SANCTIMONY - Perfekcija

Haralds Strapāns runā ar grupas Sanctimony vokālistu Jāni Boļšaku.

Veco labo un jauno labāku gaidās, mazā pietura pie Sanctimony, grupa, kas spēlē enerģisku mūziku, par vieglu, lai būtu metāls, par smagu, lai būtu roks.

Tāda nerakstīta tradīcija, sākt ar vecajiem, labajiem – paši šad tad paklausaties „When The Sun Was God” demuci vai „Eternal Suffering” albumu?

Iespējams, ka „Eternal Suffering” vēl kaut kad-varbūt arī pavisam nesen kads ir klausījies. Bet par „When The Sun Was God” šaubos. Jo, ja nemaldos 1996. gadā, kad tas tika izlaists kā demo, tas bija kasetes formātā. Kasetes ir saglabājušās, bet vairs nav uz kā paklausīties. Varbūt vajadzētu to beidzot pārvērst mūsdienīgā formātā.

Sejas mainās, mūzika paliek – Jānis un Viesturs grupā visvecākie, kādu brīdi atpakaļ atkal kaut kas pamainījās? Kas un kāpēc?

Šķiet, ka tas jau bija sen un vairs nav nekāds jaunums. Pēc 10. gadus kopīgas muzicēšanas mūsu ceļi šķīrās ar Jāni Aizkalnu. Un nu jau apmēram divus gadus mūsu rindās ir Pauls Ruško.

Perfection” Ep ir laukā, drusku smagnējāks, kas labi, bet tomēr neierasti, mazliet, pēc enerģiskā death’n’roll atpakaļ uz smagnējāku, biezāku skaņu – vecums, metāls, izaugsme?

Jā iespējams, cauri eksperimentiem izvēlētā biezāka skaņa, iepriekšējos mūsu d’n’r albumos neizmantotais vokālais „grovls” kas vairāk raksturīgs death metālam un vēl šādi tādi knifi liek mūsu mūzikai šodien izklausīties smagnējākai. Jāatzīst, ka neesam uz to gājuši apzināti. Jebkuri šādi eksperimenti ir ceļš uz izaugsmi. Nepamēģināsi-neuzzināsi!  Visādā ziņā tas nav vecums. Parasti uz vecumdienām sāk spēlēt kaut ko paaaavisam mierīgāku.

Velns un Cilvēks”, „Stereoelle” un nu - „Perfection” – perfekcija visā, visam?

Šie trīs nosaukumi nav saistīti savā starpā, tā nav triloģija. Ja albuma nosaukums „Hell in Stereo” netika piesaistīts kādai atsevišķai dziesmai, bet deva mūsu iespaidu par albumu kopumā, tad „Perfection” ir vienas albumā esošās dziesmas labskanīgs nosaukums. Ep iekļautās trīs jaunās dziesmas (neņemot vērā kaver versijas) ir tikai ieskats topošajā materiālā. Tādēļ arī nav kāds visaptverošs vai fantāziju rosinošs nosaukums.

http://www.youtube.com/watch?v=y4bbMEsY0_I

Ep ir mazais taures pūtiens, ka drīz būs arī pilnais albums?

Pūtiens ir, bet par termiņiem klusēsim. Ka nesanāk tā, kā parasti tādos gadījumos mēdz notikt. Protams, mērķis ir lielais albums. Kā jau arī iepriekš bijām rakstijuši savos „kontos”, esam spēruši pirmo soli uz pilnmetrāžas albumu. Vēl ir kārtīgi jāpastrādā, gan muzikāli, gan arī ar lietām kas visādi citādi ir saistītas ar albuma tapšanu.

Kompakto disku ēras noriets, digitālās ēras leiputrija un mūziķis pa vidu – kādas domas, idejas, risinājumi? Kad visapkārt visa kā ir daudz, tik daudz, par daudz?

Ko nolikt plauktā kolekcijai rādīs laiks. Vai tas būs cd, plates, „flešiņš” vai cietais disks tad jau redzēs. Dzīvais skanējums ir neaizstājums. Koncertos radīto baudu un emocijas būs grūti aizstāt.

 

Cauri Tumsai” – Lotas gabals, kas Jūsu manierē skan pat ļoti labi. Kas tas bija par projektu, kura ietvaros, šī dziesma radās?

Sākumā nevarējām vienoties vai šo dziesmu vispār kaut kur vajag iekļaut. Bet nu beigās...

Esi dzirdējis oriģinālu? Šķiet tas ir kādā no „Odekalons” izlasēm. Un tagad arī Baibas Aizkalnas režisētajā īsfilmā „Ejiet bērni rotaļās”. Filmā ir dzirdamas abas, gan dziesmas oriģināl, gan mūsu aranžētā versija. Bija uzstādījums lai dziesma no sākuma līdz beigam nav viens vienīgs „metāls”, tādēļ arī tāda muzikālā amplitūda, no mierīga akustiskās ģitāras sākuma, līdz totālam haosam dziesmas beigās. Kads smejoties teica: „džeki noravās.”

Latviskojumi – šobrīd, aktuāli un modīgi ir latviski. Varbūt, strēķīti dziesmu latviešu valodā?

Arī mums tagad ir dziesma latviešu valodā! Nezinu vai tas ir aktuāli un modīgi. Tā ir katras grupas pašu izvēle. Mēs esam izvēlējušies angļu valodu un pagaidām pie šādas izvēles arī pieturamies. Varbūt kādreiz būs savādāk, kas zin!

Martā diezgan intensīvi koncertēsiet pa Lv, kas nāk talkā koncertos, ko gaidīt – jaudīgu rokenrolu, detenrolu vai dabsteprollu? Būs pirotehnika, striptīzdejotājas, velni?

Jā! Somu velni Profane Omen! Tikko atgriezušies no skandināvijas tūres ar Amon Amarth, tagad būs kopā ar mums Tallinā, Liepājā un Rīgā. Un protams mūsu draugi Sia Radikal ar kuriem esam kopā visos mūsu ep tūres koncertos. Vēl svarīgs papildinājums ir Rīgas koncertā. Uz „Melnās Piektdienas” skatuves kāpa arī Huskvarn un Rebel Riot.

Pašmāju skatuvē tāds mazs nīkums, Jūsuprāt, kāpēc? Ziema, krīze, apātija?

Nu, es tā neteiktu. Pirms pāris nedēļām atveru Neatkarīgo un tur vesels atvērums tikai par „smago” muzonu-jaunie albumi, koncerti. Izskatās, ka viss ir hell yeah!!!

http://www.youtube.com/watch?v=9M-XuU1FvFA

Sanctimony – nezinātājam, trijos vārdos?

Melodija, spēks, enerģija.

http://www.sanctimony.lv/

http://www.draugiem.lv/sanctimony/

http://www.myspace.com/sanctimonylatvia

Komentāri: