Reti smeķīga uzkoda metālistiem: A Storm of Light — trešdien Nabaklabā!

(Raksts: by Dethecrator ) Koncerts 20. oktobrī “Nabaklab” klubā, sākums plkst. 21:00. Jau kādus gadiņus viena no straujāk verdošajām un ņudzošajām metālmūzikas apakšzemes kriptām ir tā, uz kuras vaid uzraksts POST-METAL. Ar Isis, Made Out of Babies, Red Sparowes, kā arī visādiem Mastodon-veidīgajiem un mūsu pašu Tesa ir sekojoši — ja tu viņus neklausies, tad tu: (A) esi pretīgs kristiešu fanātiķis, kam pat gospeļi šķiet par smagu; (B) esi snobisks izdzimtenis, kas nekad, nekad dzīvē neklausīsies to, kas iepaticies vairāk nekā 6 cilvēkiem visapkārt pasaulei.

Trešdien mūsu platuma grādus (un Nabaklaba šaurību) pagodinās A Storm of Light — grupa, kuru izveidojis dziedātājs, ģitārists un taustiņnieks Josh Graham, kurš vēl spēlē(jis) Battle of Mice, Red Sparowes un vēl šur tur, kā arī ir Neurosis un Tribes of Neurot mākslinieku kopienas (savādāk šo veidojumu nosaukt grūti) vizuālais direktors, mākslinieks un režisors. A Storm of Light sastāvā vēl ir Domenic Seita (bass/vokāls) un trim dažādiem rotējošiem bundziniekiem. Līdz šim kopš 2008. gada iznākuši ir divi smuki pilnmetrāžas albumi — And We Wept the Black Ocean Within un Forgive Us Our Trespasses, kā arī splits Primitive North kopā ar vēl vienu līdzīga kaluma grupu — Nadja.

A Storm of Light gabali ir it kā «tipisks» postmetāls (cik nu šī žanra gadījumā var vispār runāt par kaut ko tipisku): pārsvarā lēnas, drūmas un skaistas kompozīcijas. Salīdzinājumā ar citām līdzīgām grupām var teikt, ka A Storm of Light pirmais albums bija drusku tā kā doom-īgāks, ja var lietot šādu apzīmējumu, savukārt pēdējais izmanto mazāk safūzētas ģitāras un tīrākus vokālus, saglabājot kopējo post-apokaliptisko noskaņu.

Jebkurā gadījumā šī ir viena no latviešu retajām iespējām pašu mājās ārpus festivāla «Skaņu Mežs» paklausīties kaut ko, kas nāk no mūsdienu smagā roka pašām priekšējām frontēm un nav jau 100reiz klausīts un pārdrillēts, aprobēts un pieradināts. (Šeit domātas tādas Latvijā spēlējušas visnotaļ leģendāras brigādes kā Cannibal Corpse, Soulfly, Behemoth, Cradle of Filth, Sinister utt., kuras tomēr par šībrīža gājējiem-nezināmajā-teritorijā nekādi nenosauksi pat tad, ja šīs grupas tādas bijušas kaut kad senāk, pirms n-padsmit gadiem.) Modernā, eksperimentālā metāla redzamākie pārstāvji pie mums diemžēl ir viesojušies tikai dažas reizes pēdējo gadu laikā — droši vien daudzi atceras Sunn O))), Neurosis, Oren Ambarchi un to pašu Isis uzstāšanos. A Storm of Light ir augstākā labuma skaņas piedzīvojums no šī paša plauktiņa, un varam tikai priecāties, ka mums nekur nav tālu jābrauc, lai viņus dzirdētu! Turklāt labi, ka koncis notiks tieši Nabaklabā — šāda līmeņa postmetālam ir svarīga ideāla skaņa, un nekur citur Rīgā tā nav tik spēcīga kā Nabaklaba velvētajā pagrabā.

Vietnes:
http://www.astormoflig...
http://www.myspace.com...

Video:


Tuvojoties koncertam — ievērtējam arī 9Horizon un viņu zaņķmetāla gabalus!

Reizēm šķiet, ka «stilīguma» (nevis «krutuma») kategorijā mākslinieks var iekļūt pavisam vienkārši. Ņemsim jebkuru disciplīnu, un konstatēsim — modē stabili turas da jebkāds stils, ja tam priekšā ir priedēklis «post-». Postmodernisms literatūrā, poststrukturālisms filosofijā, kur nu visvisādi «post-» mūzikā: postroks, posthārdkors, post-punk, post-folk un post-metal.

Paturot prātā minēto faktu, ko lai padomā par latvju grupu 9Horizon, kuras myspace lapā pie ietekmēm redzams šāds uzskaitījums: Envy, Mastodon, Children of Fall, Cave-In, Baroness, Kylesa, Neurosis — tātad bezmaz pats krutākais, kas šobrīd vispār ir? Izlecēji un skrējēji pakaļ modei? Nekā nebija, 9Horizon un viņu pirmais, pagaidām arī vienīgais albums ENDSTARTEND (cerams, ka uzrakstīts pareizi — vismaz tieši šādas rakstuzīmes rodamas uz CD vāka) pārliecina, ka darīšana ir ar īstu mantu. Dziesmas ir inteliģenti agresīvas, bet vienlaikus nav samudžinātas līdz bezjēdzībai — pamatā lejupejošas akordu struktūras, mainīgs ritmiņš, mīlīgs brutālais vokāliņš, kam vietumis pievienojas atsvaidzinošs ģitāras solo. Vīri tur cieņā ne tikai angļu mēli (dziesmas «Legends Abused», «Stonearth», «Beat&Roll;»), bet arī dzimto valodu («Tīri Terrorētiski» un «Raganu Sārts»). Nav brīnums, ka tieši šai grupai uzticēts iesildīt trešdien Nabaklabā gaidāmo A Storm of Light koncertu.

9Horizon debijas CD būtībā iznācis pirms apaļiem diviem gadiem, tāpēc cerēsim, ka trešdien varēsim klausīt ne tikai šīs kompozīcijas, bet arī kaut ko jaunu. Tas gan nenozīmē, ka ENDSTARTEND klausāmie gabali, varbūt vienīgi izņemot dziesmu «159», būtu jau paspējuši piegriezties — vienkārši izklausās ticami, ka grupa būs spējusi sagatavot kādu jaunu materiālu. Tikmēr, gaidot koncertu, varam papriecāties — ENDSTARTEND albums pieejams bez maksas turpat, kur Tesas šedevri — iekš presiite.org lapas. Bet vienalga iesakām iegādāties CD, jo šie zēni to ir pelnījuši: ierakstīts un nomāsterēts ir pirmšķirīgi, kvalitātē nemaz neatpaliek no (sacīsim) Nadja vai Old Man Gloom!

P.S. Vai kādam murminologam ir nojausma, kā latviski pareizi pateikt «sludge metal»? Šļuras metāls? Pļorza? Vai arī zaņķmetāls? (Tam varētu piekabināt klāt arī stoner rock.)

P.P.S. Tas jautājums galīgi nezīmējas uz 9Horizon vai Nadja.

mp3: http://presiite.org/de...
FLAC: http://presiite.org/de...

albuma vāka bilde šite:

http://presiite.org/wp...

Komentāri:

 • Ivanda (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  cik maksā ieeja uz šo?

 • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  AP 8LS
  Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē www.bezrindas.lv. Tuvojoties koncertam biļetes kļūs dārgākas.
  WWW.NABAKLAB.LV
  http://www.draugiem.lv...