rammstein” sava smagā skanējuma pavadībā priecēja koncerta apmeklētājus katrā dziesmā – sprāga pirotehnika, šāvās uguns un dūmu mēles, eksplodēja dekorācijas. Šova laikā grupas līderis Tils Lindemans, kaisīdams ugunīgus pelnus, uz īpašas platformas pacēlās vairāku metru augstumā, savukārt izpildot dziesmu “Du Hast”, pret skatītājiem pavērsa uguns liesmas. Koncerta noslēguma dziesmā solists parādījās kā eņģelis ar milzīgiem degošiem spārniem.

Koncertu Rīgā noskatījās 11 000 apmeklētāju.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:
01. “Rammlied”
02. “B*******”
03. “Waidmanns Heil”
04. “Keine Lust”
05. “Weisses Fleisch”
06. “Feuer Frei!”
07. “Wiener Blut”
08. “Frühling In Paris”
09. “Ich Tu Dir Weh”
10. “Liebe Ist Für Alle Da”
11. “Benzin”
12. “Links 2-3-4”
13. “Du Hast”
14. “Pussy”

15. “Sonne”
16. “Haifisch”
17. “Ich Will”

18. “Engel”

Atgādinām, ka jau pēc pusotra mēneša norisināsies koncertaģentūras nākamais grandiozais koncerts, jo 17. aprīlī “Arēnā Rīgā” uz 360 grādu skatuves, kas atradīsies zāles vidū, uzstāsies viena no pasaulē pieprasītākajām grupām – “Metallica”."

===
Galu galā - Latvijas publika šo pasācienu visumā uzņēma pavēsi, iekarsējās uz pēdējām trim dziesmām (sk. sarakstu augstāk). Pat biļetes nebija izpirkuši visas. Tomēr ko redzēt bija ko - vairāk tika spiests uz vizuālām lietām: gan sienas nojaukšana ar āmuriem, gan pseidofana aizdedzināšana (kopumā koncertā visādām lietām izlietotas ap 2 tonnas petrolejas), gan arī "degoša eņģeļa" nolaišanās no debesīm.

Visumā sagaidāms, koncerts paliksies gaišā atmiņā - kā viens no skaļākajiem uz vispārējā "recesijas" fona.

Mūziķu vietne: www.rammstein.de

Komentāri:

 • Throner (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Jaa virsraksts ieper:D

 • Church Burner 665 + 1 (Church_Burner) @ 24.12.2011 - 03.33

  Bļins - man H20 nebija mājās - visu vakaru pat kluci nolikt nevarēju ;(

 • (Bestial_Warfucker) @ 24.12.2011 - 03.33

  Ko ta darīji? Spraudi korķi zarnā vai laidi biksēs?

 • knaggis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  man bija taa pati probleema kas bazniicas dedzinaatajam un zini ko es dariiju ?!es aizgaaju pie bestial karadraazeeja nama durviim un apdirsu vinna maurinnu-durvju klinnkki, skaisto vasaras peoniju daarzinnu... piedod-za to maurinnss buus dziivaaks pavasarii un taas durvis jau sen vajadzeeja tev nokraasot.......

 • (Bestial_Warfucker) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nedirs, man nav mauriņa. Kas ir peoniji?

 • Raitis Sametis (sametis) @ 24.12.2011 - 03.33

  Galvenais- lai pavasarī kapu mirtes varētu uzziedēt...

 • knaggis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  tici man-arī kapu mirtes būs.... suliigas un nāvīgi daudz