Slayer: jaunais albums mums nāca dabiski

Vienība Slayer 3. novembrī tautās palaida savu 10 lielriņķi "World Painted Blood", ko producējis Gregs Fildelmans (sadarbojies arīdzan ar Metallica, Slipknot). Komandas dalībnieki ir ļoti laimīgi par padarīto darbu, tāpatās par to- ka arīdzan jau 25 jeb ceturtdaļgadsimtu un iekaluši savu nosaukumu trak-metāla (un vispār mūzikas) vēsturē uz laiku laikiem. Čads Bowar no about.com smagi izjautā Slayer bundzinieku Deivu Lombardo šejienes tulkots no http://heavymetal.abou.... Pastāsts par jauno albumu un citām Slayer šodienas lietām. Tātad...

Chad Bowar/CB: Slayer ir ar atpazīstamu skaņu, bet katrs jūsu albums sevī ietver lietas, kas ir visai atšķirīgas no iepriekšējiem cd's un "World Painted Blood" šajā ziņā nav izņēmums. Tas no jūsu puses ir speciāli saveidots jeb tas notiek dabiskā veidā dziesmu rakstīšanas procesā?

Deivs Lombardo/DL: Tas ir tas, kas dabiski notiek dziesmu attīstībā. Skaņa (sound) "World Painted Blood" diskā ir daudzejādā ziņa veidota ar producenta un skaņu inženiera palīdzību. Producents bija ierakstu sākumposmā un iesildīšanās procesā. Viņa vadībā mēģinājumos lietojām instrumentus bez mikrofoniem,. tādējādi veidojot to dabisko skanējumu. Kā koncertā spēlējot "live", gan arī kā gadījumā - kad kādam citam skaņas inženierim būtu jānoskata banda. Mēs bijā patiešām labi noskaņojušies šajā procesā.

CB:Kādā veidā jūsējie atlases procesā nonāca pie Grega Fidelmana kā producenta?

DL: Viņu rekomendēja Riks Rubins (Slayer menedžeris - R.S.). Ja bija viņa rekomendācija, mēs to pieņēmām kā labu esam. Un mēs patiešām bijām laimīgi par šo izvēli, un procesā sākām Gregu uzskatīta kā mūsu piekto dalībnieku.

CB: Jūs arī studijā turpinājāt sacerēt dziesmas, ko nekad nebijāt darījuši iepriekš...

DL: Jā, mēs nekad nebijām to darījuši iepriekš. Līdz šim viss bija pabeigts pirms devāmies uz studiju. Bet tagad laiks ierobežojums bija, jo paralēli notiek darbs pie citiem mūzikas projektiem, kas "lika" mums visu darīt tik ātri, cik vien ātri tas iespējams. Man liekas, tā ir vislabāk...

CB: Vai šo sekmīgo lietu darīsiet arī tad, kad rakstīsiet nākamo albumu?

DL: Es nezinu, kā mēs darīsimies nākamajā reizē, bet pavisam noteikti atkal Gregu Fidelmanu ņemsim pie sevis (on the board). Viņš dara fantastisku ierakstu. Viņš ir standarts visiem pārējiem producentiem. Mēs esam mēģinājuši darboties ar daudziem producentiem, bet- paskatījušies viņu nelielu darba daļu, paklausījušies, un viņi tā arī aizgāja. Viņi nav reāli iedziļinājušies tajā, ko mēs darām, un viņi labāk iztika bez mums. Gregs dara labu darbu.

CB: Vai centāties bungu partiju ierakstīt savādāk nekā parasti šajā albumā?

DL: Jā. Pirmā lieta, ko darīju startējot, bija ierakstīt mazāko un lielāko 'tom tom'. Tas padarīja visu mūziku nedaudz savādāku. Jo pēcāk nācās izmantot nevis 11, bet gan 9 gabalu komplektu. Bet es domāju, ka viss izklausījās pierasti. Es patiešām tam pievērsu uzmanību. Tas palīdzēja, un, es domāju, citādā veidā nevarēju bungu partiju izveidot.

CB: daudz metāliskās bandas ir ļoti sterilas savā skanējumā, jūs esat vairāk dabiski...

DL: Šī lieta atspoguļojas senākos ierakstos, piemēram "Reign In Blood", "South of Heaven" un "Seasons In The Abyss" (senākie Slayer albumi) , kur nav pielietoti kompjūteri redaktorējot un miksējot. Mēs esam šo sajūtu saglabājuši šajā diskā. Mēs saglabājam daudz ko no īstās izrādes. Citiem vārdiem sakot, mēs neizgriezām nevienu basbungu, nevienu driblu. Lielākoties, ap 80% skanējuma ierakstījām vienā piegājienā. Šīs lietas saglabātas īstas, cik vien tas iespējams. Jūs te dzirdat pat ikvienas vālītes skaņu dziesmas beigās, jūs dzirdat manu elpu. Lietas nav uzprišinātas. Tas ir lieliski.Esmu lepns par šo ierakstu. Domāju - faktiski kad "Reign In Blood", "South of Heaven" un "Seasons In The Abyss" bija jau izlaisti atklātībā, es biju lepns par tiem. Bet šajā gadījumā es jau esmu cool noskaņojies vēl pirms tam, kad tas ir noticis ar šo albumu. Tā bija patīkama sajūtu ķīmija ne tikai mums četiem, bet piecatā ar Gregu (producentu- R.S.). Tas ir pavisam cool jau būt lepniem, pirms esam sagaidījuši publikas reakciju.

CB: Bet kā jūs vērtējat jaunā albuma tagadējās sekmes? Tam vajadzētu būt "platīna" vai "zelta" albumam, bet pārdošana un vēl jo vairāk ar nelegālām lejupielādēm tie cipari vairs nav tādi kā agrāk...

DL: neraugoties uz lietām, ko jūs sacījāt, domāju- cilvēku reakcija, kad spēlējat savas dziesmas ir savādāka, nekā vērtējot ierakstu...vai tas ir labs vai nav. Šajā gadījumā, kad iesākam (disku- R.S.) ar "World Painted Blood", cilvēku attieksme dziesmas beigās ir ļoti pozitīva. Domāju, atpakaļējošā reakcija (feedback) no bērniem ir ļoti liela arīdzan, caur internetu un pat caur presi. Un daudzām līdzīgām lietām.

CB: Jūs atrodat jaunākos fanus caur Slayer atklāšanu citos veidos, piemēram caur videospēlēm vai Youtube?

DL: Pilnīgi pareizi. Tas ir jauns publicistikas vai mārketinga kanāls. Videospēles ir brīnišķīgas. Ir daudz bandas (grupas- R.S.), kuras esmu atklājis caur videospēlēm, piemēram Skinhead vai Kasabian. Tas ir noticis ar mani, tas notiks arī ar jauniešiem. Tie iepazīstas ar mūziku, tad seko bezmakas lejupielādēšana.

CB: tagad mediji vairāk akceptē ekstrēmu mūziku no grupām, kas līdzīgas Slayer. Jūs bijāt Džimija Kimmela šovā. Vai jūs sevi variet 80'tajos iedomāties spēlējam Džonija Karsona šovā (domāti slaveni TV runas šovi ASV televīzijās - R.S.)?

DL: Nē, bet es vēlos, ka mēs varētu būt Karsona vai Deivida Letermana šovā. Tas būtu ļoti vareni. Bet Džimijs Kimmels ir coolais vecis. Kreigs Fergusons ir žilbinošs. Konans ir arī labs.

(...)

CB: Jūs atcēlāt vienu koncertu Austrālijas tūrē ne visai sen. Vai Tomam (Toms Araija- vienības solists - R.S.) balss beidzot ir kārtībā?

DL: Jā, viņs jūtas labi. Mēs tikai vienu dienu tūrē atcēlām. Viņš pazaudēja balsi Melburnā, atcēlām Adelaides koncertu, kas bija dienu vēlāk. Un devāmies uz Pertu. Viņam pēc tam bija labi.

CB: Jūs to apjautāta Melburnas šovā, es to tā sapratu, jūs spēlējāt dažas dziesmas instrumentālā versijā...

DL: Es vēlos, ka visas tās būtu instrumentālas. Bet es vienu lietu nepieņemu. Ja solists kaut kāda iemesla dēļ pazaudē balsi, tad nevaram tā uz reizi aizvietot. Nevaram bez iepriekšējas mēģināšanas paņemt kādu solistu vai bērnu šortos. Arī mums pašiem nav tādas balsis, kā Tomam.

CB: Tas laikam tā pirmo reizi notika?

DL: Tas bija otro vai trešo reizi. Es ceru, ka vairāk tā nekad nenotiks. Ja Toms pazaudē balsi, tad jāiet visiem nost no skatuves. Nevienam citam nav iespējas dziedāt dziesmas.

CB: Ir ļoti daudz mūzikas zem jums, ir visiem domas likt kopā set-listi (dziesmu sarakstu un kārtību) tūrēm?

DL: Es tā domāju, bet es neesmu vienīgais kas par to domā. Mēs set-listē liekam labākās dziesmas. Tāpatās arī šī diska dziesmas. Es vēlos koncertos spēlēt daudzas, kā minimums vismaz pusi. Te ir daudzas lieliskas dziesmas.

(...)

CB: Es lūkojos jūsu Wiki lapā, un tur ir lieliska un detalizēta biogrāfiska informācija (lapa -> http://en.wikipedia.or... - R.S.)...

DL: Tur viņi dabūjuši info no mūsu lapas. Es apsēdos un uzraksīju visu biogrāfiju. Es visu ieliku detaļās par visu. Un viņi to salika Wikipedia. Tur viss ir akurāti, ja nu vienīgi kāds manu dzimšanas gadu bija pataisījis no 1965 uz 1955, vai arī kādu vārdu pa vidu ielikuši. Vai arī kāds pajokojās un ielikuši David Juan Lombardo. Es tur iegāju iekšā un izlaboju.

CB: Ir runas, prezidents Obama varētu atvieglot visas lietas saistībā ar Kubu, no kurienes pats esat, un atkal var atļaut ceļot uz turieni. Vai jūsu ģimene ir vēl tur, un jūs varētu būt ieinteresēts turp doties paceļot?

DL: Pilnīgi pareizi. Man joprojām Kubā ir ģimene. Man ir kontakti ar leiblu Brutal Beatdown Records. Tā ir Francijā bazēta kompānija, bet menedžeris dzīvo Kubā. Viņš strādājis ar dažādām Kubas metālgrupām (oooo, tur it tādas...?- R.S.). Es ar viņu kontaktējos un varbūt nākotnē varētu saveidot kādu ierakstu, kur vietējās komandas spēlētu Slayer dziesmas. Varētu būt arī Slayer "tribute" (cita - pakaļdarinoša komanda- kura spēlē īstās vienības dziesmas) grupa no Kubas mūziķiem.

CB: Vai jūsu bērni izrāda interesi uz mūziku?

DL: Jā visi trīs. Mans vecākais ir vadošais bundzinieks augstskolā. Viņš iestājies koledžā un apmācās skaņu inžinierijas un producēšanas lietās. Džeremijs ir labs pianists un dara labas lietas skolā. Sofija arīdzan spēlē klavieres, mīl mūziku. Mana meita man saka, cik uzmanīgi klausās basa bungu un citu sitamo instrumentu skaņas. Daudzi citi cilvēki nezina kā to dara, bet daudzi klausās. Bet viņa zina, kā tās lietas darās.

CB: Jūs atbalstīsiet viņus, kad šamējie uzsāks savu mūzikas karjeru?

DL: Protams. Bet es domāju, tas ir ļoti vajadzīgs, kad ir dažas iemaņas arī menedžerēšanas un citās pavadošajās lietās. Tas viss ir roku rokā saistīts. Jūs jau ziniet muzikantu šausmu stāstus, kad nav attiecīgās zināšanas. Jums šīs zināšanas jāmācās pareizi pielietot.

Priekā!

Slayer vietne: http://www.slayer.net/...

Komentāri:

  • shuba (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Nu persooniigi man jau patiik jaunais SLAYER ripulis!!!

  • bārda (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Jā,atmeta 20.gadus atpakaļ:) labs..

  • yo (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    tulkojums pakaļā