Rokfestivāla aizmetnis Valkā — kādi iespaidi?

(Raksta Dethecrator) Kopš Tukums pirms 20 gadiem izdomāja tādu lietu kā «pilsētas svētki», no kurienes tie ātri vien ieviesās visā pārējā Latvijā, katra pilsēta domā ko oriģinālu, lai atšķirtos no pārējiem. Valka ņēma talkā SKYFORGER!


Valka, savus svētkus izsludinājusi kā šogad pašus pirmos no visām pilsētām, bija likusi uz pareizo kārti — DEBESU KALĒJA kārti. Daudzi apmeklētāji, palūkojot uz pasākumā pieteiktajām grupām, atminējās tādu pasākumu kā «Borderrock»: pasākumu ievadīja tipiskās jaunās grupas no Latvijas, Igaunijas un Somijas (figurēja tādi vārdi kā ESCO COMPTON AND THE SOUTHERNERS, CONNECTORS, KOLMTEIST, DEFEATEM, MINDBOUND, BJMK Rokskolas jaunieši (spēlēja paši saprotat, kādus kaverus…), kā arī mūžīgie vasaras festiņu veterāni ALL DAY LONG, MARY JANE.

Jāpiezīmē, ka pilsēta kopumā atstāja vislabāko iespaidu — ar saviem 15 tūkstošiem iedzīvotāju tā ir vidusmērā daudz vairāk sakopta nekā vidusmērā Rīga ar savu pusmiljonu. Estrāde atrodas lieliskā vietā — pie Pedeles upītes (kura faktiski tek cauri estrādei), pietiekami ārpus pilsētas (tātad par troksni neviens nesūdzas), taču pietiekoši tuvu lielveikalam. Šmigas nešanu nekontrolēja, starp citu. Tā kā ļoti ceram, ka nākamgad šis pasākums tiks atkārtots — tam jāiet plašumā!

Vienīgais mīnuss — upītes tuvums nodrošina to, ka odu daudzums vienā gaisa kubikmetrā brīžam pārsniedz skābekļa molekulu skaitu. Īpašs bonuss ir koklētāja figūra pie iebrauktuves estrādē — tā kā valciniekiem nav pazīstama vārda «koklēšana» ironiskā nozīme, tad viņi šo figūru uztver pa nopietno.

Vietējo izglītības iestāžu kontingents nodrošināja to, ka arī pirmajām grupām klausītāju un lēkātāju pie skatuves netrūka. Protams, pasākums zvērīgi ievilkās — ja oficiāli bija izziņots, ka sāks spēlēt septiņos, tad piecas pirms astoņiem sāka skaņot bungas. Pieredzējušākie klausītāji blandījās pa pilsētu, sējās klāt vietējām daiļā dzimuma pārstāvēm, piekoklējās un gaidīja SKYFORGER.

Un šeitan mūs gaidīja pārsteigums: izrādās, ka SKYFORGER šoreiz spēlēja triju dalībnieku sastāvā — Peķka, Zirgs un Mazais. (Šī bija vispār tikai ceturtā reize grupas vēsturē, kad tā nācies darīt.) Taču tauta var nesatraukties — šī nav nekāda «Vienotības» frakcija, te nekādi strīdi nav: vienkārši Egonam Kronbergam, kurš spēlē vēl pāris grupās, ir bijis jābūt kādā citā koncertā, kur bez viņa nekādīgi nebija iespējams iztikt.

Toties Valkā tauta ar lielu interesi gaidīja, kā tad šie pamanīsies nospēlēt, piemēram, «Uz Ziemeļkrastu»: kā nekā tur ir divas ģitāras, trīs vokāli, dūdas, stabule un ritma sekcija. Izrādās, ka var gan: tāpat kā mūsu strēlnieki Ziemassvētku kaujās pārrāva pretinieku aizsprostus bez nekāda artilērijas uguns atbalsta, tā arī SKYFORGER paliek SKYFORGER, pat ja uz skatuves ir tikai ģitāra, bass, bungas un divi vokāli. Pats par sevi saprotams — spēlēti tika pārsvarā vecie, «bleķīgākie» gabali, par ko tauta bija parastajā sajūsmā (kopš sastāvā iekļāvies Egons, tie parasti netiek spēlēti, jo jaunais ģitārists vēl nav paguvis pirmos pāris albumus pilnībā samācīties). Iedomājieties, kas notiktu, ja IMMORTAL vai TSJUDER sāktu maukt uzkrītošu folkloru — apmēram tāds bija SKYFORGER plēsiens Valkā!


Setliste:

1.    Viestarda cīņa pie Mežotnes
2.    Kauja Garozas silā 1287
3.    Nakts debesu karakungs
4.    Ķēves dēls
5.    Night of the Winter Solstice
6.    Latviešu Strēlnieki
7.    Uz Ziemeļkrastu
8.    Virsaitis Namejs
9.    Nāves sala
10.   Kauja pie Saules 1236
11.   Sešas ārprāta dienas
12.   Pēdējā kauja
13.   Zirgi zviedza
14.   Kad Ūsiņš jāj
15.   Gada īsākā nakts

https://www.youtube.com/watch?v=2tH4nHf9h8Q

Komentāri: