Rokeri gandarīti par labdarības pasākumu Zolitūdes traģēdijas sakarā; disks nominēts Metālmūzikas Gada balvai 

(Raksta Dethecrator) Noslēgusies Latvijas, Somijas, Krievijas un Vācijas mūziķu ziedojumu vākšanas akcija Zolitūdes katastrofā cietušajiem — pie pozitīva rezultāta nonācis labdarības CD ar nosaukumu „Stāsts Nr. 13”, kura dalībnieki par ieguldījumu saņēma simbolisko “Zelta CD”. Savukārt sapelnītā nauda gaida savus izlietotājus. 


Pirms gada Latvijas, Somijas, Krievijas un Vācijas smagā roka un citu nekomerciālo stilu mūziķiem radās apņēmība sniegt savu artavu palīdzībā Zolitūdes katastrofas seku novēršanā. Paklausot blūzmetāla un glemroka vienības „Kiss of the Dolls” līderim Šekspīram (Gatim Ulmanim), septiņpadsmit grupas no četrām valstīm sameta katra pa vienai dziesmai. Disku „Stāsts Nr. 13” veido roka, folka, alternatīvās un gotiskās dziesmas latviešu, krievu un angļu valodās. Tās vieno smeldzīga un apcerīga kopējā noskaņa. 


„Grupas nebija skubināmas atsaukties — uzreiz tika saņemta piekrišana no tādiem pašmāju māksliniekiem kā „Colt”, „Linga”, „Auļi”, „Indygo”, Fēlikss Ķiģelis, „Latvian Blues Band”, Džonijs Salamanders un „Opus Pro”. Somiju pārstāvēja gotiskā roka meistari „Lullacry” un smagā roka grupa „R.O.C.K.”, Vāciju — „Pike’s Edge”. Krievu grandi „Gorky Park” bez vārda runas pateica: „Ņemiet otro gabalu no mūsu pirmā albuma!”, kas ir „Try to Find Me” dziesma”, atceras izlases organizators Šekspīrs. Viņa paša grupa „Kiss of the Dolls” devusi dziesmu „Life”. Izlasi savā Somijas „Astia Studios” kopā salicis Anssi Kippo, kurš citu starpā producējis tādas grupas kā „Children of Bodom”, „Impaled Nazarene” un „To/Die/For”. 


Izlases disku sākumā bija plānots izplatīt Latvijas veikalu tīklos, lai ar tā iegādes starpniecību ikviens, kurš vēlas, varētu noziedot traģēdijas seku novēršanai. „Bet te mūs gaidīja vilšanās. „Maxima” atteicās ņemt tirgot „Stāstu Nr. 13” — tas ir jāpasaka skaļi. Arī no citiem mazumtirdzniecības tīkliem (atskaitot vienīgi „MicRec” vairumbāzes palīdzīgo roku), sacīsim tā, nebija nekāda dižā atsaucība. Izlasi var dabūt tikai specializētajos mūzikas veikalos, kā Vecrīgas „Randomā”. Tad mēs ņēmām un gandrīz visu tirāžu atdevām vairumtirgotājiem, kas sadarbojas ar kaimiņvalstīm — par laimi, tur mums ir kontakti,” tā Šekspīrs. Tagad tirāža ir pārdota: pēc visu producēšanas, izgatavošanas, transportēšanas un izplatīšanas izmaksu nosegšanas ir pāri palikuši tīrie ieņēmumi, kuri šobrīd ienākuši kontā un gaida, kad radīsies apstākļi palīdzības sniegšanai tiem, kas to saņēmuši vismazāk. Piemērs — cietušo ģimeņu civillaulību gadījumos. „Ja mēs šādu signālu saņemsim, materiāli atbalstīsim nepieciešamās labdarības adresātus kaut rīt!” saka pasākuma koordinators. Ja no Latvijā pārdotajiem CD eksemplāriem ienāks papildu nauda, tad tā pievienosies jau savāktajai. 


„Stāsts Nr. 13” tieši šobrīd ir nominēts ikgadējai Latvijas Metālmūzikas Gada balvai nominācijā starp gada labākajiem albumiem. Līdz 14. janvārim (ieskaitot) par to var nobalsot adresē http://ejuz.lv/metalbalva — apbalvošanas ceremonija un lielkoncerts notiks 16. janvāra vakarā klubā „Melnā Piektdiena”. 

Pilns grupu un dziesmu saraksts izlasē: 

Auļi – „Naidnieks” 
Indygo – „Decoy” 
Neon Saturdays – „Here I Am” 
Velvet Supernova – „Shelter” 
Kiss of the Dolls – „Life” 
R.O.C.K. – „Greatest Love Song” 
Lullacry – „To Every Heartache” 
Pike’s Edge – „Traceless” 
Gorky Park – „Try to Find Me” 
Cement – „33” 
DaraiDa – „Travokurva” 
Johnny Salamander – „Melnais Viesis” 
Colt un Antra Stafecka – „Ogres Romance” 
Linga – „Gan” 
Fēlikss Ķiģelis – „Sapņu Pils” 
Opus Pro – „Kur un Kā” 
Latvian Blues Band – „For You” 

Metālbalva: www.metalshow.lv

Komentāri: