Rīgā šonedēļ veselus divus koncertus sniegs norvēģu baznīcu dedzinātāji DOMINANZ kopā ar Kolumbijas un Islandes pagāniem 

(Raksta Dethecrator) Divus vakarus pēc kārtas, trešdien un ceturtdien, Rīgā spēlēs Norvēģijas industriālie metālisti DOMINANZ, kuru ģitārists Jorns Tunsbergs savulaik pavadījis vairākus gadus aiz restēm par līdzdalību vismaz četru baznīcu nodedzināšanā kopā ar Vargu Vikernesu (BURZUM). 

Iepriekš viesojoties Latvijā, izbijušais organizētās reliģijas pretinieks nenoliedza, ka joprojām nenožēlo nodedzinātās baznīcas. Vairāk viņš tā nedarīšot, taču vienlaikus viņš bija gatavs sniegt autogrāfus uz vecām fotogrāfijām, kurās redzamas kūpošās drupas, un labprāt runājās ar jauniešiem par savu pieredzi. Pirms trim mēnešiem DOMINANZ izdeva savu jauno albumu «Noxious», kurš turpina «As I Shine» principus: industriāli precīzs un vienlaikus melodisks metāls. Jaunajā albumā kā viesmākslinieki piedalījušies Abats no IMMORTAL, Olavs Iversens no SAGH un citi — kā nekā DOMINANZ ir grupa no Skandināvijas ekstrēmā metāla galvaspilsētas Bergenas! Savukārt vairākus vizuālos materiālus viņiem sagatavojis mūsu topošais kinomākslinieks Toms Krauklis. 

Pirmajā koncertā trešdienas vakarā «Nabaklabā» norvēģi spēlēs kopā ar blekmetāla leģendām INQUISITION. Šī grupa ir cēlusies no Kali pilsētas Kolumbijā, kur INQUISITION dibinātājs Dagons jau skolas laikā redzēja karus starp narkokarteļiem, kas nereti noveda pie ikdienišķas šaušanas un duršanas pilsētas ielās. Dagonu tas rosināja sacerēt ātru, asu mūziku, taču dziedāt tīšuprāt atsvešinātā balsī, it kā saraujot savas saiknes ar tādu sabiedrību, pie kuras piederēt nav liela jēga. Arī teksti INQUISITION lielākoties ir par Visuma tēmām. Uz laiku pārcēlies uz Sietlu ASV, Dagons sāka spēlēt kopā ar amerikāņu bundzinieku Inkubu, un tā INQUISITION vienmēr uzstājas divatā, basģitāru aizstādami ar basbočkas un ģitāras skaņām, kļūdami par kaut ko līdzīgu WHITE STRIPES — tikai ekstrēmā metāla versijā. Pēdējie albumi «Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm» un «Obscure Verses for the Multiverse» iznākuši Francijā ar «Season of Mist» starpniecību. Pēc koncertiem Baltijā INQUISITION dosies uz Ukrainu. 

Savukārt nākamajā vakarā ceturtdien DOMINANZ spēlēs «Melnajā Piektdienā» kopā ar pilnīgi pretēja satura māksliniekiem — Islandes hipstermetālistiem SOLSTAFIR, kas desmit gadu garumā no disonējoša blekmetāla aizeksperimentējušies līdz ēteriskam postrokam. Šī grupa, kā jau islandiešiem raksturīgi, iedvesmu ceļas ne no narkokarteļu cīņām dzimtajā pilsētā, bet no Islandes dabas un folkloras. SOLSTAFIR dzied pārsvarā dzimtajā valodā, angliski ir tikai dažas dziesmas, bet jaunākajā albumā «Ótta» (iznācis tajā pašā «Season of Mist» leiblā) visas dziesmas ir tikai islandiski. Gan SOLSTAFIR, gan INQUISITION Latvijā spēlēs pirmoreiz, viņiem piepalīdzēs vietējais blekmetāla vijoles pagrīdes soloprojekts MŪŽAMEŽS un pushipsteri OMERTA. Biļetes iepriekšpārdošanā ir lētākas nekā koncerta vakarā kluba kasē! 

DOMINANZ jaunais albums: http://dominanz.bandcamp.com/

Video kopsavilkums:

https://www.youtube.com/watch?v=t1ll9XoZczQ 


SOLSTAFIR video dziesmai «Fjara»: 

https://www.youtube.com/watch?v=A6j7mUxGz20

INQUISITION ar DOMINANZ un MŪŽAMEŽU:

https://www.ticketshop.lv/site/events/view/1425

SOLSTAFIR ar DOMINANZ un OMERTA: http://www.melnapiektdiena.lv/events/12022015

Komentāri: