Reizēm līķis ir laimīgs, ka nav vairs dzīvajos: PŪĶA GARS — «Maldinātājs» 

(Raksta Dethecrator) Ilgi un ar lielu interesi tika gaidīts PŪĶA GARA otrais albums, jo koncertos dzirdētais materiāls ar sarkanām brīdinājuma zīmēm spīdināja: te top kas izcils un nebijis! Un cerības ir piepildījušās! 

Ja Baltijas metālscēnā ir grupas, kas aktīvi ņem piemēru no klasiskā bleķa, no visādiem hevīšiem, astoņdesmitajiem gadiem, visu paveidu kōrēm utt., tad PŪĶA GARS ir izdarījis to, ko laikam vajadzēja jau sen: viņu interese ir par «grunge» mūzikas principiem, kādi bija pirms 20 gadiem. Un, pirms kāds paspēj saraukt degunu ļaunā vieplī: «Phe, atkal kaut kādi utaki NIRVANU atdarina!», jāaiztaisa mute un jānoklausās «Maldinātājs». Jo PŪĶA GARS ignorē šo visacīmredzamāko «grunge» paraugu (to jau pie mums gana aizraujoši savulaik apspēlēja VIOLENCE OF SILENCE), toties «Maldinātājs» ņēmis piemērus no PEARL JAM (izcilu dziesmu rakstīšanā), no SMASHING PUMPKINS (dziesmu dinamikas uzbūvē) un ALICE IN CHAINS (divbalsīgā dziedāšana un vispārējā melni liriskā depresija). Dažās dziesmās arī atskan PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMU motīvi, tas ir — kamēr nesākas divbalsīgā dziedāšana. Tekstu ziņā PŪĶA GARS sasaucas ar APĒDĀJU — te ir sastopams tikpat koncentrēts deviņdesmito pasauluzskats, kurā cilvēki nesatiekas. Bet, ja satiekas, tad tikai tāpēc, lai viens otru sāpinātu. Par to liecina tādi dziesmu nosaukumi kā «Melnā dāma», «Pie joda!», «Apglabātie», «Pēdējais valsis» u.c. 

Vienlaikus «Maldinātājs» ir pilnvērtīgs, vienoti un nedalāmi skanošs metāla albums, kurš stila ziņā atgādina ātrākos un tempā mainīgākos «sludge» paraugus. Tīrie vokāli turpretī to padarīs tuvu «parastā» roka faniem (un fanēm jo īpaši…), vienīgi žēl, ka dziesmu garumi no 5 līdz 10 minūtēm padarīs to nepieejamu pat tām radiostacijām, kas kādreiz uzliek ko smagāku. Jebkurā gadījumā — šis albums ir kas nebijis Latvijas mūzikā, un ir zināms pārsteigums, ka šāds meistarstiķis var nākt no grupas, kura savulaik sāka apmēram tā kā REBEL RIOT jaunākie brālēni, tikai «zampaināki» un ar krietnu CREED smaku vokālā. Attaisnojot savu nosaukumu, PŪĶA GARS ir ne vien izspiedis no sevis necerēti lielisku albumu — grupa šajā procesā pati sevi ir izgudrojusi jo jauna. Kas vēl to spēj? 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (9 galvaskausi)! 

Albums: http://pukagars.bandcamp.com/album/maldin-t-js


Latvijas Metālmūzikas Gada Balvas balsojums: http://www.metalshow.lv/?section=home&lang=1&mode=selected&selected=522

Komentāri: