Sestdien — industriālā metāla grupa HANZEL UN GRETYL! 

(Raksta Dethecrator) Jau šosestdien (4. jūnijā) Rīgas klubā «Melnā Piektdiena» močīs kroplīgie frīki HANZEL UN GRETYL, kas jau nobiedējuši ļaužus piecos kontinentos! 

HANZEL UND GRETYL izveidojās 1993. gadā Ņujorkā. Grupas dalībnieki savu nosaukumu ņēmuši no pazīstamās brāļu Grimmu pasakas «Ansītis un Grietiņa» vāciskā oriģinālnosaukuma, skaidrojot savas mūzikas koncepciju kā futūristisku un apokaliptisku stāstu, kurā katrs albums ir kā jauna nodaļa. (Ja atceramies, tad šajā pasakā vecene nodarbojās ar kanibālismu, aprijot mazgadīgus bāreņus, kamēr viens no sīkajiem huligāniem krāsnī neizcepa viņu pašu. Nav brīnums, ka koncertā ieeja tikai no 16 gadu vecuma. Bet — tas vien tāpēc, ka Melnajai Piektdienai nav lieka nauda, lai tiesātos ar upuru ģimenēm.) 

Grupu izveidoja divi pamatdalībnieki ar segvārdiem «Kaizer von Loopy» (ģitāra, vokāls) un «Vas Kallas» (basģitāra, vokāls), kas joprojām ir vienīgie oriģināldalībnieki, ik pa laikam pieaicinot talkā viesmūziķus. Tā, piemēram, aktuālajā Baltijas un Krievijas tūrē grupa šoreiz spēlē ar dzīvu bundzinieku, kas dod papildus jaudu. 

Neskatoties uz to, ka pēdējos albumos grupas mūzikā sāk parādīties neliela blekmetāla ietekme, HANZEL UND GRETYL joprojām tiek uzskatīti par vienīgajiem «Neue Deutsche Haerte» apakšžanra pārstāvjiem Amerikā. Pastāvēšanas laikā grupa piedalījusies koncerttūrēs ar Merilinu Mensonu, RAMMSTEIN, MINISTRY, PRONG, SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH u.c. 

Šo nagu maucēju cirku iesildīs divi ne mazāk intriģējoši vietējie kolektīvi. Pirmie būs industriāli grūvīgie dragātāji STAGNANT PROJECT, kas pēdējoreiz dzīvajā spēlējuši pirms gada KLANGā un kam ir iekrājies dažs labs jauns gabals. Bet ar īpašu interesi mēs gaidām instrumentālās zampas trio SATURN'S HUSK, kam šī būs pati pirmā uzstāšanās koncertā! Karametāls iesaka ievērtēt viņu debijas ierakstu «The Great Malefic» jau tagad: https://saturnshusk.bandcamp.com/ 


Melnā Piektdiena joprojām atrodas Brīvības gatvē 193c, biļetes pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv/.
Biļešu cena iepriekšpārdošanā no 12 €, koncerta dienā kluba kasē dārgāk. Koncerta sākums: 20:00, klubs būs atvērts no pl. 19:00.

Video šeit.

Resursi:
http://www.melnapiektdiena.lv/
http://www.hanzelundgretyl.com/
https://www.facebook.com/hanzelundgretyl

Komentāri: