Svarīgas ziņas mūzikas kolekcionāriem par PVN likmēm

(Raksta Dethecrator) Mūzikas kolekcionāri, kas mēdz pasūtīt ierakstus (CD, plates, DVD) no ārzemēm, zina — par importu no ne-Eiropas Savienības valstīm jāmaksā ievedmuita. Laba ziņa — no nākamā gada plānots paaugstināt muitojamās preces minimālo vērtību. Ziņa svarīga arīdzan karametālistiem...!

Pašlaik PVN jānomaksā, ja no valstīm, kas nav ES dalībvalstis, ievedamo preču vērtība pārsniedz 7 latus, 10 eiro vai 15 dolārus. Ja sūtītājs ir privātpersona, tad ar tādu parasti var sarunāt, lai deklarācijā ieraksta mazu ciparu. Taču lielākā daļa no profesionālajiem leibliem, kuros sūtījumu pavaddokumentus izdrukā automātiski, tādas lietas nedara, tāpēc ne viens vien ierakstu kolekcionārs, saņemot savu paciņu no Amerikas, Krievijas, Japānas vai Austrālijas, ir nostādīts fakta priekšā: «no jums vēl 21%, plus lats — transakcijas maksa. Maksāsiet skaidrā vai ar karti?»

Tagad valdībā apstiprināts plāns, ka PVN no jaunā gada nebūs jāmaksā par pasta sūtījumiem līdz 22 eiro (15,40 latu) vērtībā — līdzšinējo 10 eiro (7 latu) vietā. «Paaugstinot ar PVN neapliekamo importējamo preču sūtījumu vērtību, tiks samazināts slogs pasta sūtījumu saņēmējiem, mazināsies muitas kontrolei pakļauto pasta sūtījumu apjoms ar mazu vērtību, kā arī administratīvais resurss tiks izmantots efektīvāk,» savā tipiskajā jaunrunā norāda Finanšu ministrija. Tulkojumā tas nozīmē — no sīkpaku muitošanas bijis tāds čakars, ka šādā veidā iekasētais nodoklis (vidēji apmēram Ls 2,50 no katras sīkpakas) nav lāgā sedzis muitošanā iesaistīto cilvēku darba izmaksas.

Likums vēl jāpieņem Saeimā. Līdz tam spēkā ir pašreizējās likmes un nosacījumi.

Kalifornijas kulta leibla Southern Lord dibinātājs Gregs Andersons (GOATSNAKE, SUNN O))), TEETH OF LIONS RULE THE DIVINE, THORR’S HAMMER u.c.) atzina, ka Southern Lord, atšķirībā no daudziem citiem leibliem, cenšas nosūtīt pakas tādā veidā, lai saņēmējam nebūtu jāmaksā nekādas muitas vai citi maksājumi. «Mums nav grūti uzrakstīt uz tās tavas pakas $5,— vērtību. Daudzi mailordera pasūtītāji, ievietojot savu orderi, paši norāda, kādu summu vēlams ierakstīt muitas papīrā, lai nebūtu aizķeršanās,» tā Andersons.

Komentāri: