SEKHMET un ASKEREGN: propagandējam Sātanu un kandžu, nevis Hitleru!

Būs otrā reize, kad Latvijā spēlēs Čehijas grupa SEKHMET, un pirmo reizi Baltijas krastus iemēģinās ASKEREGN (attēlā- Varg Belial) no Vācijas. Lai ierastos pie mums, 1800 kilometri vienā virzienā! Viss Rīgas “Melnajā Piektdienā” 10.decembrī!

Lai arī grupas ir katra no savas valsts, patiesībā tās ir Siāmas dvīņi. SEKHMET nāk no Děčínas pilsētas, kura atrodas Sudetijā — spļāviena attālumā no Vācijas robežas. Tāpēc šīs grupas biedri sadarbojas ar blondo bestiju Varg Belial (aiz šī vārda slēpjas meitene! Un auro ne sliktāk par Angelu Gossowu!), un šajā variantā saucas ASKEREGN. Par to izjautājām abu grupu ģitāristu Setu.

“SEKHMET ir mūsu kopdarbs, savukārt ASKEREGN mūzika un lirika ir Varg Belial darbs. Viņas mūzika ir ļoti smaga, un tās veidotā atmosfēra ir ļoti iedarbīga! Viņas okultie uzskati, protams, izpaužas arī uz skatuves, tāpēc tad, kad tu, klausoties koncertu, it kā ieraugi asinis, liesmas un cilvēku pelnus, un esi kā sastindzis!”

Sadedzinātu cilvēku pelni, asinis, lāpas… Izklausās drusku nacistiski, vai ne? Čehija un Vācija ir starp tām zemēm, kurās patiešām atrodams tāds apakšžanrs kā NSBM — nacionālsociālistu blekmetāls. Taču Sets noraida aizdomas par flirtēšanu ar nacistu simboliku: “Mums visiem ir slimīgs (morbid) vai panku stils uz skatuves (un arī ārpus skatuves: pagājušogad pēc koncerta SEKHMET mēģināja simboliski izvarot Džordža Ārmitsteda pieminekli pie Nacionālās Operas — Aut.). No skatuves laistāmies ar alkoholu, lai cilvēkiem prieks! (Speciāli līdzi vesta, tēva dzīta čehu kandža. Bez jokiem. — Aut.) Mūsu lirika un tēls ir antikristīgs sātanisms. Es negribu savā grupā saistīties ar tamlīdzīgām būšanām kā nacisms. Tikai Sātans — un naids!!!”

Attiecībā uz ASKEREGN Sets saka — pareizākais žanra apzīmējums būs «okultais blekmetāls». SEKHMET šogad ir iznācis jaunais albums Opus Zrůdy (to izdevis britu leibls Aphelion Productions), bet ASKEREGN drīzumā gaidāms debijas CD.

“Nē, mūsu valstīs mums nav bijušas nekādas reālas problēmas dēļ mūsu mūzikas. Protams, agrāk bija reizes, kad “Antifa” (karojoša antifašistu organizācija, kas cīnās pret Hitlera fanu pūļa atdzimšanu; diemžēl vienlaikus pazīstama ar savu stulbumu un paštaisnību — Aut.) kaut ko rakstīja par mums un runāja, ka mēs esot nacistu grupa, bet katru reizi, kad es viņiem vai policijai gribu parādīt mūsu diskus un liriku, neviens pēkšņi negrib vairs neko redzēt! Mana lirika ir provokatīva, bet — sātaniska!”

Skati no Sekhmet pagājušā gada koncerta Rīgā!

SEKHMET: http://www.metal-archi...
ASKEREGN: http://www.metal-archi...

Komentāri:

  • ivo (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Nu jaa, fričiem jau no visa veida nacisma izpausmēm ir tikpat bail kā vellam no krusta :-D

  • Arnolds (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Pure Holocaust metal!