Straight outta Makhach Khala: Dagestānas folks Latvijas Metālmūzikas Gada Balvā?

(Raksta Dethecrator) No visiem albumiem, kas izvirzīti uz Latvijas Metālmūzikas Gada Balvu, savā ziņā visoriģinālākais ir DISLOCATION šedevrs «Sagul», jo tas nav ieklasificējams nevienā rāmī… 

Tā kā grupas līderis Renāts Ragimhanovs (bungas/vokāls/duduks) pēc izcelsmes ir lezgīns (tā ir viena no Dagestānas tautām), tad jāizsaka komplimenti pārējiem trim grupas biedriem — latviešiem, ka tie ielauzījušies austrumnieciskajā mūzikā un kopā radījuši oriģinālu brūvējumu, kas sastāv no progresīvā roka, tehniskā miroņnieka, lezgīnu folka un prasmīgi pielietotiem džeza elementiem. (Ja neesat šo albumu vēl dzirdējuši un tagad skeptiķojaties, ka viņiem tur varētu būt sanācis kaut kas līdzīgs SOAD pakaļdarinājumam uz MELECHESH vai irāņu metālscēnas pusi, tad šie jaunieši ir bijuši pietiekami talantīgi, lai no šī virziena izvairītos.) 

Albums sākas diezgan progresīvi mierīgi («S.O.S.», «Time Sets In Place»), bet tālāk parādās technical death metal iezīmes («To Know Your Way», «Notion» abi gabali, «Spiritual»), savukārt beidzas «Sagul» ar «An Anxiety of the Only», kas ir tīrākais džezs. Ritmi brīžam gluži labi atbilst grupas nosaukumam (labā nozīmē, protams). Teksti ir angliski, lezgīniski tikai albuma nosaukums, kurš nozīmējot — «Pateicība».

Īpaši jāuzteic ieraksta tehniskā kvalitāte, kas priecē ausis visos aspektos. Pie kam visi instrumenti un vokāli ir ierakstīti/miksēti/māsterēti pašu DISLOCATION dalībnieku spēkiem: novēlam tā turpināt!

Rezumējot — «Sagul» ir pagājušā gada stilistiski visneparastākais albums Latvijas metālmūzikas ainavā, jo kaukāziski-austrumnieciski-progresīvu folk-miroņ-džezu no Latvijas grupas gaidīt būtu tikpat pamatoti kā cerēt uz to, ka Izraēlas grupas sāks izlaist NSBM albumus. Tomēr te nu DISLOCATION ir, un šī grupa noteikti ir pelnījusi ievērību un daudzus koncertus ne tikai pašu mājās!

Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (9 galvaskausi)

Garāka intervija ar DISLOCATION: http://karametals.lv/zinas/dislocation-piesaka-sagul-albumu-tagad-ari-gara-mu-511/

DISLOCATION — «Notion I»

http://www.youtube.com/watch?v=pW2xtK4zKuM

Kontakts: http://www.draugiem.lv/dislocation

Balsošana par Latvijas Metālmūzikas Gada Balvu: http://ejuz.lv/metal

Komentāri: