Sākusies balsošana Metālmūzikas Gada Balvai 

(Raksta Dethecrator) Līdz pat 13. janvārim notiks balsošana par ikgadējo Latvijas Metālmūzikas Gada Balvu, kurai šogad nominēts rekordliels ierakstu skaits. 

Šogad balvai nominēti veseli septiņpadsmit smagās mūzikas ieraksti, kas iznākuši visa pagājušā gada garumā: te ir gan tradicionāls hārdroks (Jāņa Buķeļa sololbums «Dzīvs un Savādāks»), gan smagā gala panku mūzika (leģendārā «Inokentija Mārpla» jaunais ieraksts «Tup’N’Turies» un «Kapakmens» otrais albums «Anarhija»). Ir klasiski lēns un monumentāls «doom» metāls («Katalepsija» beidzot izdevusi ilgi gaidīto debijas albumu «World of Cliché»), ir visu veidu ekstrēmais metāls plašā izvēlē — tādas grupas kā «Protean», «Velnezers», «Chaosact», «Dehead», «Eschatos» un «Last Decline». 

Folkmetālu šoreiz pārstāv divi ļoti netipiski kolektīvi. Ar otro albumu «Emancipation» mūs iepriecinājusi grupa «Dislocation», kuras līderis Renāts Ragimhanovs ir lezgīns — viņš mīl savā visnotaļ progesīvajā mūzikā iepīt austrumnieciskus motīvus. Savukārt «Yomi» albumā «Age of the Gods» mūs gaida vēl lielāka eksotika: šis Rīgas kvartets spēlē japāņu folkloras inspirētu smago mūziku, uz skatuvēm Latvijā iznesot tādus instrumentus kā sjamisens, sjakuhači un dan-moi. 

Latgales metālscēna šogad pieteikusi veselus divus kolektīvus — «Saintorment» ar pašās decembra beigās iznākušo albumu «Well of Sins», kā arī vikingmetālisti «Varang Nord» ar jaunu episko ierakstu «Master of the Forests». Savukārt eksperimentālo un postmūzikas lauciņu pārstāv divi savstarpēji saistīti projekti — «Anna Kijevā» (albums «Māsa») un «Tesa» (ieraksts «G H O S T»). 

Metālmūzikas Gada Balva vienmēr tiek pasniegta tādās kategorijās kā gada labākais albums, labākā koncertgrupa, gada debija, labākais vokāls, labākais mūziķis — instrumentālists, kā arī gada labākā grupa kopumā. Visās kategorijās uzvarētājus nosaka sabiedrības balsojums. Pēc internetbalsojuma noslēgšanās rezultātus pārbauda žūrija, sastāvoša no mūziķiem (tādiem, kuri paši attiecīgajā gadā nepretendē uz balvām nevienā no kategorijām), mūzikas apskatniekiem, koncertu organizētājiem u.c. Žūrijai ir tiesības piešķirt papildus balvu par lielāko ieguldījumu Latvijas metālscēnas attīstībā cauri gadiem. 

Balsošana notiek līdz 13. janvārim adresē ejuz.lv/6na, balvu pasniegšanas ceremonija un koncerts notiks 15. janvārī klubā «Melnā Piektdiena». Ceremonijā spēlēs «Katalepsija», «Kiss of the Dolls» un citas komandas. 

Balsošana: 

http://www.metalshow.lv/?section=home&lang=1&mode=selected&selected=531

Video: «Yomi» — «The Sacred Scrolls» 

 


https://www.youtube.com/watch?v=LUDmklP9GGY

Komentāri: