Rock 'n' Riga roka bārs aktivizējas... jūnija ziņas!

No jūnija regulāras muzikālas aktivitātes “Rock 'n' Riga” plānotas ne vairs tikai no ceturtdienas līdz sestdienai, bet ik vakaru.

No 6. jūnija ik svētdienu durvis vērs R 'n' R Ģitārskola, kurā speciālists - atkarībā no interesentu priekšzināšanām - ierādīs vai nu pirmos akordus vai slīpētus ģitārspēles knifus. Trešdienās vidēji reizi mēnesī plānotas džemsesijas. Pirmdienās grupas, kas īrētu pagrabiņu grib nomainīt pret bezmaksas mēģinājumu vietu ar bāru, gaida R 'n' R Mēģu telpa. Lai spēlētu tajā, pa e-pastu [email protected] var pieteikties jebkura vecuma un stila rokkolektīvs. Vienīgie noteikumi- jāspēlē pilnas kompozīcijas, un mēģinājums nedrīkst pārsniegt četras stundas. Grupas, kas R 'n' R vēlas nevis mēģināt, bet koncertēt, tāpat kā līdz šim aicinātas dot ziņu uz: [email protected]

R 'n' R koncertviesu vidū jūnija pirmajā nedēļā - krāsaini atraktīvie pankroka improvizatori “Tumors” un melodiski dinamiskie death'n'roll novatori "ZX Spectrum"

Paplašinājusies arī R 'n' R koncertdzīve - gan dienu skaita ziņā, gan stilistiski. Tagad koncerti notiek ne vien ceturtdienās, piektdienās un sestdienās, bet arī otrdienās un trešdienās!
Nekur nepazudīs līdzšinējais hard & heavy, kam R 'n' R programmā bijusi svarīga vieta kopš rokbāra dibināšanas, taču papildus vairāk uzmanības iecerēts pievēst arī, piemēram, punk / post punk un citu ietekmīgu subkultūru izpausmēm.

Kopš maija nogales dzīvā mūzika R 'n' R paredzēta arī otrdienās - Studentu dienās, kas izceļas ar atlaidēm studentiem bāra piedāvājumā (studenta apliecības īpašnieks, pērkot divus alus, par velti saņem vai nu trešo aliņu vai ķiploku grauzdiņus, bet, ņemot zirņus ar speķi, viens alus ir par brīvu).

“Braucam ar velo!!!” - ar šādu no visa spēka izkliegtu aicinājumu trešdienas, 2. jūnija, vakaru R`n`R ievadīs kolorītais, neatkārtojamais un neatvairāmais hārdkora skatuves bards Zaķis, kas nu radis domubiedrus hc pirmsākumu enerģiju izstrāvojošajā, kā to sauc paši dalībnieki,- velopanka- grupā “Bikes against the Machine”. Pēc tam uz skatuves kāpt sola “GhettoZloba”, kuras izveidošanās pirms astoņiem gadiem arī bijusi saistīta ar hc skatuvi, bet kuras melodiskākās dziesmas adresētas daudz plašākam klausītāju lokam. Tādas viņu kompozīcijas kā “Celiņš” un “Kam man?” iekarojušas vietu arī daža radio regulārajā pleilistē.

Ceturtdien, 3. jūnijā, R 'n' R viesosies grupa “Tumors”, kas jau kopš debijas albuma “Ideoti” iznākšanas laikiem pievērsusi sev plašākas publikas uzmanību ar asprātīgo, no stereotipiem brīvo pieeju pankrokam oriģinālkompozīcijās, kā arī latviešu un cittautu roka un popa skaņdarbu interpretācijām. “Tumors” arvien domājis arī par uzstāšanos vizuālo pusi, kāpēc viņu koncertus var saukt par nelielām krāsainām izrādītēm. Tāda gaidāma arī šoreiz. Pirms “Tumora” muzicēs viņu draugi - gluži jauna mūsdienīga roka apvienība “Lie Lie Sister”.

Sestdien, 5. jūnijā, R 'n' R gaidāms melodiskā metāla vakars.

Līdzīgi kā Latvijas smagās mūzikas veterāni “Sanctimony”, arī gadsimta sākumā dibinātais jūrmalnieku kolektīvs “ZX Spectrum” savu daiļradi dēvē par death 'n' roll, bet viņu rokenrola gara caurstrāvotajā ātrajā, melodiskajā metālā jūtamo jaunas skaņas meklējumu dēļ “ZX Spectrum” ieraksti izpelnījušies cildinošas atsauksmes Vācijas, Zviedrijas, Šveices un citu valstu presē, kur slavēta grupas spēja izkopt oriģinālu stilu un izteiksmīgas kompozīcijas. Pirms “ZX Spectrum” uzstāsies pērn Jēkabpilī dibinātā grupa “Standing on my own”, kuras mūzikā līdzās melodiska death un metalcore elementiem saklausāms arī šis tas no gotiskā metāla un, iespējams, pat tikko jaušamas blekmetāla atbalsis.

Pieredzējuši un pazīstami Latvijas mūziķi piedalīsies arī jūlijā gaidāmā R 'n' R Ģitāristu dueļa norisē. Pavadījumu duelantu soloģitārizgājieniem spēlēs grupas “Remix” basģitārists Eduards Glotovs un bundzinieks Vilnis Krieviņš, bet vadītājs būs Kaspars Bindemanis, kas ceturtdienu vakarus noslēgs ar paša vadītām diskotēkām.

Turpinās pieteikšanās ģitāristu dueļiem, kas sāksies 15. jūlijā un kuru galvenā balva no mūzikas preču veikala “AT Trade” būs Gibson Les Paul ģitāra. Sacensības notiks trīs raundos. Pirmais- kā ierasts- iecerēts blūza stilā, otrajā konkursanti improvizēs par klasiskiem rokstandartiem, un trešajā cīnīsies aci pret aci ar konkurentu.

Dueļa patrons Pauls Kravalis ģitāristus gaida “AT Trade” mūzikas salonā Matīsa ielā 65, kur var aplūkot galveno balvu un uzfilmēt videopieteikumu.

Un uz beigām pats svarīgākais: Kopš maija nogales R 'n' R ir vienīgais bārs Rīgā, kur baudāms NEFILTRĒTAIS BAUSKAS ALUS!!!

Komentāri: