SKYFORGER: albums gaidāms uz rudens pusi, saturēs dziesmas senprūšu valodā

(Raksta Dethecrator) Metālmūzikas Gada Balvu pasniegšanas ceremonijā Karametāls.lv nepalaida garām iespēju uzdot jautājumus Pēterim Kvetkovskim un Edgaram «Zirgam» Grabovskim par to, kā veicas ar jauno SKYFORGER konceptalbumu, veltītu bojā gājušajai senprūšu kultūrai, pēc atgriešanās no koncertiem Dienvidamerikā!

Karametāls.lv: Kā veicas ar lirikas rakstīšanu?

Pēteris: He he he...

Karametāls.lv: Un ja konkrētāk?

Pēteris: Nu jā, teksti vienmēr top pašās beigās. Topošā albuma tematika ir veltīta senprūšu ciltīm un to vēsturei, tā kā vairākas dziesmas, kā tiek plānots (bet ne obligāti visas!), būs arī senprūšu valodā. Lai arī pati valoda netiek runāta jau gadsimtiem ilgi, tās paraugi tomēr ir palikuši rakstītajos avotos!


Karametāls.lv: Uz kuru laiku varam gaidīt pabeigto albumu?

Pēteris un Zirgs: Drīzāk ka uz rudens pusi. Sasteigt nav vajadzība, pareizi ir strādāt kvalitatīvi — tā vienmēr ir labāk! Bez tam mums nekādi termiņi nespiež. Vasarā koncertēsim Kilkim Žaibu festivālā un citur, pilns grafiks nav vēl sastādīts, bet šovasar tas būs salīdzinoši tuvu mūsu pašu zemītei, ne tā kā citus gadus. Gatavojam arī pavisam kaut ko jaunu mūsu ilggadējākajiem un uzticīgākajiem klausītājiem par prieku!

Karametāls.lv: Jums jau savādāki nemaz nav… Varam tagad minēt, kas tas būs? Piemēram, tā kā šovasar paiet 100 gadi kopš Pirmā Pasaules Kara sākuma, varbūt plānojat spēlēt "Latviešu Strēlnieku" albumu pilnā garumā?

Pēteris un Zirgs: Latviešu strēlnieku bataljoni un pulki gan formējās 1915.gadā, tā kā šovasar mums ir ideja par kaut ko citu. Tam papriekš ir jānotiek, lai runātu konkrēti, bet vispārīgos vilcienos varam teikt — plāns ir izdarīt vienu lietu, uztaisīt vienu ļoti speciālu koncertprogrammu, kuru mūsu klausītāji jau sen ir pelnījuši! Bet — lai papriekšu tas notiek, un ziņosim visiem tad, kad būs koncertu datumi jau zināmi!

Lai arī patlaban pēdējais SKYFORGER konceptalbums "Kurbads" iznāca zem Sanfrancisko bāzētās kompānijas "Metal Blade" leibla vēl 2010. gadā, šogad DEBESU KALĒJI ieguva balvu kā labākā koncertgrupa valstī — "kalēji" daudz uzstājās ārzemēs un gada beigās aizkoncertējās līdz pat Brazīlijas krastiem! (video)

http://www.youtube.com/watch?v=piQCX16XJE0

Tāpat panākums tapis lielā mērā pateicoties koncertu organizatoriem Valkā, Vērmaņdārzā un Esplanādē, kuri bija nokārtojuši to, ka agresīvu, nacionālistisku, Dievu un politkorektumu nīstošu pagānmūziku visi gribētāji varēja klausīties bez nekādas ieejas maksas. Nodokļu maksātāju naudiņa darbībā!

Metālbalvas koncertā "Melnajā Piektdienā" spēlēja DEHEAD, STAGNANT PROJECT, DARRVA, KAPAKMENIS, KISS OF THE DOLLS (ar negaidīti labu koncertšovu), MŪŽAMEŽS, WAGARS, RŪSA, URSKUMUG.

Balvu sadalījumā par 2013. gadu uzvaru svin un apslaka:

Gada labākais albums: ESCHATOS — «Hierophanies»
Gada labākais vokāls — Kristiāna Kārkliņa (ESCHATOS)
Gada instrumentālists — Edgars «Straight Edža» Felkers (WAGARS, KAPAKMENS, KASTETE, COLLIDE — bungas)
Gada debija — WAGARS
Gada koncertgrupa — DEBESU KALĒJI / SKY FORGER
Gada labākā grupa kopumā — RŪSA (nevainojami koncerti un nevainojams albums "No vāka līdz vākam")!

www.karametals.lv

Komentāri: