Starp Rammstein un Metallica

... par Dark Funeral runāsim citreiz (ļoti drīz). Nu jā, virsrakstā divas minētās mūzikas mākslinieciskās kopas: caur koncertēšanu Rīgas apriņķi nu ir gada mūsu lielākie metālmūzikas pasācienu. Tieši šā gada. Bet galvenā doma šajā rakstā: par to, ka treknie gadi ir aiz muguras, un ikviens koncerts no ikdienišķa "fona" darbības pārvēršas atkal par mūzikas notikumu dienām. Precīzāk runājot, atgriežamies liesajos gados.

Atceramies ne tik senos liesos gadus, kad apmēram 1-2-4x gadā iebrauc pie mums kāds "ar vārdu". Kad mēnešiem gaidījām ar ilgošanos attiecīgās sejas parādīšanos virs skatuves dēļiem. Kad dažus mēnešus pirms, un vēl kādu mēnesi pēc šova runājām.

Bet atceramies arī 2007-2008. gadus, kad šie mākslinieki brauca pie mums strīpām. Šo rindu autors dabūja labi pasvīst, piemēram, tajā nedēļā, kad 7 dienu periodā Rīgas koncertzāles tricināja gan Sex Pistols, gan Deep Purple, gan Kīts Emersons, gan Sigur Ros (protams, ne bleku pārstāvošie, bet tomēr...). Tagad tāda lieta tuvojas sapnim. Kad vēl kāds koncertburbuļu laiks pienāks, kas līdzīgs tikko pieminētajam?

Šo starptautisko tukšumu vismaz daļēji aizpilda vietējie bālēliņi, kuri visdažādākajā žanrā tomēr tricina savus instrumentus un balss saites. Tā teikt, zīme - ka neesam nomiruši vispār. Tiesa: pašmāju mūzika tagad jāmeklē pašiem. Caur sociālām ineta vietnēm reizēm varam uzrakt arī tīras pērles. Atkal jautājums par to - vai tavu velnišķīgo skaņu mākslu zina kāds vairāk nekā 6 tavi tuvākie draugi?

Galu galā - koncertsdzīve ir tāds gala produkts, kuram sākums ir tur ... vai Latvijā ir ražošana, kur cilvēki un mūzikas fani var pelnīt šo iespēju: apmeklēt slavenu iebraucēju šovus? Vai visiem ir darbs un regulāri ienākumi? Jā, tas fatālais gaļas āķis karājas tieši tur. Un koncertu biežums/retums ir tiešā atkarībā no Valsts kopējās rocības. Ne?

www.karametals.lv

Komentāri:

  • Sidlavs (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Man liekas, nav nemaz tik traki ar to valsts kopējās rocības un koncertu biežuma attiecību. Jo ir skaidrs, kāpēc, piemēram, abus Metallicas koncertus izpārdot neizdevās - pirms diviem gadiem vismaz trešdaļa no tiem, kas aizgāja un Skonto stadionu bija tādi, kas dzirdējuši tikai Nothing Else Matters un varbūt Enter Sandman un pamatīgi nobijās, izdzirdot kaut ko asāku. Skaidrs, ka tie paši šoreiz uz koncertu vairs neies, dažiem jāmaksā hipotekārais kredīts, jo alga vairs nav tik nesamērīgi augsta, daži grib pataupīt nebaltām dienām, daži neiet tāpēc, ka ir "krīze" un televizors pasaka priekšā, ka tagad 30 Ls nedrīkst tērēt. Un nemaz tik lojāla tā fanu bāze nav.

  • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    "dažiem jāmaksā hipotekārais kredīts", nu tie "daži" realitātē ir 500 000 21. gadsimta modernie kredītvergi...