RELICSEED — Doomevening, Riga! (2012 — EP)

(Raksta Dethecrator) RELICSEED, gatavodamies uz jaunā albuma izlaišanu nākamgad, speciāli «Drūmvakaram» par godu izlaiduši CD EP, no kura neko nevar saprast. Jāiedzer vēl…

Tā kā lielākā daļa no Karametāla lasītājiem šo CD diez vai būs turējuši rokā (tirāža — tikai 120 eksemplāri), tad iesākumam drusku laikam jāapstāsta, kas tur iekšā. Pavisam pieci gabali, no kuriem oriģinālkompozīcija ir tikai pati pirmā — «Brothers’s Tears» no topošā albuma. Interesants, RELICSEED netipisks gabals: sākas lēni un balādiski, līdz nemanot pāraug pamatīgā «thrash» kompozīcijā, kura nevis beidzas negaidīti, bet tiek pilnīgi norauta. Var arī tā! Cieti!

Tālāk seko četri kaveri: «Devil Inside» no LORD BISHOP ROCKS (satresīts līdz steroīdainai pakāpei; ar satresītu šeit jāsaprot — sataisīts «thrash» manierē) un «Kiss from a Rose» no sīrupainā soulmūziķa SEAL. Protams, RELICSEED cenšas, ko māk, bet no nāves sīrupa jūrā viņiem izdodas izglābties tikai ar mokām un burtiski līdz ar pēdīgo rifu un outro. Ja kāds ir dzirdējis DEFTONES «B-Sides and Rarities» kompilāciju, tad stādās priekšā, ko nozīmē, kad kreatīvi spējīga smagā grupa kaverē visādus COCTEAU TWINS, DURAN DURAN vai SADE. Kaut kas līdzīgs ir arī RELICSEED darbībās ar LORD BISHOP ROCKS un SEAL gabaliem.

Pēdējās divas ir METALLICA kaverversijas, ierakstītas mēģinājuma laikā studijā — «Blackened» un «Sad but True». Tur nu gan ir dzirdams apmēram tas, ko var sagaidīt, ja četri maziņi Metallicēni kaverē savus elkus: noti notī, sitienu sitienā.

Bet vispār šis EP ir gauži nenosakāms veidojums. Proti, singls ar vairākām B-pusēm tas nav, un vienlaikus kaveru EP tas arī nav, jo iekļauts taču oriģinālgabals! Tālāk: uz paskopā vāciņa rodams uzraksts «Exclussive “Doomevening, Riga” edition, October 5, 2012» — kā tagad pieņemts sacīt, huļi ej nu saproti, kur tur tieši sākas nosaukums un huļi — beidzas. Bet pie pareizrakstības laikam stāvējusi klāt laikam nav neviena no mūzām… vai arī visas reizē, jo gramatikas likumi šoreiz te bijuši drīzāk līkumi.

Šis primāri Drūmvakaram domātais ieraksts izlaists tikai 120 eksemplāros. Nav zināms, cik no tiem ir pārdoti pasākumā, un cik vēl kaut kur eksistē, tāpēc meklējiet rokā P3LICAN, Īenu Jansonu, Haraldu Strapānu, jetiju, seskvoču un čupakabru, ja negribat šo retumu palaist garām! Pie vērtējuma šoreiz liksim pieces galvaskausus —☠ ☠ ☠ ☠ ☠ !

 

Nākamais RELICSEED koncis — 2. novembrī Kongresu namā «Bilžu» festivāla ietvaros, tur jau gan arī varēs diskus dabūt: http://www.kongresunams.lv/lv/hall_events/view/461

 

Lētākais variants, kā iegūt RELICSEED ierakstus tūlīt: http://p3licanwebzine.blogspot.com/2012/04/ziemassvetku-izpardosana.html

Komentāri: