Sunn O))) — Agharti 09-10 (2011)

(Raksta Dethecrator) Beidzot, beidzot, beidzot iznācis «drone doom» ģēniju Andersona un O'Malleja jaunais «dzīvais» ieraksts. Labi, piekrītu: SUNN O))) stilam atbilstoši gan būtu teikt — nevis «dzīvais», bet gan «knapi dzīvais»!

Šinī albumā nevar saklausīt, kā zāle aug vai opelis pagalmā rūsē — te var dzirdēt, kā līķi pūst! Lēēēēēēēēēēni, lēēēēēēēēēēni rūcošas ģitāras ņemas rūkt kādu sen aizmirstu pazemes stāstu, kuru mēs i negribam, i nevaram saprast. Ģitāras noskaņotas uz drop A, tām cauri vijas feedback džinkstoņa — tātad īstā skaņa, lai radītu neomulīgu baiļu sajūtu, kuru (manuprāt) pārsist prot tikai KHANATE. Stīva Mūra (ex-EARTH biedris) taustiņi un trompete ieskanas tik minimālistiski, ka ģitāru seismisko dunoņu viņam nepārspēt…

Pie mikrofona Attila Csihars (MAYHEM, TORMENTOR u.c.) ņemas sludināt apokalipsi gan angliski, gan ungāriski, gan pavisam nesaprotamās (ne)valodās. Plates B puses beigās instrumenti pazūd vispār, atstājot mūs vienatnē ar Attilas šamaniskajiem tekstiem («A/Interior I/Eye»). Tie, kas bija atvilkuši savas miesas uz koncertu Rīgā pirms pāris gadiem, zina, par ko ir runa!

Albums ierakstīts pagājušajā un aizpagājušajā gadā koncertu laikā Atēnās, Berlīnē un leģendārajā Amsterdamas Paradiso — var teikt, ka šī ir vairāku koncertu kompilācija (pretstatā 2008. gada koncertierakstam «Dømkirke» no festivāla Bergenā). Un «Agharti» nav SUNN O))) pagaidām pēdējā studijas albuma «Monoliths & Dimensions» (2009.) koncertversija — no šī albuma ņemta tikai «H&G;», tā kā «Agharti» ir pilnīgi atsevišķi stāvošs darbs ar gabaliem, kas nemaz nav sastopami studijas ierakstos: «Churchdust», «Descent/Ascent».

«Agharti» ir tautas masām praktiski nepieejams ieraksts, jo tas ir iznācis tikai uz vinila (12” plate plus mazā septiņcollīgā), un to pašu var iegādāties tikai divos veidos. Pirmais: abonējot septiņu dažādu plašu sēriju no leibla (pavisam pieejami 550 plašu komplekti — šis albums kopā ar ASCEND, PELICAN, YOB un citu uz ievērības lokā ceļamu mākslinieku albumiem). Otrs variants: vēl 450 kopijas būs pieejamas šomēnes Roadburn festivālā Tilburgā — tajā pašā, uz kuru biļetes pazuda 14 minūšu laikā. Pagaidām vienīgā «kreisā» versija ir m4a formātā, kas nozīmē, ka klausītājam vajadzēs iTunes uz MacOS X — cerēsim, ka drīz kāds pārtaisīs skaņu arī uz Windozei tīkamiem formātiem.

«Arhitektūra ir pārakmeņojusies mūzika,» reiz salīdzināja Gēte. Šis ir tas brīdis, kad mūzika sāk pamazām sabiezēt un kļūt taustāma.

Cipari: mūzika 10.0 no 10, noskaņa 10.0 no 10, albuma vāks 10.0 no 10. Kopējais: 11.0!

Video:

Komentāri:

 • hipter4 fagot (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  man ir mp3

 • hipter4 fagot (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  te boos http://www.failiem.lv/...

 • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  piedrāzt mp3,mp4, pagaidīs vinilu.
  Yob dēļ arīdzan.
  Roadburna gājēji tajā galā nenoslinkos un atsūtīs. ausis niez.

 • Church Burner 665 + 1 (Church_Burner) @ 24.12.2011 - 03.33

  Metāls!

 • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

  Klau, RR! Ja tev ir kāds pazīstams, kurš dodas uz Roadburn un ar kuru ir sarunāts, ka nopirks plates, varbūt var sabīdīt vēl kādu kopiju? Ja vari, atsit mailu uz [email protected]!

 • hipter4 fagot (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  šitais vinils, iespējams, būs skaņu meža veikalā miera ielā

 • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  ok.
  pamēģinās. aizsitu meilu, lai džeki nodubulto.

  Klau, RR! Ja tev ir kāds pazīstams, kurš dodas uz Roadburn un ar kuru ir sarunāts, ka nopirks plates, varbūt var sabīdīt vēl kādu kopiju? Ja vari, atsit mailu uz [email protected]!

 • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

  RR! Tā kā Roadburn pagājis, tad nu gadījumā,ja ir kāds virsnormas Agharti ieraksts atceļojis uz LV, gaidu ziņu! :)