Rīgā gaidāmi slavenie MESHUGGAH un OVERKILL

Tālumā jau pavīd smagi nākamie koncerti.. kaulzāģa lentes jaunumi.

Nākamgad, 22. aprīlī Rīgā, klubā "Melnā Piektdiena" uzstāsies zviedru grupa MESHUGGAH — viena no šobrīd pasaulē visaktuālākajām un visnozīmākajām metāla komandām.

Viņu mūzikas progresīvā sarežģītība un neparastums nozīmē, ka MESHUGGAH rīkojas pilnīgi pretēji jebkurai citai grupai — biedri jaunos skaņdarbus sacer datorā, katrs savu partiju ieraksta studijā, un tad pusgadu kopīgi mācās, lai būtu spējīgi jaunās dziesmas nospēlēt arī dzīvajā. Piemēram, lielākajā dziesmu daļā bungas skan četru ceturtdaļu ritmā, kamēr ģitāras bieži vien skan piecu vai septiņpadsmit ceturtdaļu ritmos, un tikai ik pēc četrām (vai astoņām) taktīm visu instrumentu ritmi saplūst kopā. Sitieni bieži vien tiek izlaisti (vai arī negaidīti iestarpināti), tāpat kā tiek iemestas negaidītas notis, un teju jebkura dziesma var lepoties ar daudzām sinkopēm un uztaktīm rifos.

www.meshuggah.net

https://www.youtube.com/watch?v=m9LpMZuBEMk

Un otrs lielais grautiņš sagaidāms uzreiz nākamajā dienā! Atzīmējot trešdaļu gadsimta uz skatuves, 23. aprīlī Rīgā piestās ASV thrash metāla pionieri OVERKILL!

OVERKILL pirmos thrash rifus sarakstīja un spēlēja jau 1980. gadā — tātad gadu pirms tam, kad tika dibinātas tās grupas, kas padarīja slavenu šo žanru plašās masās: Metallica, Slayer un Anthrax. Kopš tā laika Overkill kodolu veido abi galvenie dziesmu autori — vokālists Bobijs «Blitz» Ellsvorts un basists D.D. Verni, ar kuriem šobrīd spēlē ģitāristi Deivs Linsks un Dereks «Galvaskauss» Tailers, kā arī bundzinieks Rons Lipnickis. Grupas vizuālais tēls ir pazīstams ar simbolu — sikspārņa spārniem apveltītu galvaskausu ar zaļām acīm, kurš tiek dēvēts vienkārši par «Čali» («Chaly»).

OVERKILL līdz šim brīdim ir izlaiduši 16 studijas albumus, divus koncertalbumus un kaverversiju kolekciju. Komerciālo veiksmi Overkill sasniedza jau astoņdesmito gadu otrajā pusē un deviņdesmito sākumā — visā pasaulē pārdoti vismaz 23 miljoni Overkill ierakstu, ierindojot to komerciāli veiksmīgāko smago grupu vidū. Taču tieši pēdējos gados Overkill ir savas karjeras virsotnē — jaunākais albums «The Electric Age», kurš tika izlaists 2012. gada martā, ir sasniedzis visu laiku labāko rādītāju ASV «Billboard» albumu topa divsimtniekā (77. vieta). Klausītāju vidū veiksmīgi un kritiķu novērtēti bijuši arī iepriekšējie albumi «Ironbound» (2010.), «Immortal15» (2007.) un «ReliXIV» (2005.). Karjeras laikā Overkill ir nomainījuši teju vai visas smagajā mūzikā nozīmīgās izdevniecības, pašlaik apstājoties pie «Nuclear Blast». Rīgā komanda uzstāsies jau trešo reizi.

wreckingcrew.com/Ironbound

www.myspace.com/overkill

Uz abiem pasākumiem biļetes no 12-14 ls jau pārdošanā "Biļešu Paradīzes" kasēs.

https://www.youtube.com/watch?v=V6qC-scrcOw

Komentāri: